poniedziałek, 25 marca 2019

Atlas przygód dinozaurów

Czy Dinozaury mogły jednak przeżyć? Jaka była prawdziwa przyczyna ich wyginięcia? Na te pytania odpowie nam, bardzo szczegółowo zresztą, najnowsza publikacja z Wydawnictwa Nasza Księgarnia Atlas przygód dinozaurów".

W recenzji wiele zdjęć oraz filmik z losowo wybranych stron książki. Zapraszam serdecznie.Atlas przygód dinozaurów
Autor: Emily Hawkins
Ilustrator: Lucy Letherland
Liczba stron: 88
Data premiery: 2019-03-13


Wszystko, co chcesz wiedzieć o dinozaurach, znajduje się w tej książce
 "Atlas przygód dinozaurów " pod autorstwem Emily Hawkins. 
Na niezwykłych dużych rozkładówkach rozpanoszyły się wymarłe gady, te zwierzęta żyły 65 mln lat temu. To niezaprzeczalny fakt, który ma poparcie w wielu odkryciach genealogicznych.

Zapraszam na filmik, w książce są wszystkie dinozaury, które miały to szczęście biegać po ziemi.


Gadów jest cała wielka księga, my znaliśmy zaledwie kilka, a poznaliśmy ich kilkanaście i więcej... Tyranozaur, Triceratops, Diplodok, Brachiozaur, Allozaur, Iguanodon, Stegozaur, Akantofolis, Animantarks, Ankylozaur, Edmontozaur, Spinozaur, Pentaceratops, Kentrozaur, Giganotozaur, Akrokantozaur, Heterodontozaur, Abriktozaur, Afrowenator, Tanystrof, Ceratozaur, Kecalkoatl, Centrozaur, Plezjozaur, Masiakazaur, Stygimoloch, Argentynozaur, Yi qi, Mikroraptor, Mononyk, Tuodziangozaur, Kotylozaur, Eoraptor, Oryktodrom, Archeopteryks, Alamozaur, Epidendrozaur .
A jakiego Ty lubisz najbardziej? Przeglądając podstrony książki, między suchą wiedzą typu: budową ciała, sposób poruszania się, odżywiania i zachowanie, znajdują się  też liczne przygody tych gruboskórnych gadów. Galeria zafascynuje każdego młodszego, czy starszego fana tych zwierząt. Na szczególną uwagę zasługują ilustracje 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk.Spis treści, jest bardzo szczegółowy, jak widać temat poruszony w książce został opisany bardzo wszechstronnie. prawdę mówiąc spotykam się po raz pierwszy z książką, gdzie jest tak wiele informacji w temacie tych cudownych prehistorycznych zwierząt, które znamy z opowiadać i lekcji biologii.


Czy rzeczywiście znamy wszystkie Dinozaury?


Ciekawe mapy pokażą nam częstotliwość i występowanie różnych gatunków, gdzie zamieszkiwały te najgroźniejsze, na  którym kontynencie było ich najwięcej? Takich map jeszcze nie było!Europa ciekawi najbardziej, dotychczas o Dinozaurach mówiono ogólnikowo, książka dzieli te wspaniałe stworzenia, opierając się na badania archeologiczne i odkrycia naukowe.


Spotkamy dinozaury, które spędzają czas na ukrywaniu się, i wcale się nie dziwię, również nie chciałabym być zjedzona na obiad przez większego, drapieżnika.


Morskie stwory mogą przerażać, niejednokrotnie dłuższe niż nie jeden wieloryb.Książkę bierzemy pod pachę, zanim poznamy wszystkie osobniki z książki, minie wiele czasu.


Oglądając wszystkie kontynenty, przedstawione w książce,obserwujemy, że żaden skrawek ziemi nie był bezpieczny dla człowieka. Te wielkie stworzenia dotarły wszędzie. Zagarnęły we władanie lądy i wody oceanów.Prehistoria dziś porywa nas, zagłębia w trias, jurę i kredę. Jesteśmy świadkami walk miedzy olbrzymami. Oj tak chłopaki lubią to najbardziej.. Ale dziewczyny jak się okazuje nie mniej są zainteresowane tematem kłów i szponów. 


Ta książka powinna znaleźć się na półce każdego fana tych wymarłych zwierząt. Ile to frajdy przynosi obserwacja tak barwnych ilustracji, popartych dobrym tekstem, wzbogaconych dobra porcja Przygody, przygody, która wiąże się z przetrwaniem.
Książka czytana razem z dzieckiem sprzyja dobrej relacji i skutkuje ciekawie spędzonym czasem, gdzie wiedza zostanie na dłużej.

Za egzemplarz książki- "Atlas przygód dinozaurów", dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.


Książki szukajmy tu:

15 komentarzy:

 1. Myślę, że ten atlas będzie świetnym pomysłem na prezent dla dziecka które interesuje się dinozaurami.

  OdpowiedzUsuń
 2. A myślałam, że takie tematy bardziej dla chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak! Prezent idealny dla mojego młodszego brata!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wydanie. Dinozaury kiedyś uwielbiał mój syn. Taki atlas może być super prezentem dla miłośników dinozaurów

  OdpowiedzUsuń
 5. Atlas prezentuje się bardzo ciekawie i dużo w nim wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Faza uwielbienia dinozaurów już się u nas chwilowo skończyła - ale to za, czy nie powróci ;) Na pewno warto mieć taki bogaty atlas w zanadrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś, jak byłam mała, miałam swoją teorię, że dinozaury wcale nie istniały, tylko nas tak oszukują! :D Ah, to na swój sposób było urocze!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna książka.
  Znam kilku fanów dinozaurów i ta książka byłaby idealna dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny prezent dla chłopców :) Zwykle przepadają za dinozaurami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szata graficzna zachwyca 😍

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładna książka. Świetnie bo ma wartość edukacyjną.

  OdpowiedzUsuń
 12. świetna książka :) dzieciom powinna się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój 8letni chrześniak jest zakochany w dinozaurach :) Już wiem co dostanie na dzień dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ciekawa książeczka, dzieci powinny się już uczyć od małego

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.