środa, 2 grudnia 2020

Disney. Biblioteka Bajek o zwierzętach, Czytamy dzieciom całkiem nowe bajki przed snem.

 


BIBLIOTEKA BAJEK O ZWIERZĘTACH to kolekcja osiemnastu bajeczek, gdzie dzieci poznają całkiem nowe treści o znanych i mniej znanych bohaterach.

Zwierzątka z opowiadań Disneya skradły serca nie jednemu fanowi tych klimatycznych treści. Oglądając bajki na ekranie TV, zawsze czułam niedosyt w wątkach o zwierzakach. Najnowsza książka z serii Biblioteka Bajek to będzie pozycja numer jeden w naszym domowym czytaniu przed snem.

Disney. Biblioteka Bajek o zwierzętach

Autor: zbiorowe opracowanie

Typ oprawy: miękka

Data premiery: 20.10.2020

Wydawca: Harper Kids

Liczba stron: 304

Wymiary: 20.0x22.3cm

...

Już z samej okładki mali czytelnicy widzą co ich czeka dalej, Kubuś Puchatek w przytulaskach z kaczuszką, zadowolony prosiaczek, wesoło hasający króliczek i mniej znany jeżyk. Całkowitą nowością dla nas jest świnka Pua i nie najgrubszy kogucik Heihei.

Duża czcionka w książce zaprasza do czytania dzieci które uczą się płynnie czytać. Każda z rozkładówek jest bogato ilustrowana pełnymi epresji grafikami, tak więc młody czytelnik nie będzie się budził. 

Dzieci bardzo wnikliwie obserwują ilustracje w książce, którą czyta tata lub mama, tu ciekawie ilustracje zapewne rozbujają wyobraźnię naszych pociech, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.


Czy pamiętacie kotka Figaro z bajki o Pinokiu? Pod tytułem "Miejska przygoda Figara, poznajcie z bardzo bliska tego osobnika. 


Kot zazdrosny o uwagę jaką Dzepetto poświęca Pinokiu zamierza poszukać czułości gdzie indziej.  Los dla Figaro nie jest łaskawy, a nieobecność kota martwi zarówno Pinokia i Dzepetta. Cała przygoda skończy się Happy Endem, a bohaterowie wyciągną słuszne wnioski. 

W książce spotykamy też zaradnego szczeniaka imieniem Xolo, piesek wyrusza w podróż szukać towarzystwa i swojego miejsca na ziemi. 

Na ulicach Santa Cecylia rodzi się wielka przyjaźń psa i chłopca Miguela. Życie nie rozpieszcza przyjaciół, każdy z nich walczy o przetrwanie, ale nasi dzielni bohaterowie nie tracą chcecie życia. 

To zaledwie dwie z 18 ciekawych opowiadań. Klimatyczne treści polecam dzieciom lubiącym zwierzątka i rodzicom szukającym mądrych bajek dla swoich pociech. 


👉 Disney. Biblioteka Bajek o zwierzętach


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.