piątek, 31 maja 2019

Mopsiak piecze ciasto. Tom 1

Czy mamy tu wielbicielki małych piesków? A może są tu tacy, którzy chcą poznać indywidualną naturę kota? Mopsiak i Melania zapraszają na pierwszą część przygód w pyle rozsypanej mąki będzie się działo, oj tak...
  W Świecie literatury dla najmłodszych czytelników pojawiła  się wspaniała seria książek dla dzieci. Bohaterem jest mały piesek, rasy buldog- Mopsiak! Nie jest to zwykły pupil, gdy domownicy są poza domem, pies rzuca się w wielkie wyzwanie związane z wypiekami. Brzmi ciekawie? I będzie bardzo ciekawie i na czasie. Akcja i dobry humor nie opuści małego czytelnika przez całą książkę.Mopsiak piecze ciasto. Tom 1
Autor: Pamela Butchart
Format: 128x198 
Oprawa: Miękka 
Liczba stron: 112 
Ilustrator: Gemma Correll
Wiek czytelnika: 6-8 lat 
Seria: MOPSIAK

  Mopsiak, to bardzo pomysłowy piesek. Jego pani ma na imię Madzia i ma osiem lat i jak nikt inny potrafi wygłaskać i wydrapać Mopsiaka po brzuszku. W domku z Mopsem żyje też kocica Mela, bardzo nieżyczliwa kotka, na każdym kroku chce pogrążyć małego bohatera w oczach Madzi.
Pewnego dnia, gdy dziewczynka wychodzi do szkoły, a w domu zostaje tylko Mopsiak, Mela i rybka Flora, wtedy też dzieją się bardzo katastroficzne w skutkach rzeczy. Nikogo chyba to nie zdziwi, że pełny energi mały piesek w duecie z zmanierowaną kotką zwiastuje zbliżające się czarne chmury. Z każdym kolejnym rozdziałem jest coraz zabawniej, choć optymistycznie nastawiony do życia Mopsiak zdaje się nie zauważać, że wszystko, czego się tknie to totalna katastrofa. Pies w swych poczynaniach wzmacniany jest mentalnie radami kotki. Zabawną rolę, jako postać trzecioplanowa, odegra też wiewiór, siedzący na płocie, który w oczach psa to najgorsze zło tego świata, lecz czy tak jest naprawdę?

  Książka to bardzo wesoła historyjka dla dzieci umiejących już czytać, z każdą stroną robi się coraz ciekawiej. Tekst naszpikowany jest dużą ilością dialogów i przemyśleń głównego bohatera. Wiara Mopsiaka w mądrość kotki Melanii, niewątpliwie uczy młodego czytelnika czujności w kontaktach z nowo poznanymi osobami.

W książce pojawi się kilka osobowości, które otworzą dzieciom oczy na niekoniecznie uczciwy świat. Zwierzęcy bohaterowie przybierają bowiem cechy ludzkie, takie jak wyrachowanie, zazdrość, naiwność, pycha, narcyzm i egoizm. Mimo niekoniecznie przyjaznej kocicy książka ma bardzo zabawny ton i jest przyjemna w odbiorze, czytelnikowi udziela się beztroska małego Mopsiaka.
  Książka przypadła do gustu mojej młodej czytelniczce, tak więc bardzo cieszy mnie fakt, że w przyszłości pojawią się kolejne części pieska, który ma głowę pełną pomysłów. Tę publikację polecam dzieciom 8-letnim, świetnie wplecie się w czas domowego relaksu i choć na moment oderwie myśli dzieci od atakującej zewsząd elektroniki.Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuje Wydawnictwu Zielona Sowa.


Książki szukajcie klikając w poniższe logo: ↓


3 komentarze:

  1. Śliczne te ilustracje. Mopsiak wymiata.

    OdpowiedzUsuń
  2. W sam raz dla młodego czytelnika ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tej książki ale chętnie jej poszukam bo wydaje się bardzo interesująca

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.