wtorek, 8 stycznia 2019

Bajki na dobranoc. 10-minutowe bajki na święta.

PRZYGOTUJ DZIECI DO ŚWIĄT, BAJKI PEŁNE WARTOŚCI I NIEZWYKŁYCH TREŚCI, ŚWIAT ELFÓW, POMOCNIKÓW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA STOI DLA NAS OTWOREM. ZAPRASZAM.

   10 minutowe bajeczki, które dziś pojawiły się na moim blogu  były dla nas mało znane, przez co niezwykle ciekawe, czyta się je jednym tchem. Książka wprowadziła bardzo ciepły klimat do naszego domu. W czasie przygotowań do Świąt dobra porcja literatury o bardziej lub mniej szlachetnych skrzatach to mądra lekcja dla dzieci. Nie wyobrażam sobie Świąt bez książek, roztaczają one ten przyjazny klimat, nadają pierwszej gwiazdce, tradycjom i całej przedświątecznej krzątaninie magicznego  wyrazu. Zmieniają diametralnie spojrzenie najmłodszych na obrzędy Świąt, nadają im wartości największej. Abelard, Alojzy Wincenty, Florka, Gabrysia, Łucjan i Esterka to bohaterowie, z którymi wyciszą się nasze dzieci, te niezwykłe opowiadania ze świata elfów ukołyszą nasze domowe skrzaty do snu.
*
Esterka i zaginiona kartka


Esterka to elf- dziewczynka uwielbiająca czytać książki, pewnego dnia w starej książce o transporcie znajduje tajemnicza kartkę świąteczną. Gdy młoda elfica zdaje sobie sprawę, że kartka ma tylko pieczątkę nadania, i brakuje pieczęci potwierdzającej odbiór, robi jej się bardzo smutno. Ktoś, kiedyś nie otrzymał swojej kartki na Święta. Bezzwłocznie nasza bohaterka postanawia przeprowadzić małe śledztwo i znaleźć adresata. Wszystko było by proste, gdyby czas  częściowo nie zatarł adresu odbiorcy. Czy uda się naprawić przeoczenie listonosza  z przeszłości? Czy warto będzie szukać? czy stara kartka coś zmieni w życiu adresata i jego rodziny?


   Wracając do opowiadań zawartych w książce, dzieci uczą się empatii od Esterki, która odważnie, nie bacząc na strach przed obcymi, uratowała Święta pewnej staruszki. Będzie też o samoakceptacji swojego położenia od Elf Abelard, kowal- który twierdził, że jego rola w przygotowaniu Świat jest najcięższa i najmniej doceniona. W książce znajdziemy sześć historii, które autor dostosował w taki sposób aby sprawdziły się świetnie w roli niedługich czytanek dla najmłodszych. Czytanek przed snem, 10 minutowe bajki pozwalają zaprojektować czas, by starczyło je na świąteczne przygotowania jak i o zadbanie o dzieci. Osobiście czytałam po dwie bajki, czyli 20 minut, po jednej historii, moje skrzaty miały ochotę na drugą.
Bajki na dobranoc. 10-minutowe bajki na święta Barbara Supeł

Data wydania: 2018
Format: 215x250
Oprawa: twarda z gąbką
Liczba stron: 80
Ilustrator: Maciej Kachel
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: BAJKI NA DOBRANOC

Książki szukajcie TU!


11 komentarzy:

 1. Piękne wydanie tej książeczki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe książki. Bawią i uczą jednocześnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sam raz do uśpienia, oby nie rodzica🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne te bajeczki!! W sam raz dla dzieci i nie męczące ani nie rozbudzają...jak długie bajki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla dziecka napewno atrakcyjne wizualnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno zachęcają do czytania najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiamy bajki z Zielonej Sowy. A o tych nie słyszeliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki o tematyce świątecznej zarowno dla siebie jak i dla dzieci. Mamy wiele tytułów, ale tego nie znam. Pomyślę o nim gdy będę kupować książki na następne święta :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tej ksiazks nie znamy, ale że o świętach, to z pewnością by nam się spodobała, bo mamy słabość do książek o świętach.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.