niedziela, 7 marca 2021

Bractwo Zagrożonych Pierwszy tom dla zaawansowanych czytelników lubiących powieści sf.

Bractwo Zagrożonych tom 1

Bractwo Zagrożonych to losy przypadkowo zebranych zwierząt z różnych części świata i brutalne wsadzenie ich w jedno miejsce, zwane Arką. Miejsce to z pozoru przypomina naturalne ekosystemy, w których żyją między innymi: niedźwiedź polarny, orangutan, tchórz czarnołapy, łuskowiec i narwal. Zwierzęta uprowadzone, wyrwane z objęć natury, czuja osamotnienie i silną mobilizację do ucieczki. Pod wpływem Arki lub zadawanych leków i badań niektóre ze zwierząt zyskują nieprzeciętną inteligencję, inteligencję, która pozwala im być zawsze o krok przed ludźmi. Zwierzęta jednoczą się w grupę, zaczynają komunikować się za pomocą elektroniki, którą jest naszpikowany sztuczny świat.
 Główną postacią książki jest waleczna niedźwiedzica Nukilk, która zaczyna rozumieć mowę ludzi. Niedźwiedź początkowo planuje zasadzkę na ludzi wchodzących do jej klatki. Zwierzę świetnie czuje, kiedy żywność jej podawana jest nafaszerowana lekami, które mają za zadanie ją uśpić. Nukilik planuje udawać, że zjadła rybę i usnęła a wtedy.... Na szczęście od chybionego planu odwodzi ją pewien rudy orangutan, który omijając zabezpieczenia, świetnie przemieszcza się po całej Arce, który ma możliwość wejścia w każdy kąt sztucznego świata. Niedźwiedzica wchodzi w tajną grupę z orangutanem Ariefem i innymi z Bractwa Zagrożonych.


Bractwo Zagrożonych
Autor: Philippe Cousteau, Austin Aslan
Ilustrator: James Madsen
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 10.02.2021

Niezwykle klimatyczna opowieść o dzikiej naturze i zgubnym działaniu ludzi. Tytuł bez wątpienia wciągnie szerokie grono czytelników. od dzieci, które sprawnie radzą sobie z małą czcionką po młodzież lubiącą powieści sf. Autor Austin Aslan wplecie w historie wiele faktów ze świata zwierząt, dzięki czemu czytelnik pozna charakterystykę ekosystemów i zwierząt w nich żyjących.


Zwierzęcy bohaterowie prowadzą między sobą wiele dialogów. Grupa składająca się na BRACTWO ZAGROŻONYCH, to idealna współpraca i świetna organizacja... To walka o wolność!


Książka Bractwo zagrożonych jest pierwszą tak obszerną powieścią w rekach mojej dziewięciolatki.
Możliwe, ze zbyt odważnym stwierdzeniem będzie propozycja tejże książki na lekturę szkolną w starszych klasach. Uważam, że Bractwo Zagrożonych świetnie wpisuje się w nowy slang naszych czasów. Dzieci zyskują nową świadomość o otaczającym ich świecie, tematy proekologiczne nader mocno wkraczają w nasz czas, być może dzisiejsze pokolenia mogą wiele zmienić, ku dobru matki ziemi i jej mieszkańców.
 

3 komentarze:

 1. Chyba fajna książka również dla nastolatków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, historia zaciekawia, nie sposób odejść od książki

   Usuń
 2. Ciekawa historia,warto zerknac :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.