środa, 22 maja 2019

Niesamowity Wszechświat


Noc to królowa gwiazd. Nocą budzą się potwory, dla niektórych noc to czas wytchnienia, noc to też jeden z częstych tematów, które spotkać można ostatnio w Wydawnictwie Naszej Księgarni. Dziś jakże bogato ilustrowana książka o Wszechświecie, kosmosie, planetach i sławnych postaciach, które zapisały się w historii jako wielcy odkrywcy: Pierwszy obserwator nieba, Galileusz, Heweliusz, najbardziej znany nam wszystkim Mikołaj Kopernik i  niezwykle odważny Gagarin.Niesamowity Wszechświat
oprawa: twarda
ilustrator: Asia Gwis
rok wydania: 2019 
liczba stron: 144 
format: 195 x 254 mm 


przedział wiekowy: 6-14    W książce Niesamowity Wszechświat, którą obecnie często przeglądam, znajdziemy wiele tematów o Astronomii, o niebie, planetach, które skrywają przed nami jeszcze wiele tajemnic. Nawiązując do planet w układzie słonecznym: Czy wiecie, kim jest nasz najbliższy sąsiad? Czy Wenus jest rzeczywiście tak mało przyjazna, jak mówią naukowcy? A którą planetę można nazwać kosmicznym odkurzaczem i dlaczego? Ta niezwykle ciekawie ilustrowana książka opowie nam wszystko po kolei, bardzo przystępnym językiem, gdzie tekst wzbogacony został w wiele ciekawostek, o których przyznam szczerze, nie słyszałam wcześniej.

Książka zainspirowała mnie jako mamę trójki dzieci, do ciekawego eksperymentu, który planuje wykonać w późnym latem, w czasie zbierania jagód. A dlaczego właśnie w tym czasie? Popatrzcie na 50 i 51 stronie tam mamy pewien owocowy układ: Porzeczka, borówka, czereśnia, jagoda, arbuz melon pomarańcza i morela. Owoce proporcjami względem siebie, idealnie i namacalnie obrazują temat UKŁADU SŁONECZNEGO PLANET.

Popatrzcie co w środku ↓


Oto Słońce, Ziemia to okruszek w porównaniu ze słoneczną planetą. Czy wiesz, że obserwacja Słońca przez lornetki, lunetki i teleskopy bez specjalnego filtra jest całkowicie zabroniona? A dlaczego? Na pewno warto poczytać.
Jak widowiskowe może być zimowe niebo pełne gwiazd wie ten, kto lubi nocne spacery w czasie siarczystego mrozu. Kto czeka na Zimę by obserwować mapy gwiazdozbiorów na bezkresnym, granacie nieba.


Opisy jakie znajdziemy w książce to podstawowe fakty i wiele ciekawostek w temacie kosmosu. Powiem szczerze, że wiele z informacji nie było mi znanych.
Na szczególną uwagę zasługują opisy i współgrające z nimi ilustracje planet układu słonecznego. Autorzy podeszli do tego z dużą dozą humoru. Bardzo przystępne opisy :MERKUREGO, WENUS, ZIEMI, MARSA, JOWISZA, SATURNA, URANA I SATURNA, zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Popatrzcie sami jak bojowo przedstawia się MARS ↓
Saturn ↓Strefy czasowe ↓


Za egzemplarz książki:

Niesamowity Wszechświat, dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Książki szukajmy tu:7 komentarzy:

 1. Mam wrażenie że ten mój czterolatek zaczyna już co nieco kumać jeśli chodzi o planety:) ciekawe czy by się zainteresował taka piękną pozycją

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, bardzo lubię poznawać wszechświat! Jako dziecko szalałam za takimi informacjami!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książeczka. Myślę, że nie jest tylko dla dzieci - my dorośli też pewnie po nią sięgniemy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla małych astronomów - super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze wynajdziesz coś fajnego! Ładne te książeczki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrycja Szczerbińska4 czerwca 2019 13:53

  Chciałabym uczyć dzieci o kosmosie od maluszka, super opcja :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.