środa, 29 maja 2019

Mój mały świat, seria książek sensorycznych dla najmłodszych.


Ostatnio nasza codzienność to książki sensoryczne, książki z dziurami, dziurami, w które wejdzie cała rączka i z dziurkami gdzie często mały paluszek nie da rady się wcisnąć. Przez takle otworki można zaglądać na siostrę, na tatę i mieć ubaw po pachy. Dziś w recenzji trzy książki z najnowszej serii: Mój mały świat
 Poczytamy o Wyścigach samochodowych. Dowiemy się jakie dźwiękach wydają zwierzaki, będzie tez temat jajeczny. 
Książki sensoryczne, (bo takimi są niewątpliwie te , które pokażę wam poniżej), to nieoceniona pomoc w odkrywaniu świata. Taka literatura we wczesnym dzieciństwie sprzyja szybszemu rozwojowi na różnych płaszczyznach. Książki dla najmłodszych są czytane, opowiadane, akcentowane, rodzice włączają odpowiednią mimikę twarzy lub wydają z siebie różnego rodzaju dźwięki. Praca z książką staje się zabawą i my to wiemy bardzo dobrze, praktyki odbywają się codziennie. Zauważam rozkwitająca miłość do literatury w moim roczniaku, każda nowa okładka cieszy zdecydowanie bardziej niż naszpikowana elektroniką, najdroższa z zabawek.

Zapraszam, popatrzcie jakie książki mamy wam do pokazania i co jest w samym ich środku.

Filmik z zabaw z serią książek: Mój mały świat. ↓


*

WRRR. KSIĄŻKA PEŁNA HAŁASÓW!


Wrr. Książka pełna hałasów! Ta książka jest bardzo ciekawie skonstruowana. Na każdej ze stron spotkamy zwierzaka, każdy będzie miał w buzi otworek. Zwierzątka są wystraszone, nagłym hałasem, kto wystraszył lwa piskliwym głosem? Widzimy ogonek małpki, wiec? Na następnej stronie widzimy wystraszoną małpkę, kto ja tak wystraszył, skoro w rogu książki widzimy dwa rogi? 
WRRR. KSIĄŻKA PEŁNA HAŁASÓW!
Autor: Praca zbiorowa
Liczba stron 16
Wydawca Wilga
Format 190 x 190
Typ okładki kartonowa
  Tekst układa się w zagadki, czytając pierwszy raz, naprowadzamy maluszka, możemy też wydawać dźwięki, naśladując kózkę, małpkę, pieska, kotka, żabkę. Książki dźwiękonaśladowcze to zabawy wspierające rozwój mowy. Tak więc z tej pozycji, jestem szczególnie zadowolona.


*

JAJO. WIELKANOCNE POSZUKIWANIA

Jajo. Wielkanoce poszukiwania - W książce zwierzątka szukają kolorowych jajeczek, pies wykopuje swoje jajo spod ziemi, kotek znajduje swoją pisankę na grządce kwiatowej, pojawi się też konik i ptaszek. Na końcu książki czeka zwierzęta niemałe 
zaskoczenie, nasze dzieci też pootwierają szeroko buzie ze zdziwienia.JAJO. WIELKANOCNE POSZUKIWANIA
Autor: Praca zbiorowa
Liczba stron 16
Wydawca Wilga
Format 190 x 190
Typ okładki kartonowa


Wielkanocna książka: są pisanki, jest baranek, ale jajo, jako częsty posiłek malucha, pojawia się nader często w każdym domku,każdego dnia, tak więc temat bardzo na czasie.

*

BRUM. KSIĄŻKA O KOLORACH NA KÓŁKACH


Brum. Książka o wyścigach, w którym biorą udział zwierzęta. Zebra gna do mety w niebieskiej wywrotce, załadowanej po brzegi jabłkami, Na torze wyścigu znalazł się tez czerwony autobus, kierowany przez słonia. Jedzie też koparka i żółta wyścigówka, zielony spychacz z misiem za sterami. Książeczka trzyma w napięciu, Kto wygra, kto? Podpowiem, że będzie to ktoś z głośnym rykiem dopalacza w tęczowej wyścigowce.


BRUM. KSIĄŻKA O KOLORACH NA KÓŁKACH
Autor: Praca zbiorowa
Liczba stron 16
Wydawca Wilga
Format 190 x 190
Typ okładki kartonowa
   Co zauważyłam w tej książce na samym początku, to dwa otworki, przez które jak przez okulary patrzyły na mnie dwa oczka mojego roczniaka. Było to bardzo zabawne. Co rozkładówka otworki są mniejsze, pomijając fakt, że owe otworki to koła różnych pojazdów, same otworki wyglądają jak różnorodne okrawki okularów. Książkami można bawić się na różnoraki sposób. Te książki są odpowiednia dla chłopców i dziewczynek.

*

  Książeczki, pod każdym względem są bardzo dopracowane, historie prowadza do zaskakującego końca, każda z rozkładówek łączy się ze sobą w jedną całość. Ilustracje są dość szczegółowe, bohaterami się zwierzątka, które dziecko zna i lubi. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że seria: Mój mały świat, będzie Wielkim światem dla każdego odkrywcy, lubiącego przygody. Książeczki sensoryczne to jedna z zabaw, które powinno się włączyć w życie każdego dziecka i rodzica. Nie ma sposobu na lepszą integrację dorosłego i dziecka.


Za egzemplarze do opisu dziękuję Wydawnictwu Wilga.

Książek szukajcie klikając w poniższe logo: ↓8 komentarzy:

 1. Bardzo fajne książeczki. Szkoda, że nie widziałam ich w sklpie, bo na pewno bym kupiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książeczki dla najmłodszych są super, szkoda że moje dzieciaki już z nich wyrosły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście bardzo ciekawe te propozycje książeczek dla maluszków.
  Tylko dzieci mam już za duże aż szkoda :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super są te książeczki. Spodobałyby się mojemu Mikołajkowi.
  Obserwuję bloga i zapraszam serdecznie do nas :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.