poniedziałek, 25 marca 2019

Gra planszowa Gemino, strategiczna.

 Planuj, blokuj i przechytrz przeciwnika na dwóch planszach jednocześnie.

Gra Gemino
Data premiery: 20.03.2019Elementy gry:
- 56 płytek (po 14 z każdym symbolem)
- 2 dwustronne plansze

GEMINO  to prosta gra o dwóch planszach, należąca do gier gdzie bez dobrej strategi, rozegrania przeciwnika nie ma mowy o zwycięstwie.
   Wydawca Egmont, już nie pierwszy raz zaskakuje nas jakością elementów, dołożonych do planszy. Płytki brzęczące niczym pieniążki, to bardzo przyjemne uczucie. Co możecie usłyszeć na filmie poniżej.


Pudełko gry Gemino jest dość pokaźnych rozmiarów, 25 x 25 x 6 cm, co już na samym starcie sprawia wrażenie gry luksusowej.
Do gry możemy z powodzeniem zaprosić dzieci sześcioletnie, nastolatki, a nawet koleżankę. Gemino- gra z którą spędzamy każdą wolną chwilkę, bardzo nam odpowiadają proste zasady i krótka rozgrywka. Zdecydowanie to co kusi to ciekawe wykonanie obu plansz i wzornictwo na płytkach: gwiazdka, kółko, krzyżyk i kwadrat. W czasie rozgrywki jest skupienie i dość zabawny nastrój, obserwujemy poczynania przeciwnika, a nóż widelec przeoczy nasz niecny plan.


Kafelkami możemy blokować przeciwnika, często, gdy szanse są dość wyrównane, a główki myślą intensywnie jest blok za blokiem i nie wiedząc kiedy, przeciwnik układa swój pierwszy ciąg 4 znaków.Grę polecam jako tą po którą sięga się  gdy przyjdą wnuki, gdy mama  chce pobyć z dzieckiem i miło spędzić czas tylko we dwoje, gdy dzień jest za krótki  na rozgrywanie wieloelementowych, skomplikowanych rozgrywek. Ta gra jest idealna. Lada moment na planszy pojawi się czwarta zielona gwiazdka w linii po skosie, i tym samym zawodnik zdejmie z planszy cztero- elementową linię, przyznając sobie jeden punkt. Tu zdecydowanie sprytniej to rozegrał gracz  spod zielonej gwiazdki.


Odwrócone białe płytki, to punkty, na zdjęciu w zasadzie powinien być koniec gry, lecz my gramy aż do skończenia płytek. Trochę wbrew zasadom, ale trzy rundy to dla nas zdecydowanie za mało.


56 płytek w pudełku, my wybieramy jeden kolor i gramy tylko czternastoma. Przeciwnik robi tak samo, wybiera swój kolor, a reszta niewykorzystanych płytek wędruje na bok, nie będą nam potrzebne w grze.


Kolory na planszy mają ważne zadanie, dokładając płytki na dwóch planszach jednocześnie, patrzymy by każda z płytek wylądowała na tym samym kolorze, cóż, że jedna z nich nie pasuje do naszej strategi.Gra rozgrywana często z przedszkolakiem lub starszym dzieckiem sprzyja opanowaniu sztuki strategi, planowania.

Za egzemplarz gry Gemino, dziękuję Wydawnictwu Egmont.pl

Gry szukajmy tu:
2 komentarze:

  1. Piękna gra.
    Widziałam już ją parę razy i zauważam, że cieszy się powodzeniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. To kolejna recenzja jaką czytam i jestem już pewna, że Gemino musi trafić na naszą wishlistę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.