piątek, 19 marca 2021

Świerszczyk dla dzieci nr 3, Wiosna!!

 ŚWIERSZCZYK- MAGAZYN DLA DZIECI NR 3


Wiosenny marzec, kto już zdążył zapomnieć, że to najpiękniejszy miesiąc w roku, własnie teraz ma okazję odświeżyć sobie pamięć. My już zaglądamy do ogrodu, czekając na pierwsze kwiaty, sprawdzamy czy drzewa puszczają pąki.  Z nowym Świerszczykiem spędzamy miło czas na czytaniu, główkowaniu, graniu i rysowaniu...


W tym numerze tematem głównym będzie wiosna i budząca się do życia natura, 


ŚWIERSZCZYK BAJETAN -"Problem z wiosną" Melania Kapelusz. Kolejne przygody z życia konika polnego i jego dobrych przyjaciół, odsłonią przez młodym czytelnikiem wiele wartości i pożytecznych informacji.


Gazetka Świerszczyk jest bardzo obszerna w treści, które poświęcone są dzieciom z szkół podstawowych. Pokaże wam tu nieliczne rubryki, lecz jest tu jeszcze więcej ciekawych treści: między innymi na uwagę zasługują strony 48 i 49- ZWIERZENIA JEŻA JERZEGO ZWIERZA dzieci dowiedzą się tu kilku ważnych życiowych prawd. Autorka Joanna Szulc daje dzieciom kolejne drogowskazy, tak ważne dla naszych dla zrozumienia zawiłego świata dorosłych.


Przyjazne wierszyki dla dzieci niewątpliwie wprowadzają nas w nową porę roku jaką jest wiosna!

ŚWIERSZCZYKOWA GRA KARTONIKOWA Filip Haka- "Jak dobrze być pisanką!" Gra przywołująca wiosnę i przenosząca nas bliżej Świat Wielkanocnych.


Elementy gry prawie wycięte, lada moment i zaczniemy pierwsza rozgrywkę. Losowanie, układanie pisanek  zwracając uwagę na wzór i świąteczne znaki specjalne.


KOPNIĘTE KRÓLESTWO Natalia Usenko- Bajeczka matematyczna Pełne humoru bajeczki w których dzieci musza pogłówkować. Teksty ułożone są w genialny sposób, same wpadają w uszko.


Powyżej zjawiskowa ilustracja z rubryki WYTĘŻ WZROK tu szukamy szczegóły które powtarzają się na obu rysunkach. 


KRZYŻÓWKOWO to dwie krzyżówki w klimatach wiosny. Tu zwierzęta, które po długiej zimie budzą się do życia i własnie je wpisujemy w krzyżówkę. W drugiej krzyżówce odpowiemy na pytania w tematach przygotowań do Wielkanocy.


WIELKIE CZYTANIE- " Przesyłka" Magdalena Kiełbowicz. Wyjątkowa przesyłka od babci Marysi dla kochanej wnuczki Majki, oraz  niezwykłe spotkanie. Poza tym gromada wesołych wróbelków i pogwizdujący listonosz. Opowiadanie nasiąknięte wiosna na wskroś. Autorka porusza również  aktualne tematy jak coraz mniejsza ilość "wróblowej" populacji.


Kwietniowy Świerszczyk dla dzieci przedstawia się iście kwieciście i kolorowo :)...

Wybitne grono autorów roztacza przez dziećmi nowe wyzwania, nowe możliwości... Wiem, że gdy dzieci wyrosną, i przestaną być głównymi odbiorcami tego pisma, to kupię czasami ŚWIERSZCZYK sama dla siebie,  tego jestem pewna :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.