sobota, 4 maja 2019

Gry do plecaka- Szybkie Bańki,

"Szybkie Bańki"

 Gra karciana, już od 6+
W recenzji na samym dole strony znajdziecie filmik instruktażowy z przykładowej rozgrywki, ZapraszamMali detektywi pograją dziś w karty?

Bańkę łap, bańkę łap tą największą, tą najmniejszą, tą, która tworzy największą grupę kolorów, a może tą, która jest jedną przedstawicielką swojego koloru? Gra Szybkie Bańki to kolorowa gra pamięciowa, trzeba się dobrze skupić, by zapamiętać drogę, po której szliśmy, zanim stanęliśmy na „KARCIE ZAKLEPANEJ, czyli na tej, na której stanęliśmy dwa razy.

Polecam kilka pierwszych rund zagrać w pojedynkę, poćwiczyć, przed rozgrywką z innymi graczami. Karcianka jest prostą grą, do dyspozycji mamy niezwykle kolorowy zestaw 55 kart.

Pierwszy raz spotykam się z tak przemyślanymi zasadami gry, ciekawie jest iść po nitce do kłębka, w tym wypadku idziemy, łapiąc bańki. Każda kolejna karta wskazuje nam kierunek, daje nam wskazówkę.

Niewątpliwie jest to gra na czas, kto ma lepszą pamięć, w mig zauważa różnice między ilościami kolorowych baniek, wygraną ma w kieszeni.

Do rozgrywki nie potrzebujemy wiele miejsca, powiem wam teraz jak przyszykować się do gry i jak przebiega cała rozgrywka:


ELEMENTY GRY:

- 55 dwustronnych kart z bańkami.
Karty na jednej ze stron przedstawiają zestawy kolorowych mniejszych i większych baniek. Na drugiej stronie każda karta ma napis:
Która bańka jest najmniejsza? Których baniek jest najwięcej? Itd.

- Płyn, pojemniczek w dolnym lewym rogu określa kolor karty.
Szary płyn = szara karta.
Czerwony płyn = czerwona karta itd


*

Gra świetnie poćwiczy naszą pamięć, skupienie i ruszy zastane tryby w głowach rodziców. Mnie ogromnie cieszy to małe pudełeczko, niezwykle lubię poznawać nowości w świecie gier i pokazywać je swoim dzieciom, to jak podróż w nieznane z najbliższymi u boku.


Aby dobrze zrozumieć grę i zacząć grać z innymi, warto zrobić mały trening w pojedynkę. Moja siedmioletnia córka złapała w lot zasady, powiem nawet, że ma lepszą pamięć i więcej wygranych rund.

Seria gry do plecaka rozweseliła naszą deszczowa i zimną MAJÓWKĘ, sprawiła, że młodsi spędzili kilka chwil ze starszymi. Tego nam wszystkim było trzeba. Gorąco polecam gry karciane w małych, poręcznych pudełeczkach, dla każdego.
Kolorowe bańki na awersie kart tworzą wielobarwne zbiory.


Rewers kart z napisami.


***

PRZYKŁADOWA ROZGRYWKA: składająca się z kilkunastu rund.

- Talię kart dzielimy na pięć stosów i kładziemy je przed sobą. Każda karta ma w dolnym lewym rogu płyn z kolorem: NIEBIESKIM, CZERWONYM, ŻÓŁTYM, ZIELONYM lub SZARYM.

- Karty leżą bańkami do góry, a napisem na dół.

- Następnie odkrywamy losowo wybraną kartę i czytamy napis, teraz wiemy, gdzie jest Start naszych poszukiwań.

- Losowo wybrana karta to karta niebieska >>>>

- Jeśli polecenie brzmi” ZNAJDŹ NAJMNIEJSZĄ BAŃKĘ. Najmniejsza bańka na karcie niebieskiej ma kolor żółty? Zmierzamy więc wzrokiem na kartę żółtą.

- Najmniejsza bańka na karcie żółtej jest w kolorze czerwonym? Wykonujemy skok na czerwoną kartę. Tam też szukamy najmniejszej bańki.

- Najmniejsza bańka na karcie czerwonej to żółta bańka? Skaczemy więc na kartę żółtą. Zaraz, zaraz NA KARCIE ŻÓŁTEJ JESTEŚMY JUŻ PO RAZ DRUGI?

- Zaklepujemy kartę żółtą, a kartę niebieską wkładamy z powrotem do rodziny kolorów, tu pod niebieski stosik. 

- Karty, po których szliśmy, zabieramy dla siebie, w tym przypadku zbieramy kartę czerwoną i kartę żółtą, zaklepaną.


- Czas na drugą rundę, ponownie odkrywamy losową kartę, odwracamy napisem tak, by wszyscy zawodnicy widzieli napis, szukamy wzrokiem karty do zaklepania, warto się pośpieszyć.Kto pierwszy zaklepie, zbiera karty.

- Gra kończy  się w momencie, gdy jeden z 5 stosów zniknie ze stołu. Następnie liczymy zebrane karty, kto ma najwięcej. WYGRYWA!

Filmik z przykładowej rozgrywki


PONIŻEJ POZOSTAŁE GRY Z SERI: "GRAY DO PLECAKA".


Cała seria GRY DO PLECAKA dzieli się na 4 pudełka. Tytuły przedstawiają się następująco: Pędzące Żółwie”  „Ubongo”„ Lato z Komarami” i „Szybkie bańki”. 
Gry dzielą się na tematycznie znane, a są to: Pędzące Żółwie” i  „Ubongo”, są one wzorowane na  dużych pudełkach gier planszowych, które dobrze znamy, i których nigdy nie braliśmy ze sobą w podróż, z uwagi na duże rozmiary. Prawdziwym Hitem są dwie nieznane tematycznie gry: "Lato z Komarami” i „Szybkie Bańki”, poznamy tu nowe zasady, grafiki i niezapomniane wrażenia zamknięte w małych pudełeczkach.

Grę można zabrać na wycieczkę szkolną, a jak wiemy na koniec roku są organizowane  dłuuugie podróże autobusem, w których dzieciaki się zwyczajnie nudzą. Gry świetnie wypełnią też czas zbliżających się wakacji. W czasie na biwaku, każda karcianka jest mile widziana. Nie zajmie wiele miejsca w i tak wypełnionym po brzegi plecaku. 

Szybkie Bańki
Wydanie: 2019
Seria/cykl: GRY DO PLECAKA
Data premiery: 30.04.2019
Wiek 6+


Za grę Lato z komarami z serii GRY DO PLECAKA, dziękuję Wydawnictwu Egmont,pl

Gry szukajcie tu: ↓


1 komentarz:

  1. Gra jest bapranapbardzi fajna.
    Podoba nam się.
    Niedługo przedstawimy ja na blogu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.