wtorek, 19 lutego 2019

Lisek urwisek- Gra planszowa. Premiera gry 06.03.2019 r.Gra dla młodych detektywów! Zero rywalizacji, wiele satysfakcji i jeszcze więcej akcji!


Lisek Urwisek to bardzo ciepła gra, za sprawą barwnych ilustracji i szykownie ubranych, zacnych lisów. Nie jest to gra na raz, lecz na wiele rozgrywek, przemyślana i sensowna. Gra pachnie lasem i bajką o lisku, który ukradł ciasto z domu gospodyni, i jeśli go nie odszukamy wśród wszystkich miejscowych lisów, zniknie w norce i tyle go będziemy widzieli. Zje ciasto jak nic!Lisek Urwisek to gra, która stawia na współpracę wszystkich zawodników. Wszyscy przeciw liskowi, który hardo maszeruje po wyznaczonym  na planszy chodniczku, wprost do swej norki. 


***
Miejscowe lisy są bardzo eleganckie, peleryna, cylinder, parasolka, okulary..(...). Części garderoby to wskazówki, dzięki , którym przeprowadzimy swoje prywatne śledztwo.Ucieczka lisa po wyznaczonym chodniku na planszy!Dzieci mają za zadanie zbierać wskazówki o cwanym rudzielcu i wśród wielu kart z podejrzanymi liskami odkładać niewinnych i wytypować Urwisa co skradł ciasto.

Co znajdziemy w pudełku?Duża, solidna plansza, z chodniczkiem dla liska i miejscem na umieszczenie wskazówek, do których muszą dojść zawodnicy.
Wyjątkowe elementy specjalne-  3 kostki ze śladami łapek lisa i oczami. Pionki detektywów w kształcie kolorowych czapek z daszkiem
Dwie talie kart, jedna z postaciami lisów a druga z kodem kropkowym* i imionami podejrzanych i detektor i figurka lisa.Detektor- ja nazywam to szufladką, która pomaga zidentyfikować poszukiwanego lisa!Na szczególną uwagę zasługuje element wyposażenia gry-  identyfikator/ detektor, który w bardzo sprytny sposób skoordynował, karty podejrzanych, ze wskazówkami. Wkładamy kartę podejrzanego, nakładany na wierzch daną wskazówkę/ informację o podejrzanym i już wiemy, czy nasz podejrzany nosi okulary, czy ma parasol, a może chodzi w czarnym płaszczu.Zielona kropka pojawiająca się w " dziurce "  naszej wskazówki oznacza,że podejrzany ma na sobie cylinder. Lisy bez cylindra zyskują miano niewinnych.

Przygotowania do gry i pierwsza rozgrywka:


1. Rozkładamy planszę i układamy kolorowe czapki, nasze pionki. Chodzimy wykonując w górę, w bok i w dół, nigdy na skos.

2. Losujemy podejrzanego, nie patrząc chowamy kartę w detektor. O ile nie uda nam się zgadnąć, kim jest Lisek Urwisek, dowiemy się tego po przegranej rozgrywce, wyjmując kartę i czytając imię złodziejaszka.3. Rozkładamy wskazówki, plecami do góry, ustawiamy liska na początku chodnika, Lis porusza się tylko chodnikiem.

4. Naokoło planszy rozkładamy 16 kart, na każdej krawędzi po 4 sztuki podejrzanych. Karty odsłaniamy dopiero wtedy gdy na kostce, w 3 przysługujących rzutach, uzyskamy troje oczu. 

5. Każdy gracz przez swoimi rzutami kostką musi wyrazić swój cel. Albo odrywa karty, wtedy tez kolekcjonuje na kostkach oczy, albo też zamierza udać się do wskazówki- nastawia się na wyrzucanie na kostkach 3 łapek.

Zaczynamy grać, ale co to? Ktoś zwinął nam liska? Figurka Lisa posiada nieodparty urok jak widać, jednokolorowy rudzielec z zadartym noskiem, to duża atrakcja  na planszy przedstawiającej miasteczko.  


***

Pierwsze rozgrywki zazwyczaj gram z moją siedmiolatką i mogę szczerze rzec, że gra budzi niemałe emocje. Na jedną z rund załapał się nawet tata. Taka sytuacja. Zanim tato zdążył zdjąć buty, córka miała rozstawioną grę na kuchennym stole, nie było mocnych, najpierw gra i rozwiązanie zagadki, a później obiad.


Co mogę napisać o grze Lisek Urwisek?

Na pewno wiele dobrego, nie lubię dzielić gier planszowych na dobre i złe strony. Z grami jest jak z jedzeniem. Weganie nie kupują mięsa, tylko to, co lubią, tak samo jest z grami, uważnie dobieramy, to co nam smakuje intelektualnie. Lisek Urwisek jest jedna z najciekawszych gier w jaka mieliśmy okazję zagrać rodzinnie.


Komu polecam grę Lisek Urwisek?

Wszystkim małym i dużym detektywom, tym z pasją śledczą i wszystkim z instynktem odkrywczym, lubiącym działać wspólnie, bez rywalizacji. Zapraszam dzieci i rodziców, dziadków, wujki i ciocie.od 5 do 105 lat. Bardzo miło jest zaprosić do gry już pięcioletnie dzieci, pierwszą rundę zagrać na próbę, objaśniając zasady gry. Dzięki takim planszówkom dzieciństwo nabiera nowego wymiaru.


Gry szukajmy na stronie Naszej Księgarni KLIK!Lisek urwisek
Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2019
Wymiary: 24.0x24.0x6 cm
5-105 lat


8 komentarzy:

 1. Fajny ten lisek , podoba mi się i w dodatku Nasza Księgarnia,
  stara i dobra firma :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super gra. Trochę elementów do zgubienia ale jest i tak super zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znamy jeszcze tej gry, ale zapowiada się świetnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka uwielbia takie gry. Na pewno kiedyś wpadnie w nasze ręce )

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas tez lisek robi furorę - a zwłaszcza detektor, którego używamy nawet w oderwaniu od właściwej rozgrywki na planszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sam pionek liska najlepszy, choć gra na pewno też ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Postawiłem na trening https://polgote.com/ i nie żałuję – specjaliści godni zaufania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.