sobota, 4 maja 2019

Gry do plecaka- Lato z Komarami. "Lato z Komarami "

W recenzji filmik z przykładowej rozgrywki.


Lato z Komarami to jedna z kilku gier rodzinnych, które wysypało dla nas z majówkowego koszyka Wydawnictwo Egmont. Gra jak dotąd nie była nigdzie wcześniej pokazywana, jest to absolutna nowość!! Poręczność małych pudełek z serii- Gry do plecaka jest niewątpliwą zaletą i znakomitym pomysłem na dalekie wypady poza domem. Pudełko z grą ma wielkość standardowego notesu. Z łatwością zmieści się w maminej torebce, w saszetce zapinanej na pasie i w plecaku obok wałówki i aparatu. 
Komary, lato z wami zapowiada się ciekawie!!Grafika gry wywołuje uśmiech na twarzy każdego gracza. Realnie lato z owadami może nie jest już takie ciekawe, ale wizja lata widziana  na pudełku z karcianką już jest i to bardzo. Wylegujące się komary luzaki,w hamakach na plaży to już całkiem inna historia. Na kartach od 1 do 6 mamy komarzycę turystkę, komara grzybiarza, jest też komar wędkarz, komarzyca sportsmenka imająca się lotki, komar cwaniaczek i komar plażowicz.

CO W PUDEŁKU?

55 kart w tym 8 sztuk z każdego gatunku.
7 kart z napisem BZZZ- to bardzo nielubiane karty, choć muszę przyznać, że bardzo ciekawe graficznie.
70 karnych żetonów: 20 czarnych o wartości 10 i 50 żółtych o wartości 1. Malutkie kółeczka, które przerzucamy w palcach  jak byśmy liczyli monety.


* Zapraszam na przykładową rozgrywkę w filmiku poniżej


PRZEBIEG ROZGRYWKI:

- Rozdajemy każdemu z graczy po 6 kart

- Z pozostałych kart robimy stosik i ustawiamy go na środku stołu.

- Odkrywamy pierwsza kartę ze stosu i wg. niej toczyć się dalsza bitwa o to, kto najszybciej pozbędzie się kart z największą  liczbą.

- Jak dodawać karty? Karty dodajemy tak by wartość na stosiku była równa wartości karty dodawanej, lub wyższa o 1+.
Np. 1 dodajemy 1 lub 2
2 dodajemy 2 lub 3
3 dodajemy 4 itd
Na czarną kartę z napisem BZZZ, kładziemy kartę z napisem BZZZ lub kartę o wartości 1.

- Rozgrywka kończy się gdy wszyscy stracą możliwość oddania ruchu.
Na samym końcu wykładamy karty na stół i przyznajemy sobie karne żetony.Komary to małe kąśliwe brzęczące nachalnie nad uchem stworzonka. O ile sam owad jest nie proszonym gościem, to już pudełko z grą LATO Z KOMARAMI, jest bardzo mile widziane w naszym domku, szczególnie w zbliżające się wakacje.


- Rozdajemy po 6 kart, pozostałe karty kładziemy po środku.


- Mamy do dyspozycji 3 jedynki, ta karta pasuje by położyć ją na kartę z napisem BZZZ.


- Zostały mi 4 karty< 4.4 i 5.5> Kary nie pasują, więc moja gra się kończy.
- Zdobyłam 9 punktów karnych. Czas na kolejne rozdanie i kolejną rundę.

***

Gra karciana = karty z wizerunkiem komarów + żetony z punktami karnymi, które przyznajemy sobie po każdej skończonej rundzie. W zależności od kart , które nam zostały w dłoni. Może okazać się, że nie mamy żadnej karty, świadczy to o dużym szczęściu, gdyż zazwyczaj zawsze coś nam zostaje, za co załapiemy karniaki.Cała seria GRY DO PLECAKA dzieli się na 4 pudełka. Tytuły przedstawiają się następująco: Pędzące Żółwie”  „Ubongo”„ Lato z Komarami” i „Szybkie bańki”. 
Gry dzielą się na tematycznie znane, a są to: Pędzące Żółwie” i  „Ubongo”, są one wzorowane na  dużych pudełkach gier planszowych, które dobrze znamy, i których nigdy nie braliśmy ze sobą w podróż, z uwagi na duże rozmiary. Prawdziwym Hitem są dwie nieznane tematycznie gry: "Lato z Komarami” i „Szybkie Bańki”, poznamy tu nowe zasady, grafiki i niezapomniane wrażenia zamknięte w małych pudełeczkach.

Grę można zabrać na wycieczkę szkolną, a jak wiemy na koniec roku są organizowane  dłuuugie podróże autobusem, w których dzieciaki się zwyczajnie nudzą. Gry świetnie wypełnią też czas zbliżających się wakacji. W czasie na biwaku, każda karcianka jest mile widziana. Nie zajmie wiele miejsca w i tak wypełnionym po brzegi plecaku. 

Lato z Komarami
Wydanie: 2019
Seria/cykl: GRY DO PLECAKA
Data premiery: 30.04.2019
Wiek: 7-12 lat


Za grę Lato z komarami z serii GRY DO PLECAKA, dziękuję Wydawnictwu Egmont,pl

Gry szukajcie tu: ↓


5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. W przeciwieństwie do prawdziwych komarów te wydają się całkiem sympatyczne ;-). Lubi gry karciane także pomyślę nad zakupem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mało miejsca zajmują i umilają czas , wypróbuje :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna gra -zaczęliśmy od niej i widzę ze najbardziej spodobała sie dziewczynką

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna gra zabawne te komary lubię gry karciane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.