czwartek, 3 stycznia 2019

Dla maluszka, dla starszaka..


ODKRYWAJ I BAW SIĘ...

Pierwszy uśmiech, Pierwszy kroczek, pierwsza poważna książka?
Akademia mądrego dziecka, znów nas zaskakuje, powstały 4 odkrywcze książki, w sztywnych oprawach z okienkami do otwierania, w ilości 50 szt.- o ho ile to pracy dla małych rączek. Ile efektywnej zabawy. Dziś odwiedzimy wieś z książką Moje pierwsze 100 słów na wsi i
 Moje pierwsze sto słów- z otoczenia małego dziecka.


Polecam na tę okazję wielkogabarytową książkę z okienkami. Niech małe rączki zaczną odkrywać, co jeszcze przed nimi zakryte.MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW NA WSI.

Moje pierwsze 100 słów na wsi- 
Wydanie: 2018- Seria: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW
Typ oprawy: twarda- Data premiery: 14.11.2018- Wydawca: Egmont
Liczba stron: 14- Wymiary: 27.0x27.0cm- Wiek: 5-7 lat, 3-4 lata

   Zwiedzając książkę, zajrzymy na wieś do wielkiej stodoły, gdzie dzieje się bardzo wiele. Sprawdź smyku, co się kryje w taczce? Za pomarańczową parą kaloszy ukrył się słodki kurczaczek. A za szuflą też kurczaczek, za wiaderkiem też kurczaczek? A co siedzi cichutko pod miotłą? Kurczaczki i myszki siedzą cichutko, bo z góry spogląda na nie kotek. Zajrzymy jeszcze na pole i do stajni. Odwiedzimy stragan rolnika, dowiemy się wiele i jeszcze więcej: Jajka pochodzą od kurki? Tak! W okienku za jajkami pojawia się dorodna kurka. A z czego robi się chlebek? A skąd mamy koszulki? A mleko, miód i dżem?. Obcowanie z książką pełną tajemnic to dla małego odkrywcy niezła gratka. Dla rodziców to dobry pretekst do wspólnej zabawy z tematyką wsi i ekologi.MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW

Moje pierwsze 100 słów
Wydanie: 2018- Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW
Typ oprawy: twarda- Data premiery: 14.11.2018- Wydawca: Egmont- Liczba stron: 14
Wymiary: 27.0x27.0cm- Wiek: 5-7 lat, 3-4 lata

      Wszystko, co otacza małe dziecko, jest niezwykle ciekawe dla malucha, zaczynającego prace odkrywcze. W tej publikacji poznamy podstawową paletę kolorów, ciekawie pokazaną jako farbki akwarelowe.  Mama pokazuje kolor palcem w książce, a dziecko szuka w pokoju żółtych, czerwonych, niebieskich przedmiotów. Pomarańczowa koszulka! Żółta cytryna! Czerwona truskawka! 

  Maluszek zaobserwuje pierwsze: Cyfry, Pojazdy, Dzikie zwierzęta, Dzieci zwierząt domowych, Zabawki i Przeciwieństwa. A na samym końcu, jak w każdej książce z tej serii sprawdzimy swoją pamięć i wiedzę. W tym celu pomoże nam duże drzewo, wejdziemy w konary, by przyjrzeć się uważnie sześciu przedmiotom. Czy je zapamiętasz? Koniecznie to sprawdź!! Nam się udało!


W książce na pierwszej rozkładówce znajdziemy wielki domek z czerwonym dachem, pięć okien i drzwi. Otwórz je wszystkie, a dowiesz się, co robią dzieci w sypialni, w jadalni i w łazience. 


Poznamy też jedzonko i jego jadalne kształty,

Tych i dwóch pozostałych książek z serii MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW szukajcie TU!

7 komentarzy:

 1. Ciekawie wyglądają te książeczki. Podoba mi się fakt, że są w nich otwierane okienka - im więcej zmysłów dziecko pobudza podczas nauki i zabawy, tym szybciej przyswaja nowe informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra są te książeczki, dzieci mogą wiele się z nich nauczyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy zwierzęta i pojazdy z tej serii. Chłopaki uwielbiają te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne są takie książeczki. Dzieciaczki chyba chętniej się z takich uczą ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujące i praktyczne, pobudza zmysły i dzięki temu wiedza jest łatwiejsza do zapamiętania, ale jestem ciekawa - okienka się nie wyrywają..? Bo dzieciaki czasem mają tyle siły, że nieraz nawet książkę rozedrą. :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książeczki z okienkami są bardzo ciekawe. Dodatkowym ich atutem są kolory i tematyka. Doskonały pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.