poniedziałek, 13 maja 2019

Witaj Ptaszku! Witaj Motylku!


Pragnę dziś pokazać wyjątkowe książki dla najmłodszych dzieci."WITAJ, MOTYLKU! i WITAJ, PTASZKU!"
Książeczki te mają ważne zadania: edukować i zabawiać. Każda z książek zamyka w sobie piękną historyjkę przyrodniczą. Poznamy dzielną rodzinę Rudzików oraz wciąż głodną gąsieniczkę, która przeobrazi się w zjawiskowego motyla. Dzieci z tymi publikacjami wybiorą się w prawdziwą wycieczkę pełną zieleni, liści i kwiatów.


W czasie czytania książeczki przez rodzica, dziecko zagląda przez wszystkie otworki, w niektóre z nich może włożyć całą rączkę, a niekiedy paluszek okaże się za duży. ROZKŁADÓWKI TO NIE TYLKO ILUSTRACJE, SĄ TEŻ WYŻŁOBIENIA: LISTKÓW, KÓŁ KÓŁECZEK .KWIATÓW i figur o nieregularnych kształtach. Książki wzbogacone w elementy do zabaw sensorycznych mają w naszym domku specjalną półeczkę, półeczkę, do której często zaglądają ciekawi świata najmniejsi czytelnicy.

WITAJ, MOTYLKU!Witaj, motylku!
Data wydania: kwiecień 2019 
Stron: 24 
Autor: Gabriele Clima 

Ilustrator: Agnese Baruzzi 

WITAJ MOTYLKU to książka, w której schowana jest łąka pełna pachnących kwiatów i soczystych listków, którym nie oprze się żadna mała gąsieniczka.
Książka ukazuje cud natury, jak z jajeczka, wielkości główki od szpilki powstaje kolorowy motylek.

Najmłodsze dzieci dowiedzą się, co takiego musi się wydarzyć, byśmy mogli podziwiać te delikatne różnobarwne motylki. W czasie wycieczek poza miasto. Gdy odwiedzamy leśne polanki i bezkresne łąki, gdzie motylki wesoło latają nam nad głowami. 
WITAJ,  PTASZKU!

Maluszek już na samym początku zajrzy, za pomocą paluszków w gniazdko z jajeczkami. Następnie poszuka w gęstych koronach drzew ukrytych ptasich dzieci. Prześledzi palcem wskazującym podkop krecika. Gdy w książce pojawi się zima, przez wielkie okienko wskoczy w śnieżnobiałe zaspy śniegu. Po zimie, ciekawy ptasiego świata czytelnik, przyjrzy się z bliska, dorosłym dzieciom Rudzików. Paluszek sam wskoczy w ptasie oko i zbada rdzawy śliniak, który pojawia się dopiero u dorosłych osobników.Witaj, ptaszku!
Data wydania: kwiecień 2019 
Stron: 24 
Autor: Gabriele Clima 
Ilustrator: Agnese Baruzzi 

WITAJ PTASZKU-  to historia, na faktach, która dzieje się co roku w polskich gniazdach. Ptasia rodzinka rudzików wspólnie wychowuje swoje dzieci. Rodzice uczą potomstwo: ukrywać się w koronach drzew, pokazują gdzie szukać najsmaczniejszych kąsków, a także jak skutecznie odstraszać intruzów. Odpowiedzialni ptasi rodzice nauczą wszystkiego, co każdy przyzwoity ptaszek powinien umieć, by przetrwać i kiedyś sam założyć rodzinę.Książki zapewniają najmłodszym dzieciom prawidłowy rozwój sensoryczny, tak więc polecam je w pierwszej kolejności do czytania rodzicom niemowlaków i małych dzieci. Książki to typowe kartonówki. Zaokrąglone rogi nie stwarzają żadnego zagrożenia w obcowaniu maluszka z literaturą. Dziecko w pierwszym etapie czytelnictwa uwielbia odwracać strony. WERTOWANIE STRON, WŁAŚNIE TA CZYNNOŚĆ POCHŁONĘŁA MOJEGO NIESPEŁNA 11- MIESIĘCZNEGO NIEMOWLAKA BEZ RESZTY. Stron, na których są różne kształty mniejszych i większych otworków, wyżłobień i barwnych krajobrazów.

Za udostępnienie  egzemplarzy książek: "WITAJ, MOTYLKU! i WITAJ, PTASZKU!" dziękujemy Kapitan Nauka.
Książek szukajcie tu ↓

13 komentarzy:

 1. Jako dziecko, zawsze chciałam mieć takie książki z 'okienkami' :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki :) Dzieciom pewnie się bardzo podobały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo wiosenne pozycje. Lubię bardzo publikacje z ruchomymi elementami, książki służą nie tylko do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci powinny obcować z przyrodą od najmłodszych lat, choćby na kartach takich książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze jeśli książki dla dzieci są ciekawe i dziecioodporne :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne propozycje aktywizujące- bardzo takie lubimy;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł na grube kartki w książkach trafiony w sam raz dla malucha. Zawsze się cieszę kiedy trafiam na blogi dla mam. Moja pociecha co prawda już całkiem spora, ale znajdzie się ktoś, komu mogłabym podarować taką książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super są takie książki, gdzie się coś odsłania, coś się pojawia :) ekstra dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 10. O jakie piękne wydanie, myśle ze warto zapamietac dla córeczki

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy bardzo podobne ale z innego wydawnictwa

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj, chyba dawno nie uzupełniałam naszej domowej biblioteczki. Na szczęście rośni nam kolejny czytelnik więc te dwie piękności nas nie ominą.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.