wtorek, 7 maja 2019

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem i Co robi Pucio?Co robi Pucio?

"PUCIO"

Przedstawiam dwie Nowości, ze znanej serii o przyjaznym czterolatku. Znacie Pucia? Lubicie? Czytacie? My wzrastamy razem z tym ciekawym bohaterem, pięknie ilustrowanych i niezwykle rozwojowych książek?  W tym roku nawiązaliśmy z Puciem bardzo bliskie relacje, razem układaliśmy Puzzle, a teraz przyszedł czas na prawdziwe książki z którymi robimy podchody do nauki mowy.

Dziś pokarzemy dwie nowości: Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem i Co robi Pucio?


Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem Marta Galewska-Kustra
Autorka Marta Galewska-Kustra
forma wydania: książka papierowa 
oprawa: twarda
ilustrator: Joanna Kłos
rok wydania: 2019 
liczba stron: 28 
format: 135 x 135 mm 
przedział wiekowy: 0-6 

Drogi rodzicu!! Jeśli już posiadasz najnowsze książki z serii o Puciu, a na pokładzie masz chłonącego wiedzę wszystkimi zmysłami małego marynarza, to zadanie dla Ciebie przedstawia się następująco: 

  • Oglądajcie książki wspólnie,
  •  dotykajcie strony. szukając odpowiedzi, 
  • powtarzajcie gesty za bohaterem, i
  • Rodzicu! Intonuj głosem, zabarwiaj, ile sił w płucach, a na pewno razem odnajdziecie nie jeden przyjazny port.


Pucio jest dla nas całkiem nowym bohaterem, poznaliśmy go wraz z wejściem do sklepów ciekawych Puzzli dla najmłodszych dzieci. Zachęcam do odwiedzenia naszej recenzji Tu! Tym razem mam przed sobą niezwykle ciekawą i pomocną dla rozwoju mowy publikację. 


Zdradzę Wam również pewna tajemnicę. Lada chwila, lada moment usłyszę świadome s;wo "Mama" padające z ust mojego dziecka, więc książka przybyła do nas w czas.Co robi Pucio?Co robi Pucio?

oprawa: twarda
ilustrator: Joanna Kłos
rok wydania: 2019 
liczba stron: 28 
format: 135 x 135 mm 
przedział wiekowy: 0-6 

Ta książeczka, bardzo absorbuje mojego roczniaka. Pucio siedzi na krzesełku, Pucio je, Pucio myje się, Pucio jest w towarzystwie pieska, a później kotka, Pucio siedzi w wielkiej wannie.. Dziecko szybko obraca strony i patrzy co na to mama. Pucio, ten mały czarnowłosy smyk , robi dokładnie to samo co nasze szkraby, ah, to musi być bardzo ciekawe.


Co to? Co robi Pucio?


Łóżko, to znajomy mebel, można śpiewać kołysankę, pokazywać dziecku  gdzie jest poduszka, gdzie kołderka. Zapytać czy chce spać.  Zapytać co robi Pucio w łóżku?


Moje dziecko tak długo szuka w skrzynce na książki, aż znajdzie własnie ten tytuł, i już jest przy mnie. Powiem wam w sekrecie,że co wieczór, chowam tam Pucia, bo ile można opowiadać to samo. Książka działa na maluszki, sprawdzone!! Gorąco polecam te dwie Nowości, jak i poprzednie części z życia małego Pucia. 

*
Pucio  zaprasza najmłodsze dzieci do oglądania niezwykle ciekawych ilustracji, którym nie sposób się oprzeć, paluszki same biegają po stronach, szyfrując zapisane na nich dźwięki.
Bohater pokazuje, a my naśladujemy razem z dzieckiem. Niezwykle ważna jest tu intonacja głosem, co oczywiście i nam sprawia wiele przyjemności, Widząc zaskoczenie i zainteresowanie naszego dziecka. Tak, tak moi drodzy, czynne czytanie książki zachęca nasze dzieci do naśladowania, a wtedy to już idzie rozwój pełną parą i za to właśnie kochamy wyjątkowe publikacje znanego duetu autorki Marty Galewskiej-Kustra i ilustratorki Joanny Kłos


Książka o podobnym temacie rozwijania pięknego mówienia to Pucio uczy się mówić. Poszukaj jej koniecznie!

Za egzemplarze książki: Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, i Co robi Pucio? 
Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Książki szukajmy tu:


1 komentarz:

  1. Bardzo fajna seria, moja córka na razie zapoznaje się z CzuCzu, ale Pucia też chcę spróbować :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.