środa, 14 czerwca 2017

ROK NA WSI.


ROK NA WSI.WSI SPOKOJNA WSI WESOŁA JEST OBÓRKA I STODOŁA. Mam zaszczyt przedstawić bardzo klimatyczną książkę, którą można przeglądać, a nawet trzeba po wiele razy i za każdym razem odkrywać nowe przygody, wszak  jest pełna ciekawych zdarzeń, niecodziennych historii i zaskakujących zwrotów akcji. JAK TO NA WSI!!

ROK NA WSI to świeża bułeczka drukarska, jeszcze pachnie drukarnią a już stoi na naszej półce.


 W książce, ROK na Wsi, stworzonej z wielkich kartonowych rozkładówek, kolorowe ilustracje zapraszają na Wieś, zaobserwujemy co robią rolnicy od wiosny, aż do zimy. Czy mają czas na leniuchowanie? Czy praca jest rzeczywiście tak ciężka?

Oglądając ilustracje pachnie siankiem, które Gospodarz Piotr Listek ze swym pomocnikiem Józkiem ładują na stryszek obórki. Słychać tez warkot traktora i gulgotanienie zatrwożonych indyczek. Nawet w czasie deszczu , życie toczy się pełną parą, gąski i świnki kąpią się w kałużach, na łące w oddali wesoło muczy krówka.

Reakcja mojej córki na książkę była bardzo przyjemna dla oczu, długo oglądała, porównując gospodarstwo z książki z realiami jakie zna od dziecka. Była zachwycona, spacerowała z książką pod pachą cały dzień, odwiedzając zwierzątka, wskoczyła nawet do traktora.

ROK NA WSI bardzo nam przypasował, ilustracje zapraszają na Wieś, pokazują bogactwo natury i uroki sielskiego życia. Warto wtajemniczać dzieci, tym bardziej, że wiele tradycji zanika, koni jest coraz mniej, ludzie staja się wygodni, rezygnując z przydomowych ogródków.


Bohaterowie:


Gospodarze, pierwszy filar rolnictwa Piotr i Barbara Listek.
Dzieci, syn Franek Listek, duża pomoc dla rodziców. I młodsze rodzeństwo Tomek i Maja Listek.
Pan Józio, pomocnik, który żadnej pracy się nie boi.
Pani Jagoda i jej córeczka Aniela, często odwiedzają Wieś, by zrobić ekologiczne zakupy do swego baru w mieście.
Asia I Wojtek, turyści, których spotkamy na jednej z ilustracji, fascynaci przejażdżek konnych.
Babcia Hela i jej koleżanka Jadzia Malinowska, sprawią, że nie zabraknie zdrowej żywności, owoce i warzywa prosto z grządki.
Zwierzęta: Świnka je i tapla się w błotku, Krówka Amelia, kurki wchodzące gdzie się da. Kotka Fiona i kocurek Benek, nieprzyjaciele myszy. Piesek Misiek, pszczółki, owce, gąski, indyki i Konik.

Rok na wsi Magdalena Kozieł-Nowak

forma wydania: książka papierowa 
oprawa: twarda
ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak
rok wydania: 2017 
liczba stron: 28 
format: 231 x 310 mm 
przedział wiekowy: 0-6 
numer ISBN: 978-83-10-13156-0

Książkę znajdziecie już w Księgarniach lub na stronie Wydawnictwo Nasza Księgarnia

3 komentarze:

 1. Czekałam na tą recenzję. Chciałam zajrzeć do środka i już wiem, że jak budżet pod koniec miesiąca pozwoli ta książka trafi również do nas. Fajnie, że Ewka może na żywo "dotknąć" tego, co ma w książeczce. Ale my zacieramy ręce, bo w sobotę nasza Przyjaciółka wychodzi za mąż za rolnika i zamieszka na wsi, więc Tygrys będzie mógł też pozaglądać w zakamarki gospodarstwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieś to miejsce gdzie można się zrelaksować na maxa!My też jeździmy,nie pokazałam wszystkich rozkładówek, co by tajemnicy do końca nie odkrywać :) Ale wszystkie Roczki z Naszej Księgarni to piękne uzupełnienie dziecięcego pokoju :)

   Usuń
 2. Przepiękna książka i format mnie zachwyca mamy 4 tytuły z tej serji .ps mega fotki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.