czwartek, 14 marca 2019

Puzzle Pojazdy i Ptaki.


Puzzle, które dziś pokażę, to Pojazdy i Ptaki. Przeznaczone właśnie dla najmłodszych układaczy. Zważając na małą ilość elementów:  16, 20, 24, polecam je dzieciom od 3 do 7 lat. Nasza siedmiolatka poradziła sobie w mig, a na naszego roczniaka, układanki grzecznie poczekają na półeczce.

Puzzle lubią wszystkie dzieci. Na pewno warto układać puzzle, ćwiczą pamięć i uczą, są niezastąpione w pierwszym etapie rozwoju małego dziecka. Tak, tak nauka przez zabawę na wielką moc,  jest najbardziej efektywna.

Ważnym zadaniem w układaniu puzzli z dzieckiem, o czym muszę wspomnieć,  jest nauka pracy w zespole, to znakomity sposób na ćwiczenie umiejętności społecznych, gdyż u progu edukacji właśnie na tym polu dziecko będzie miało za zadanie się dobrze sprawdzić.


Co jeszcze jest bardzo ciekawe w pudełkach puzzli, które dzis pokazuję to ich kształt, sa to foremne bryły kwadratu, które można nosić, jest tez sznurkowy uchwyt, ale i postawić jedno na drugim. Nowa seria układanej, która wyszła niespełna miesiąc temu z Wydawnictwa Nasza Księgarnia cieszy się dużym uznaniem wśród dzieci, w naszym domku, układania nie ma końca. 

***
Ptaki. Puzzle 3 w 1 Ewa Kozyra-Pawlak


Ptasie puzzle Ewy Kozyry-Pawlak, którą bardzo dobrze poznaliśmy z uroczych ilustracji w książkach: "Szopięta", "Liczypieski", "Ja, Bobik" oraz z "Małego atlasu ptaków Ewy i Pawła Pawlaków", który szczególnie przypadł nam do gustu, z racji naszego rodzinnego zamiłowania do skrzydlatych stworzeń.

Co znajdziemy w pudełku:

 Trzy układanki  16, 20 i 24 elementów,
Układanki przedstawiają: rudzika, sójkę oraz wilgę. 
Po ułożeniu uzyskamy uzyskamy 3 obrazki, w kwadratach  20 x 20 cm. 

ilustrator: Ewa Kozyra-Pawlak
wiek: 3+ lat 
liczba elementów: 16, 20, 24 
wymiary: 135 x 135 x 135 

POJAZDY-  Puzzle 3 w 1 Artur NowickiAutor puzzli Pojazdy -  Artur Nowicki  jest już dobrze znany dzieciom z książek:  o autach, statkach, samolotach, pociągach w popularnej serii "Opowiem ci, mamo".

Co znajdziemy w pudełku?

 Trzy układanki o różnym poziomie trudności: 6, 20 i 24 elementów,
 Czerwoną lokomotywę,  bogaty w szczegóły, bajkowy statek i czaderską żółtą wywrotkę.
Każdy obrazem to kwadrat o wymiarach 20 x 20 cm.czyli w sam raz na każdy stoliczek.Pojazdy. Puzzle 3 w 1

ilustrator: Artur Nowicki
wiek: 3+ lat
liczba elementów: 16, 20, 24
wymiary: 135 x 135 x 135

***
 Co zaskakuje w zabawie z puzzlami są  one niezwykle pomocne w rozwoju matematycznym, dzieci układając puzzle od najmłodszych lat, w późniejszym czasie znacznie lepiej czują się na gruncie zadań przestrzennych i matematycznych.

Puzzli szukajmy w wydawnictwie Nasza księgarnia.


1 komentarz:

  1. Dla Tygrysa już za mało elementów. Przyznaję, że żałuję, bo na obrazkach znalazły się prace jednych z moich ulubionych ilustratorów.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.