środa, 2 stycznia 2019

Tola, na jesień i na zimę.

Dwie kolejne pory roku, Jesień, w której obecnie jesteśmy i Zima, ta srebrzysta, mroźna Pani , która pokrywa świat białą pierzynką, namawia do tarzania się w głębokich zaspach.Te dwie pory roku autorka Anna Włodarkiewicz, zamknęła w książkach Jesień Toli i Zima Toli.

  Ciepłe treści z książeczek uprzyjemniają czas młodszemu pokoleniu, choć i mi niezwykle przyjemnie czyta się kolejne części, poprawnego życia w rodzinie. To co fascynuje i w pewien sposób ukierunkowuje, w tej serii książek to idealna relacja rodziców z dzieckiem. Tata, bardzo ważny dla małej Toli, jest kompanem wielu zabaw, które sam inicjuje i mama, która wydziela w tygodniu tylko czas dla córki. Cała trójka podejmuje się, różnych zadań, z których płynie nauka i radość zabawy .


 W książce Jesień Toli zaobserwujemy: budowę karmnika. Popuszczamy statki w wielkiej kałuży. Autorka zahacza o jakże proste sprawy, a dające największy sens do życia, trzyosobowej rodzince.

Jesień Toli Anna Włodarkiewicz Data wydania: 2018 Format: 215x250  Oprawa: Twarda  Liczba stron: 64 
Ilustrator: Ola Krzanowska Wiek czytelnika: 4-5 lat 


Naszą inspiracją, do stworzenia ptaszka- pompona była najnowsza książka o przygodach  rezolutnej dziewczynki, która bardzo intensywnie przezywała jesień.


 ***

Każda część Toli w niezwykle ciepły sposób opisuje życie w zwyczajnej, kochającej się rodzinie, są małe zmartwienia i wiele atrakcji, związanych z obecnie panującą porą roku. Życie toczy się wg, kalendarza, obecnie mamy Zimę. Czytelnicy poznają świąteczne tradycje, przyjrzą się śnieżnym ilustracjom i poznają najciekawsze z zimowych zabaw. Książki śmiało można czytać już 4-latkom, rezolutna Tola, mały przedszkolaczek swoją ciekawością zainspiruje nie jednego smyka.


Zima Toli-  Anna Włodarkiewicz Data wydania: 2018 
Format: 215x250 - Oprawa: Twarda -Liczba stron: 64 
Ilustrator: Ola Krzanowska Wiek czytelnika: 4-5 lat 
Seria: TOLA


O czym poczytamy w książce:

  W Zimowej Toli świątecznie i śnieżnie. Czytając, doświadczymy wszelkich uroków rodzinnej Wigilii, będzie wujek Ziemek, który nie mógł doczekać się pierwszej gwiazdki, gdyby czasami się nie pojawiła, padłby z głodu. Poczytamy też o małym Mikołaju, synku cioci Zochy, który w brązowym ubranku, wygląda jak słodki pierniczek. Mama Toli wspólnie z córką ubierze zielone drzewko, a znajdą się na nim cenne pokoleniowe bombki i ozdoby z dalekiej przeszłości, gdy dziadek i mama byli bardzo młodzi. Świat za oknem okryje zimowa pierzynka. Czy można wymarzyć sobie piękniejszą zimę? DZIEWCZYNKA WYTARZA SIĘ Z MAMĄ W ŚNIEGOWEJ ZASPIE, a w domu przygotują rozgrzewająca herbatkę z cynamonem goździkami i plasterkiem pomarańczy, co by się nie rozchorować. Tata zabierze córkę na sanki, a w drodze do przedszkola będą lepić bałwanki z oczami z kamyków. Całą śnieżną zabawę popsuje jednak choroba mamy, dom stanie się wtedy smutny, ale to nie jeszcze koniec zimy. Ukochany tatulek zrobi ślizgawkę z prawdziwego zdarzenia. 


Rodzinnie, przyjaźnie jest w trzyosobowej rodzince Toli, nie ma kłopotu, który mógłby ugasić ciepło domowego ogniska, dbają o to wspólnie mama tata i Tola.


KSIĄŻEK SZUKAJCIE tu!


1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.