czwartek, 31 stycznia 2019

Historia


Jak zaczęła się Polska? Jak się rozwijała? Jakie zajęcia mieli rdzenni mieszkańcy i w jakich wojnach brali udział. Dziś pokażę książkę:"Historia Polski dla dzieci" z którą tworzy się patriotyzm w świadomości naszych dzieci.




Książka liczy sobie 128 stron, w formacie A4, czyli nie jest gruba, jak to mają w zwyczaju bywać podręczniki historyczne. Nie przytłacza tematem. Ilustracje przewyższają pola tekstowe, co sprawia, że dzieci się nie nudzą i wnikliwie oglądają każdy szczegół.
Gdy byłam mała, mama czytała mi biblię dla dzieci, każdą historię po kilkanaście razy, bardzo mnie to wtedy ciekawiło. A więc dlaczego by nie czytać historii w tak pięknej oprawie graficznej swoim dzieciom? My czytamy, autor Piotr Skurzyński przystępnie opisał dzieje Polski, które można zaserwować dzieciom w klasach 1-3. Polecam serdecznie.



*
Zajrzymy w:
Czasy prehistoryczne: epoka kamienia łupanego, brązu i żelaza,
Czasy historyczne: starożytność i Średniowiecze,
Czasy nowożytne, najbliższe historii naszych pradziadków, oraz dziadków i rodziców.





Każda rozkładówka trafnie opisuje temat, wyjaśnia trudne słowa, otaczając je ramką np.: Margrabiowie, Feudal, Hołd lenny, Zasadźca itd.



Dobrym rozwiązaniem są czarne ramki, w których dowiemy się ciekawostek, mniej lub wcale nie znanych z lekcji historii"A TO CIEKAWE"- Tu dowiemy się na przykład skąd się wziął przydomek Brodaty" u Henryka, księcia ziem śląskich. Wiedzieliście, że Zygmunt III Waza był podejrzany o spalenie Wawelu? Czym zasłynął kosynier Bartosz pod Racławicami? Pomogła mu w tym czapka, a w nagrodę otrzymał szlachectwo. A wiesz, że „Solidarność” była największym związkiem zawodowym na całym Świecie? Liczyła około 10 milionów członków.




*




 Zachęcam do zajrzenia w ciekawy zbiór literatury dla najmłodszych.
Książki dla dzieci 


Historia Polski dla dzieci
Autor: Piotr Skurzyński
Wydawnictwo Papilon
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 128
Wymiary: 27.4x20.7x1.2 cm




1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.