środa, 8 maja 2019

Misia I Jej Mali Pacjenci. Urodzinowa Niespodzianka Aniela Cholewińska-Szkolik

W książce:" Urodzinowa Niespodzianka",  spotkamy: brązowego zajączka, rybitwę i fokę, los tych nieszczęśników zależeć będzie od rezolutnej Misi, małej Pani weterynarz i umiejętności medycznych, jakie przekazał jej dziadek.

Akcja książki toczy się u schyłku wakacji, gdy trwa upalne lato, Misia wraz z mamą i jej najlepszą przyjaciółką jadą nad morze. Opisy jakie poczyniła autorka, tekstu sprawiły, że ze zdwojoną tęsknotą wypatruję wakacji i letniego ciepełka.


Misia I Jej Mali Pacjenci. Urodzinowa Niespodzianka 
Aniela Cholewińska- Szkolik
Rok wydania 2019
  Wydawnictwo Zielona Sowa-
 Ilość stron 48
Oprawa: Twarda 
Wymiary: 20 x 25 cm

Grafika książki to intensywne barwy, jak i sam rudy kolor włosów głównej bohaterki. Na ilustracjach widzimy drewniany domek dla dzieci, schowany w gałęziach drzew, gdzie na schodkach przesiaduje dziewczynka i piesek. To Lipowa klinika, w której już prawie ośmioletnia Misia leczy zwierzątka potrzebujące pomocy.

Co zwraca szczególną uwagę czytelnika to niewątpliwie przesłodkie pyszczki każdego ze zwierząt, pojawiających się w książkach.Nie sposób się nie zachwycić. Duże błyszczące oczy, rumiane policzki, i grafika adekwatna do sytuacji.  Agnieszka Filipowska czyni prawdziwe graficzne czary, tak można to ująć.


Po ten tytuł i wcześniejsze tomiki z serii Misia i jaj mali pacjenci, serdecznie zapraszam w zakładkę KSIĄŻKI DLA DZIECI.


URODZINY.


URODZINY

 Dzień 8 urodzin Misi, dzień długo wyczekiwany, między innymi przez wiernego przyjaciela, psa Popika. Gdy czworonóg wybrał się po dawno zakopany skarb, na specjalną okazję, zauważył wielką jamę na placu budowy a w niej małego wystraszonego zajączka. Jak się można domyślić, weterynarz Misia została szybko powiadomiona o tym fakcie, zabierała z domu wiklinowy koszyk i pobiegła na pomoc wystraszonemu zwierzęciu.. Niestety na pozór łatwa misja, przeistoczyła się w jeszcze większy problem, gdy Popik wraz z koszem wpadł do jamy i wylądował obok małego zajączka. Urodziny Misi stają pod znakiem zapytania. Czy dziewczynka zdąży na swoje święto? Czy Popikowi nic się nie stanie w czasie upadku z wysokości ? Jak to się wszystko skończyły, musicie doczytać już sami, powiem wam tylko, że tort dla solenizantki wyglądał zjawiskowo i zapewne tak samo smakował.


SZUKAJĄC BURSZTYNÓW

 Dwie koleżanki Misia i Ewcia spacerują brzegiem morza, szukając skarbów. W poszukiwaniach towarzyszy im dzielny pies Popik, który przypadkowo płoszy stado ptaków, lecz jedna z rybitw nie odleciała, cóż za odwaga, podziwiają dzieci.
Niestety to nie odwaga, a kontuzja uziemiły rybitwę na lądzie, o czym szybko przekonuje się Misia. Kolejna misja dla Pani weterynarz, która z pomocą przyjaciółki i małego pieska i tym razem stanie na wysokości zadania.Opiekuńcza i bardzo zdolna Misia to prawdziwe szczęście dla pechowego ptaszka.


NA PLAŻY

W trzecim opowiadani Popik znajdzie  chorą fokę, bardzo go to zwierzę zdziwi, wszak nigdy przedtem nie miał do czynienia z morskimi pacjentami. Misia w tej historii wykaże się najwyższym profesjonalizmem  i rozwagą, jak na tak młodą adeptkę sztuki medycznej. Przypadek chorego zwierzęcia tym razem przerośnie kompetencje dziewczynki, wezwani zostaną ratownicy z prawdziwego zdarzenia. Co dolegało młodej foce? Czy uda się ją wyleczyć? Czy Misia jeszcze spotka znalezioną na plaży foczkę?Z Misią i innymi bohaterami z tej serii książek jesteśmy od samego początku  jej powstania. Nowa okładka w zapowiedziach budzi nie małe emocje mojej siedmiolatki, wspólnie czekamy na moment, gdy nowe przygody rudowłosej Pani weterynarz, trafią pod nasz adres.

*

Po ten tytuł i wcześniejsze tomiki z serii Misia i jaj mali pacjenci, serdecznie zapraszam w zakładkę KSIĄŻKI DLA DZIECI.Za książkę:: "Urodzinowa Niespodzianka", dziękuję Księgarni Tania Książka.Książki szukajcie Tu:


6 komentarzy:

 1. Książeczki z tej serii mają przesłodkie ilustracjie i uczą opieki nad zwierzatkami :) dzieciom na pewno się spodobają

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustrację :) Aż chcę się czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezwykle urocze ilustracje, mam tu taką małą której by się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodkie rysunki, bardzo fajne, takie mi się podobają :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się ta seria, jest bajecznie kolorowa i uczy szacunku dla zwierzat i przyrody. Myślę, że dla naszego synka też bylaby świetna!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.