środa, 20 marca 2019

Gra - Moje na Górze – Wersja Junior

Kombinuj, opowiadaj ...I ubiegnij rywali.
 Gra  Moje na górze jest odpowiednia już dla przedszkolaczka. Pięć lat to honorowy wiek by zasiąść z rodzicami przy stoliku i rozgrywać, wygrywać, a nawet przegrywać, swoje pierwsze seanse z grami planszowymi. 


Jeśli chodzi o grę Moje na górze, pytania są tak dostosowane , by już małe dzieci dały sobie świetnie z nimi radę. Do rozgrywki można zaprosić nawet 5 kolegów, im więcej tym weselej, ale z powodzeniem , można grać z mamą, tatą, bratem lub siostrą. Gra liczy sobie 182 elementy, w tym łapki, packi- które bardzo uatrakcyjniają grę.


Moje na górze, to bardzo emocjonująca gra, wyposażona w plastikowe łapki, które niewątpliwie są dużą atrakcją dla najmłodszych. Nasza rodzinka liczy sobie 5 osób, każde pudełko rozgrywane jest po raz pierwszy ze wszystkimi, zazwyczaj jest to niedzielne popołudnie. W dni powszednie dzieci przynoszą ulubione pudełka i - "Mamo zagramy?

***

Jak przebiega rozgrywka, zapraszam na film:
Elementy gry:Plansza 1szt, klepsydra 1 szt., pionki 6 szt., łapki 6szt., karty pytań 165 szt., kolorowa kostka losująca, podkładka 1 szt., instrukcja.


Pac, Pac, pac i rzucamy odpowiedzi w danym temacie, najważniejsze by to właśnie Twoja łapka była na samej górze. Skup się i wnikaj w temat bardzo głęboko, odpowiedzi może być wiele. Ogranicza nas tylko czas. Piasek w klepsydrze przesypuje się zawsze za szybko.W grze MOJE NA GÓRZE liczy się wyobraźnia i dobre wyczucie chwili, czyli refleks.Za packę/ łapkę chce złapać każdy. Wydawnictwo Alexander wychodzi z coraz ciekawszymi  propozycjami na zabawę bez użycia prądu.Pytania w grze są zazwyczaj banalnie proste, a jednocześnie tak skonstruowane, by było wiele do powiedzenia w danym temacie.Gra rozgrywana często z przedszkolakiem lub starszym dzieckiem grozi zwiększeniem zasobów słownych dziecka.

Za egzemplarz gry Moje na górze, dziękuję Wydawnictwu Alexander.

Gry szukajmy tu:
5 komentarzy:

 1. Bardzo lubimy ta gre.
  Świetnie się przy niej bawimy.
  Wydawca miał swietnu pomysł z tymi łapkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajowa gra 😊 dzieciaki miałyby radoche.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tę grę, jest jedną z naszych ulubionych. "Klepanie" łapkami jest bardzo atrakcyjnym i rozweselającym dodatkiem, szczególnie dla dzieci. Kategorii na kartach jest tyle, że nie ma mowy o nudzie, a szare komórki pracują na pełnych obrotach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wesoła gra dla całej rodziny. Lubię gry od Aleksandra, mamy ich całkiem sporo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet fajna wydaje się ta gra. Myślę, że dorośli grając z dziećmi też nie będą się nudzić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.