środa, 15 maja 2019

Zosia i jej zoo. Wesoła żyrafa. Tom 14


"Wesoła żyrafa"- jest to już 14 tytuł z serii: Zosia i jej zoo. Autorka Amelia Cobb, stworzyła wspaniały cykl książek dla młodych wielbicieli, spragnionych przygód, gdzie bohaterami są zwierzęta. Książka zainteresuje dzieci już na wczesnym etapie przygody z czytaniem, jak i te nieco starsze. Dzieci lubią wchodzić w rolę postaci, które są wiekowo podobne. Włącza się wyobraźnia.
W książce : "Wesoła żyrafa" jedną z postaci pierwszego planu będzie mała żyrafka, która przyszła na świat na oczach Zosi. Dziewczynka nazwała małego mieszkańca Zoo, Kostkiem. Dziecię żyrafy nieźle narozrabia, pokrzyżuje nie jedne ważne plany i niejednokrotnie zmartwi małą Zosie, której na sercu leży los Kostka.Zosia i jej zoo. Wesoła żyrafa. Tom 14
Autor: Amelia Cobb
Wydawnictwo Zielona Sowa
Seria Zosia i jej zoo
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 128
Wymiary: 13.0x20.0x1.1 cm


Po ten tytuł i wcześniejsze tomiki z serii:  Zosia i jej zoo  serdecznie zapraszam w zakładkę KSIĄŻKI DLA DZIECI.Zosia Parkowska, która mieszka w Azylu Zoologicznym jest pracowita jak pszczółka, pełna empatii do braci mniejszych, znająca mowę zwierząt i w pełni zaangażowana w życie Zoo. 
 W książce pojawia się tez Pani Lena, mama Zosi, która sprawuje opiekę weterynaryjną nad całym Azylem Zoologicznym.

Mały spojler:
Po przyjściu na świat małej żyrafy, szykuje się wielki konkurs na Najlepsze Zoo. Zarządca, Pan Nękalski, któremu bardzo zależy, na wygranej w konkursie, wprowadzi wiele negatywnych emocji i stresów w całe pracowite przygotowania. Wracając do Kostka, młodej żyrafki,wyczynia on coraz to nowsze psoty, rozbawia przy tym zwierzęta z całego Zoo. Pod wpływem jego komicznych wyczynów, zwierzęta  w całym zoo są głośniejsze i gorsze do okiełznania. Na domiar złego zarządca wpada na pomysł organizacji parady, w której wszystkie zwierzęta będą miały obejść naokoło cały Azyl Zoologiczny.Parada ma dać zwycięstwo, co do tego nie ma wątpliwości, chyba tylko sam Pan Nękalski. Czy parada się odbędzie? Czy obawy małej Zosi są słuszne, względem Kostka i spokoju na konkursowej wycieczce? Czy Panu Nękalskiemu zależy tylko na zwycięstwie?W książce mamy kilka ciekawych osobowości, wręcz kontrastowo różniących się od siebie. Poznamy zarządcę, Pana Nękalskiego, który zdawać by się mogło, że ma zerowe pojęcie o zwierzętach. Gdy miał przyprowadzić nowo narodzoną żyrafę do lecznicy, wyręczył się pomocą Zosi, tym samym chciał uchronić swoje schludne ubranie przed ubrudzeniem. Pan Nękalski, jak się okazuje w dalszej części książki, ma dobre serce i nie jest obojętny mu los zwierząt. Gdy Zosia poznaje prawdziwy powód wielkich ceremonii  z konkursem, paradą i porządkami, wkracza do akcji, pomagając "nieco" wygrać konkurs na najlepsze Zoo.Książkę czyta się jednym tchem, litery są dość duże, a tekst prosty do zrozumienia dla dzieci średnio zaawansowanych w czytanie. Na końcu książki dzieci znajda dwie karty, z ilustracją okładki książki. Jedną kartę należy zachować a drugą wyciąć i odesłać do Wydawnictwa Zielona Sowa. Tym samym staniemy się posiadaczem miłej niespodzianki.


Za udostępnienie książki: Zosia i jej zoo. Wesoła żyrafa. Tom 14, dziękuję Księgarni Tania Książka.Książki szukajcie Tu: ↓1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.