wtorek, 8 grudnia 2020

Uczymy dzieci stosować matematykę Poradnik dla dzieci

 Uczymy dzieci stosować matematykę. Z książką zamówioną w księgarni TaniaKsiażka.pl , musi sie udać, nie tylko zrozumieć ale i polubić matematykę. 

 Jakie kwestie zostaną poruszone w tej publikacji? Autorka wprowadzi ucznia w te dziedziny matematyki z którymi jest najwięcej problemów, a  mianowicie: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, ułamkói zwykłe i dziesiętne, obliczenia procentowe, długości, powierzchni oraz objętości, a także zależności i wykresów.Uczymy dzieci stosować matematykę
Autor: Danuta Zaremba
Wydawnictwo Helion
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 152


Ktoś zapyta dlaczego akurat ta książka ma trafić do upartych uczniów? Zmienić postrzeganie tego przedmiotu. Wyjaśnienie jest proste autorka Danuta Zaremba, napisała tę książkę w taki sposób, by zauważać matematykę wszędzie, by przestać traktować ją jako przedmiot w szkole. Matematyka jest  wszędobylska, znajdziemy ją w oczywistych sytuacjach, między innymi:  w robieniu zakupów, w mierzeniu odległości ze szkoły do domu. 


Można śmiało rzec, że głównym przekazem tej książki jest to, że matematyka nie mieszka w nudnej klasie i nie siedzi na 45 minutowej lekcji. Pani Matematyka wychodzi ze szkoły z każdym uczniem, towarzyszy mu w krokach ze szkoły do domu, w każdym otwarciu drzwi, jest tez na schodach, do naszych drzwi prowadzi  12 schodów :)„Uczmy dzieci stosować matematykę” ten tytuł zamówiłam z Księgarni Tania Książka ,z założeniem, że pomoże on mojej córce w zrozumieniu najważniejszych kwestii w mnożeniu i dzieleniu. W przyszłości również z ułamkami i geometrią.  Jednak czytając rozdział 3, UMIEJĘTNOŚCI RACHUNKOWE TO PODSTAWA, zrozumiałam, że chodzi tu przede wszystkim o polubienie liczb, poszukaniu ich w praktyce. Sukces to polubić Matematykę, odbić w inna stronę.
Jak widzimy w drugiej części tytułu tej książki widnieje taki oto zapis: „Poradnik nie tylko dla rodziców”. Oznacza to, że jest to książka dla wszystkich, którzy chcą oswoić się z tą niekoniecznie lubianą, ciekawą dziedziną nauki. Myślę, że na niepopularność przedmiotu Matematyki mają wpływ przede wszystkim nauczyciele, trzymający się sztywnych reguł z programu nauczania. 

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, że dzieci zanim pójdą do szkoły uwielbiają przeliczać paluszki, guziki, kasztany, ciekawią się piórnikiem starszego rodzeństwa, w którym są linijki, ekierki, kątomierze? Nie zarzucam nie nauczycielom, ale polecam im szczerze książkę, którą, autorka wielu publikacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców zadedykowała swoim bliskim.


12 komentarzy:

 1. Taka książka by się nam przydała, szczególnie teraz kiedy "sami" musimy walczyć z matematyką codziennie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka do dokładnego przeczytania przez rodzica lub dziecko z klas 6+ a później już tylko pomic polubić c matematykę 😁

   Usuń
  2. Pewnie wiele dzieci przymusowo się uczących polubi jednak matematykę :-)
   krystynabozenna

   Usuń
 2. Uwielbiam ta strone i naprawde sporo ksiazek tqm zamowilqm :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również moja ulubiona księgarnia i te zakładki do każdej książki.

   Usuń
 3. W szkole moim ulubionym przedmiotem była matematyka, a tuż obok niej chemia i fizyka. :) książeczka wygląda na bardzo ciekawą i inspirującą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo, to podziwiam takie zainteresowania, raczej ja wolałam polski :-)

   Usuń
 4. Wiele zależy też od nauczyciela. Rzadko miałam z tego przedmiotu nauczyciela, który potrafił zaciekawić. A przecież matematyka jest naprawdę fascynującą nauką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto uczyć się matematyki i uczyć dzieci, to procentuje później, bo jest potrzebna w wielu dziedzinach życia...

  OdpowiedzUsuń
 6. też uważam, że umiejętności matematyczne to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 7. rodzice powinni przede wszystkim przekonać dzieci, że królowa nauk jest w ich życiu niezbędna

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jest już to książka dla mnie. Słyszałam już o niej i dużo osób ją sobie cenni.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.