czwartek, 17 grudnia 2020

Miś Pracuś w samolocie i Miś Pracuś w pociągu 2+

 

MIŚ PRACUŚ W SAMOLOCIE I MIŚ PRACUŚ W POCIĄGU...

Kolejne przygody MISIA PRACUSIA, tematyka bardzo bliska najmłodszym czytelnikom. Zielona ciuchcia napędzana węglem to przygoda w przeszłość. Żółty samolocik, lotnisko z prawdziwego zdarzenia z windą to ciekawa przygoda dla małych fanów latania.

Ruchome elementy, wyciągane zasuwki, ruchome kółko zębate , które trzeba wprawić w ruch by posypały się obrazki na ostatnich rozkładówkach. 


Książka jest genialna sama w sobie, ruchome elementy niejednokrotnie zaskakują małego czytelnika. 

Książeczki są idealną propozycją  zarówno dla fana pociągów jak i dla dzieci , które pierwszy raz będą leciały samolotem.


MIŚ PRACUŚ W POCIĄGU


Zielony pociąg  rusza, Mis Pracuś, Pracuś Miś macha  do czytelnika z okienka konduktora. WYSUŃ SZUFLADKĘ z czerwona strzałką a zobaczysz kto jedzie w  wagonach. Na drugiej rozkładówce jest bardzo gorąco. Włóż paluszek w kółeczko i przesuń w górę. Otworzysz drzwiczki pieca, a Miś Pracuś dorzuci węgla.Trzecia rozkładówka to kręcenie kołem, tłok na torach może zaskakiwać. pociąg goni lamę, Lama goni pieska, piesek biegnie za małpkami, Małpki gonią traktorek.. O, jest tez chmura deszczowa goniąca za pociągiem. W książeczce dzieje się bardzo wiele. czytając krótkie teksty, dokładamy wymyślone opowieści o tym co widzimy na obrazkach. Dzieci wprawiają w ruch ilustracje, pada wiele pytań i wiele zaskakujących odpowiedzi.

Temat pociągu to bardzo popularny temat wśród najmłodszych czytelników, miłość do pociągu kwitnie w czasie aktywnego czytania książeczki o podróżowaniu Misia Pracusia.

Książka skłania do wspólnego śpiewania piosenki:Jedzie pociąg z daleka... I tak jest tez u nas..

...


MIŚ PRACUŚ W SAMOLOCIE

Na okładce tej książeczki jest czerwone kółeczko. WŁÓŻ TAM PALUSZEK, i pomóż pilotom samolotu lawirować miedzy chmurami. 


Na pierwszej rozkładówce widzimy lotnisko z prawdziwego zdarzenia z windą, która to Ty wprawisz w ruch. W strefie pasażera w samolocie wesoły zwierzyniec, zaś za sterami  siedzi dwóch pilotów, Włóż paluszek w czerwone kółeczko i popatrz jak niezwykły jest widok z tej perspektywy. Ostatnia rozkładówka to kręcenie kółkiem w kształcie zębatki. Pasażerowie czekają na swoje walizki, torby, narty? Oj, różności znajdziemy  w strefie odbioru walizek.
Książki  z serii Miś Pracuś to taki” full wypas” dla każdego maluszka, który zaczyna dopiero przygodę z książką.


Jestem zachwycona pomysłowością autorów tychże barwnych książeczek. Jakość, funkcjonalność i przystępność odpowiednia do wieku małego dziecka to bardzo istotne kryteria, które seria z Misiem Pracusiem spełnia w stu procentach.

Przesuwane elementy dają możliwość aktywnego udziału w czytaniu naszemu smykowi. Elementy wprawiane w ruch małymi paluszkami naszego dziecka, są bardzo przemyślane i świetnie współgrają z całą historyjką. Książki utrzymane są w przyjaznej atmosferze, gdzie w otoczeniu głównego bohatera kręci się wielu pomocnych przyjaciół i kompanów dobrej zabawy.

Książek szukajcie TUTAJ!5 komentarzy:

 1. Idealne książeczki dla maluchów - takie kolorowe i pełne niespodzianek :) Nasz synek też takie uwielbiał,kiedy był młodszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książeczki są urocze i fajne . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie dzieciom bardzo się podoba, skoro mnie dorosłej też :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo spodobał mi się pomysł ruchomych elementów. Sądzę, że nie jedno dziecko wprawi w zaciekawienie takie rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. O tej serii dla dzieci jeszcze nie słyszałam. Fajne są te przesuwające elementy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.