środa, 6 marca 2019

Ślimaki to mięczaki Eugeni Castano

Śpiesz się powoli! Ruszaj do przodu pionkami rywali! 
Maciej Szymanowicz popełnił urocze grafiki w grze ŚLIMAKI TO MIĘCZAKI. Mucha, guzik, wiatraczki, cytryna chabry. To wszystko i jeszcze więcej w jednym miejscu tworzy dość nietypowy widok w czasie gry planszowej, inspiruje i wprowadza w dobry humor ludzi pozytywnie nakręconych, takich na przykład jak my!


W grę można zagrać już od 5 lat, zasady są bardzo proste, o lekkiej fabule. Pędzimy przez planszę, jako zgraja 6 ślimaków, ślimak , który pierwszy doślimaczy się do mety przegrywa. Tak, tak! To nie żart. Wolniejsze Ślimaki zebrały więcej Śmieci na trasie wyścigu.

Widząc pudełko z grą chciało by się rzec:" Ślimak, ślimak pokaż rogi dam Ci sera na pierogi..." Ale wcale nie chodzi tu ser. Na rogi wkładamy guziki lub puszki. Gra zahacza o ekologię, przez co niewątpliwie wywiera pozytywny wpływ na nasze dzieci.


Co zawiera pudełko?
Dwa arkusze wypychane, długaśna urocza przyrodnicza plansza w kształcie prostokąta, drewniane pionki- ślimaczki w różnych kolorach x 6. Uwielbiam grać drewnianymi elementami, jest w tym pewna magia, 4 kostki z kolorami.

Zaczynamy rozgrywkę: gra dla 3 osób= 2 kafelki i dwa pionki.


* Grać można w dwie osoby, 3, 4, 5 i 6, tyle ile mamy pionków, wtedy kafelek ze ślimakami, bierzemy po dwa lub 1.

Rozłóż kafelki ze ślimakami tak by losując , nikt nie widział jaki kolor mu przypadnie, wylosowane ślimaki chowamy przed rywalami.


Byłeś w lesie jako ostatni? Zaczynasz rozgrywkę jako pierwszy.

Rzucaj czterema kostkami równocześnie. 4 kostki = 4 ruchy.

Przesuwasz pionek, wzorując się kolorem na kostce = kolor ślimaka lub dowolny kolor ślimaka stoi na polu o tym samym kolorze, więc możesz go przesunąć do przodu, wtedy nie ma znaczenia, jakiego koloru jest ślimak.

Przesuwaj ślimaki rywali do przodu, możesz przesuwać również swoje kolory, ale tylko po to, by zmylić przeciwnika, gdyż ślimak, który pierwszy dotrze do mety, przegrywa.

Z momentem, gdy pierwszy ślimak dotknie pola mety, rozgrywka pierwsza się kończy, spoglądamy, na których polach stoją nasze ślimaki i jaka do tego pola jest przypisana cyfra.

W tym momencie możemy dobrać sobie żetony śmieci, nie ma znaczenia czy będą to guziki, czy puszki.


Zaczynamy decydująca 2 rozgrywkę, losujemy od nowa kafelki ze ślimakami.

Kto zbierze najwięcej śmieci, kto sumiennie oczyszczał las, ten wygra!!


Kolorowe drewniane ślimaki złożone w rządku tworzą jedna całość, wygląda to bardzo zachęcająco, rzucamy wiec kolorowe kostki i wychodzimy przed szereg, łapiąc za pionki przeciwnika.Plansza gotowa, ślimaki wylosowane, Startujemy.


Wyścig jest bardzo wyrównany, trzeba być czujnym i liczyć na szczęście, przy rzucaniu kostkami.


Czerwony i zielony, to moje ślimaki, oby żaden z nich nie doszedł do mety jako pierwszy!!


Wyścig przegrał ślimak niebieski!

Gra jest bardzo przyjemna, po pewnym czasie ma się ochotę zdjąć pudełeczko z szafki, zasiąść przy dużym stole z całą rodzinką. Mnie osobiście gra się najlepiej ze starszym synem i siedmioletnią córką. Szykujemy talerz kanapek, robimy ciepłe kakao i gramy!!


Gry szukajmy TU!
Szczegółowa instrukcja TU!

Ślimaki to mięczaki Eugeni Castano
ilustrator: Maciej Szymanowicz
wiek: 5-105 lat 
liczba graczy: 2-6 
czas gry: 20 minut 
płeć: chłopiec / dziewczynka 
wymiary: 200 x 200 x 45 
waga: 900 gramów 

EAN: 5902719470424


1 komentarz:

  1. Super, że powstają takie gry które w zamyśle mają zasady ekologii.

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.