poniedziałek, 1 marca 2021

Puzzle obserwacyjne: "W zoo". 5+


Puzzle obserwacyjne W Zoo. 5+

Pokaźny obrazek, bo 45 x 31 cm, w klimatach Ogrodu Zoologicznego zagościł na stoliku w pokoju moich dzieci. Układanka DODO, to niewątpliwie ilustracja na której bardzo dużo się dzieje. 
Tygrysy bystro łypią oczami,  mama i synek żółw idą po ścieżce mijając zwiedzających. . Rodzinka małpek wesoło bawi się na drzewie, hipopotamy chłodzą się w sadzawce, a krokodyle czekają na zdjęcie, a może na coś zupełnie innego :) Długo można opowiadać co widzimy na tej szczegółowej ilustracji.


Nasz smyk pierwszy raz spotkał się z PUZZLAMI OBSERWACYJNYMI, jak zauważyłam szukanie wskazanych zwierząt w okalającej układankę ramce, sprawiało dziecku sporą frajdę. 


 
W czasie układania dzieci  zapoznawały się ze zwierzętami mieszkającymi w Zoo. Gdy już ilustracja była gotowa, zaczęło się wielkie poszukiwanie. Gdzie jest tygrys? Gdzie jest dziewczynka , która trzyma balony? Gdzie jest małpka z zawiniętym ogonkiem?


                       

Porządne wykonanie PUZZLE DODO, elementy  z mocnej tektury, ze śliską nawierzchnią, to daje przyjemne doznania dotykowe, jak i wzrokowe. Każdy element bez problemu wskakuje na swoje miejsce, nie ma żadnych zadziorów czy niedoróbek.

Środek układanki gotowy, jak na moje oko prezentuje się bardzo ciekawie. 


Prawdę mówiąc byłam bardzo ciekawa Puzzli dodo, gdy tylko zobaczyłam pierwszy zwiastun  niebanalnych układanek na portalu dla dzieci i rodziców Familie.pl 


Samo pudełko to jakby walizeczka z rączką do wygodnego przenoszenia. 

                         

Nasza fanka ma 3 lata i jak widzicie na powyższym zdjęciu, etap poszukiwań , zagubionych zwierząt jest dla niej łatwy, natomiast przy składaniu puzzli 80 elementów,potrzebna jest  pomoc starszego rodzeństwa.


Puzzle obserwacyjne, 80 elementów, dla dzieci powyżej 5 lat..


Piesek z okalającej układankę ramki i po prawej ten sam piesek z centrum układanki.Moja córeczka to mała pasjonatka 
puzzlowej zabawy, tak więc każde nowe puzzle wita z ogromnym entuzjazmem i z miejsca angażuje się w wielkie układanie. I tylko słyszę: - Mamo, ale mi nie pomagaj!” A muszę przyznać, ze przy tak szczegółowych i barwnych puzzlach, korci by dołożyć choćby jeden puzzelek.


Nowoczesne wzornictwo puzzli zachwyci każdego smyka i zachęci do układania. Ja jestem oczarowana szczegółowością i nowoczesnym wzornictwem i wiem, że  jeszcze niejedno pudełko marki dodo trafi pod nasz daszek.
Układanka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 lat, ale to jest tylko granica ustalona przez producenta, którą my uwielbiamy łamać i próbować swoich sił. Jeśli 5 latek nie potrzebuje pomocy przy złożeniu 80 elementów, to nie znaczy, ze do układanki nie może usiąść młodsze dziecko w asyście rodzica lub starszego rodzeństwa. 


Pudełko przed zabawą w układanie jest zawsze złożone  w komplecie, zawsze tego pilnuję, bo jak sami wiecie wystarczy, że zaginie choć jeden element to już nie ma tego efektu.

Puzzli tez nie zostawiamy na stole za długo, przy dzieciach 3+ połowa prędzej czy później ląduje na podłodze, dziwnym trafem część znajduje się w kuchni, jeden w klatce świnki morskiej. NIE RYZYKUJEMY!! Chowamy puzzle po skończonej zabawie, tym samym ponowne otwieranie pudełeczka sprawia wielka satysfakcję.


 Co zaskakuje w zabawie z puzzlami są  one niezwykle pomocne w rozwoju matematycznym, dzieci układając puzzle od najmłodszych lat, w późniejszym czasie znacznie lepiej czują się na gruncie zadań przestrzennych i matematycznych.


4 komentarze:

 1. Och pamiętam jak mój syn lubił puzzle jak była mały. Te są urocze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne!! Podwójna zabawa dla dzieciakóe ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna grafika i fajne puzzle, jak byłam młotsza to uwielbiałam układać puzzle:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Oprócz zabawy uczą też spostrzegawczości :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.