środa, 19 grudnia 2018

Moja wspaniała przyjaciółka — Autor: Ho-Yen Polly


JAK PIĘKNA POTRAFI BYĆ PRZYJAŹŃ , DOWIADUJEMY SIĘ W WIEKU SZKOLNYM. POLECAM CIEKAWĄ KSIĄŻKĘ DLA MŁODYCH PANIENEK, KTÓRE CZYTAJĄ SAMODZIELNIE. HISTORIA W KSIĄŻCE TO BARDZO ŻYCIOWY URYWEK Z DZIECIŃSTWA, KAŻDEJ Z NAS, POLECAM NA DOCZEPKĘ DO ŚWIĄTECZNYCH PREZENTÓW.


Wspaniała, poręczna książka, bogato ilustrowana, tekstowo pasuje do każdej młodej uczennicy, przeżywającej swoje pierwsze przyjaźnie ze szkolnych ławek. Narrację w książce prowadzą na przemian dwie bohaterki, różniące się od siebie jak dzień od nocy, a jednak połączone ciasną nicią wielkiej przyjaźni. Lula i Lenka, jedna roztargniona bałaganiara, druga uporządkowana perfekcjonistka. Gdy przyjaźń kwitnie, dziewczynki są radosne, i w podskokach jadą do szkoły, zajmując miejsce obok siebie w autobusie. Gdy zaś wszystko się psuje i byle szczegół oddala od siebie dwie bratnie dusze, każdy kolejny dzień staje się smutny, męczący, bezsensowny. Książka ukazuje czytelnikom piękno i olbrzymią siłę prawdziwej przyjaźni. Takiej na całe życie. Autorka udowadnia, że nawet dwa przeciwieństwa się przyciągają i tworzą zgrany team. Dzięki różnorodności charakterów jest ciekawiej, a przyjaźń rozświetla każdy nowy dzień i daje energie do nauki i zabawy, a świat zwyczajnie staje się piękniejszy.Z historii o Luli i Lance płynie ważna nauka, że nawet mały szczegół, wynikający z nieuporządkowania jednej z dziewczynek jest w stanie popsuć tak wiele. Patrząc z drugiej strony, okazuje się, że czasami trzeba przymknąć oko na niedoskonałość przyjaciela i dla dobra sprawy iść dalej we dwoje.Moja wspaniała przyjaciółka — Autor: Ho-Yen Polly — Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Data premiery: 2018-10-17 Numer wydania: I — Okładka twarda.Książki szukajcie TU!

11 komentarzy:

 1. Ciekawa, mądra i pouczająca książeczka nie tylko dla dziewczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto zwracać uwagę na takie książeczki, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie mam wrażenie, że ta prawdziwa przyjaźń już odchodzi i każdy goni za tym, żeby jemu było najlepiej "po trupach". A w młodym pokoleniu jest siła, więc warto wpajać najmłodszym jak najlepsze wartości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak piszesz, poznając nową osobę, zazwyczaj jesteśmy workiem z kasą, a osoba na przeciwko zastanawia się ile może z nas mieć. Wracając do książki, jest jedna z tych propozycji , które warto zaproponować swoim dzieciom.

   Usuń
 3. Pamiętam książki, które czytałam jako dziecko, jak chciałam być przyjaciółka bohaterek 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna kreska jestem zachwycony :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz częściej dzieciom przyjaciółmi są tablety, komputery. Warto zwracać uwagę na to, jak ważna i jak cenna jest przyjaźń.Piekna książka, po która sama z chęcią bym sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne i wyważone proporcje ilustracji do tekstu

  OdpowiedzUsuń
 7. rewelacyjna, u nas czytana niedawno i juz córcia pyta czy znów przeczytamy;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że to świetna propozycja. Nie tylko dla dziewczynek. A przyjaźń bezcenna. 💗

  OdpowiedzUsuń
 9. Troszkę nie dla nas, ale widzę, że zaciekawi wiele małych dziewczynek.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.