środa, 2 grudnia 2020

Magiczne święta. Puzzle

 

Magiczne święta. Puzzle. 

30 elementów tworzy zimową układankę. Jest wesoły renifer, są myszki, które właśnie ulepiły bałwana, są tez dzieci które wyciągają rączki po świąteczne paczki. I główny bohater tej świątecznej scenerii Mikołaj.

Puzzle trafiły do naszego domu kilka dni temu, miały być prezentem na Mikołajki, ale jak zawsze kolorowe pudełko zostało wypatrzone przez bystre oczy moich układaczy. Bądź co bądź, z takimi puzzlami wchodzimy w magię zbliżających się już wielkimi krokami Mikołajek. Układanka ląduje na stole każdego dnia. Magiczne święta. Puzzle 

Autorka ilustracji: Ewa Poklewska-Koziełło

wiek: 3+ lat

liczba elementów: 30

wymiary: 230 x 340 x 45Pudełko przed zabawą w układanie jest zawsze złożone  w komplecie, zawsze tego pilnuję, bo jak sami wiecie wystarczy, że zaginie choć jeden element to już nie ma tego efektu.

Puzzli tez nie zostawiamy na stole za długo, przy dzieciach 2+ połowa prędzej czy później ląduje na podłodze, dziwnym trafem część znajduje się w kuchni, jeden w klatce świnki morskiej. NIE RYZYKUJEMY!! Chowamy puzzle po skończonej zabawie, tym samym ponowne otwieranie pudełeczka motywuje do układania..Nasza fanka ma nieco ponad dwa lata i jak widzicie na powyższym zdjęciu, etap układania podstawy obrazka, gdzie harcuje kilka myszek jest dla niej łatwy, już dalej potrzebna jest mała pomoc starszego rodzeństwa.


Szukamy dzieci, ich głów i ubrań i tak też układanki jest coraz więcej..

Układanka jest kierowana do dzieci 3+, ale śmiało można zaproponować zabawę z tym pudełkiem i młodszym dzieciom, na pewno podejmą wyzwanie. 
Renifer, jak widzicie na powyższym zdjęciu nie jest typowym puzzlem,który zatrybia się każdym bokiem z innymi elementami. Niektóre puzzle są tylko dosuwane. Układanka jest tak genialnie skonstruowana, ze po ułożeniu wszystkich 30 elementów, powstaje stabilny, dość dużej wielkości obrazek bo aż 34 cm X 45 cm.


Duże elementy są przystosowane pod małe łapki, dobrej jakości puzzle wskakują w mig tam gdzie trzeba..


Walory wizualne tej układanki zawdzięczamy wybitnej i bardzo lubianej przez moje dzieci ilustratorce: Ewie Poklewska-Koziełło.


Ten moment gdy ostatni puzzel ląduje na swoim miejscu..
👉 Magiczne święta. Puzzle 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.