wtorek, 26 marca 2019

Dzień Dobry- Ruchome elementy 0+


Książka jest wspaniałym pretekstem do wstawania, od niedawna umilamy sobie tą  trudna chwilkę , przeglądając co ranek książkę DZIEŃ DOBRY. Napisał: Meritxell Marti - Zilustrował: Xavier Salomó -  Stron: 18 - Kartonówka dla dzieci 0+


Książka o wdzięcznym tytule: "Dzień dobry"- to interaktywna pozycja w każdej bibliotece, która będzie cieszyć dzieci bardzo długo. Kto nie lubi sobie poprzesuwać, budząc przy tym całe miasto? Nasz maluszek co prawda dopiero zaczyna przygodę z literaturą, a więc nauka przesuwania, wkładania paluszków w otworki, kartkowania sprzyja rozwojowi sensorycznemu. Druga córka, która świetnie sobie radzi z przesuwaniem, jak i czytaniem krótkich tekstów, chwyta za książkę zaraz po wstaniu z łózka.
Na tekturowych stronach zaobserwujemy miłe pobudki i poranna krzątaninę mieszkańców miasteczka.
Książką można bawić  się zarówno z dzieckiem, które nie skończyło jeszcze roku, jak i z kilkuletnim maluchem.Z książki dowiemy się kto rano wstaje? Każda mama wie, że bobasek wstaje bardzo wcześnie, a nieznośny budzik dzwoni wniebogłosy. Sąsiedzi uwijają się w porannych czynnościach, każdy gdzieś się śpieszy. Na końcu książki okazuje się, że jest jeden śpioch, który wcale nie zamierza wstać i na pewno nie jesteś nim Ty! A więc kto to? Przesuń paluszkiem i sprawdź.


Nie pokazuje wszystkich rozkładówek z książki, gdyż największą przyjemnością jest samodzielne odkrywanie nieznanego..Słonko otwiera oczy wychodząc daleko zza horyzontu.
 Kogucik jako pierwszy wyskakuje z kurnika i na daszku pieje swe donośne KUKURYKU.


  Tato zaczyna dzień od porannej toalety


 Pan Piekarz nie spał  pół nocy i wyjmuje z pieca ostatnie Bochenki chleba, niebawem otworzy piekarnię.


Komplet dwóch książek, wyjaśniających maluszkowi różnicę między Nocą a Dniem. Jest to niewątpliwie ciekawa propozycja dla naszych smyków, zaczynających poznawać świat całymi zmysłami.


Interaktywne książki, są bardzo popularne ostatnimi czasy, zawładnęły światem najmłodszych bez reszty. Nie ma co się dziwić, połączenie literatury i zabawki, skutkuje tylko jednym- DOBRĄ ZABAWĄ!

Zabawa z książką, czytana razem z dzieckiem sprzyja dobrej relacji i skutkuje ciekawie spędzonym czasem, gdzie wiedza płynie szeroką rzeką.

Za egzemplarz książki- "DZIEŃ DOBRY", dziękuję Wydawnictwu ADAMADA.


Książki szukajmy tu:
2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.