czwartek, 17 grudnia 2020

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3

 

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3


W trzecim tomie, przygód Wisienki czytelnicy przeczytają zimową historię o kilku ciekawych wątkach. Dziecięce śledztwo w sprawie zagadkowej przeszłości introligatorki Sandry, Boże Narodzenie i rozmyślania o prezentach, ubieranie choinki, oraz ciepłe chwile z mamą.


Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3

Seria/cykl: PAMIĘTNIKI WISIENKI

Scenarzysta: Joris Chamblain

Ilustrator: Aurélie Neyret

Typ oprawy: twarda

Liczba stron: 80

Wymiary: 21.6x28.5cm

Dla kogo: wszyscy

...

Wisienka utożsamia się z nowo poznaną Sandrą, młodą dziewczyną, która remontuje stare książki. Sandra ma swój zakład i wiele ciekawych maszyn, które dają drugie życie wartościowym drukom. Ludzie, którzy darzą wielkim sentymentem stare dzieła, noszą je do introligatorki i pełni zaufania powierzają jej swoje" literackie dzieci"Trzeci tomik przygód małej Wisienki w pełni skupia się na nowej postaci jaką jest Sandra. Czytelnicy będą trzymani w wiecznej tajemnicy  przez cała książkę. Wisienka i jej koleżanki rzucą się w małe śledztwo, z początku "węszenie"dziewczynek, wokół przeszłości Sandry, będzie przeszkadzało młodej introligatorce. Jak się okaże Sandra za wszelką cenę wypiera z siebie przeszłość, co czyni z niej największego smutasa w miasteczku. Wisienka, która bardzo polubiła dużo starszą koleżankę, chcąc jej pomóc, nie daje za wygraną, tym samym śledztwo przybiera tępa. Małe śledztwo rozkręca się w bardzo szybkim czasie. Główna zainteresowana, Sandra chcąc nie chcąc wchodzi w swoją przeszłość, spotyka  wielu przyjaciół rodziny, których pamięta z czasów dzieciństwa. Jaki sekret kryje Sandra? Upór Wisienki i pomoc koleżanek niewątpliwie pomaga zagubionej Sandrze pogodzić się z przeszłością i odnaleźć spokój i szczęście.


W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o stronie graficznej, która jest kwintesencją koloru dojrzałych wiśni. Ekspresja, jaka panuje na każdej z rozkładówek to klimatyczna uczta dla oczu.


Książkę polecam dla dzieci lubiących wątki detektywistyczne, przy których nie można się nudzić. 


Książka zaciekawi wielu koneserów dobrej lektury. W szczególności polecam je dzieciom dobrze już czytającym. Jestem pewna, że po przeczytaniu pierwszego tomu, apetyt na kolejne części pojawi się samoistnie. My wyczekujemy...
Nie będę ukrywać, że byłam bardzo ciekawa tego komiksu, okładka wymownie informowała, że historia, jaką kryje się w środku, to wartościowa treść o świątecznym klimacie. 


Poniżej opinia o książce mojej córki, która to czynnie uczestniczy w recenzowaniu nowości literackich.

Pamiętnik Wisienki Ostatni z pięciu skarbów. Do Wisienki przyszła zima. Wisienka i jej dwie przyjaciółki grały w wojnę na śnieżki z chłopakami i jeden z nich wziął Erikę na ręce. Później Wisienka przyszła do domu i ustroiła z mamą choinkę. Mama podłączyła lampki świąteczne i wypiły kakałko. Następnego dnia mama podwiozła córkę i jej koleżanki do pieczary. Tylko Sandra się trochę spóźniła i przeprosiła ich i weszły do pieczary. Wisienka się zachwyciła, tym co zobaczyła, a Sandra pokazała wszystkim swoje książki, które jej tata czytał ,kiedy była mała.

...


👉 Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.