piątek, 18 czerwca 2021

Wodne CzaryMary. Kolorowanka z pisakiem na wodę!!

 Wodne CzaryMary. Kolorowanka z pisakiem na wodę!!

Wlej wody do markera i koloruj do woli!! Masza, Smerfy i Pociąg Tomek, to bohaterowie  z trzech znanych bajek. Bajek w których dzieci, zaczynające własnie przygodę z książką odnajdą sporo dobrej zabawy. Tu mazak posłuży nam za pędzelek, pędzelek, który odkryje kolorowe światy w ulubionych bajeczkach naszych milusińskich.

Propozycja  z jaką w tym miesiącu wyszło Wydawnictwo Harper kids to świetny sposób na wprowadzenie najmłodszych dzieci w świat książki.


Książeczki aktywizujące najmłodsze dzieci do prac manualnych. Wystarczy wlać wody do markera i zacząć przygodę z ożywianiem ilustracji. W naszym domu książki wzbudziły dużą euforię, co zauważyłam to to, że kolorowanki sprawiały satysfakcję zarówno 3 letniej córce jak i mojej starszej latorośli :) 


Pisak który uaktywnia się po napełnieniu wodą to niewątpliwie coś nowego dla młodego odkrywcy. 
Mogłabym powiedzieć, że " MALOWANIE WODĄ SPECJALNYCH POWIERZCHNI" to pewnego rodzaju eksperyment. 


Pisaki nieznacznie różnią się miedzy sobą przepuszczalnością wody przez rysik, co daje efekt łatwiejszego i szybszego odkrywania ilustracji. Różnice w tym wypadku nie maja większego znaczenia, mniej przepuszczalne pisaki daliśmy starszym użytkownikom :)

Kilka losowo wybranych ilustracji jakie znajdziecie w trzech książeczkach:


Urodziny Niedźwiedzia to okazja do zjedzenia smacznego tortu, ale najpierw trzeba ten tort ożywić, nadać mu kolorów i to jest zadanie dla małego artysty- czytelnika. Ciekawe ile jest świeczek na torcie, czy tyle lat ma nasz kudłaty bohater?


Smerf Ważniak zgubił swoja książkę, szuka jej u mechanika i u Farmera. Dzieci po kolei odkrywają ilustracje i szukają zguby razem z Ważniakiem.


Pociąg Tomek to nietuzinkowy bohater wielu historyjek, dzieci oglądające bajki w tv z udziałem pogodnych pojazdów torowych na pewno będą zachwycone.


Książki maja sztywne strony, pokryte śliską warstwą co czyni je odpornymi na wodę. 


Zabawo trwaj!

Zarówno starsze jak i młodsze dzieci świetnie radzą sobie z odkrywaniem ilustracji. 


Książeczka to  dobry pretekst do wspólnej zabawy młodszych ze starszymi. Ważne jest by nabyć co najmniej dwie książki, wtedy tez każde z dzieci ma swój pisak.


Ilustracje pod wpływem wody aplikowanej z mazaka dostają kolorów, natomiast gdy wyschną powracają do pierwotnego stanu. Stają się niewidoczne i gotowe na nowe malowanie. Gdy chcemy by odkryta ilustracja długo cieszyła oczy malucha to malujmy w domowym zaciszu, na podwórku jest zdecydowanie mniejsza wilgotność, a podmuchy wiatru w zaskakująco szybkim czasie osuszają ilustrację.


Książki polecam dzieciom 3+ i starszym. Tego typu literatura  zachęca maluszki do obcowania z książką, dzieci od najmłodszych lat zaczynają kojarzyć książki z dobrą zabawą.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.