poniedziałek, 5 czerwca 2017

Wszystko o koniach


Wszystko o koniach

Kucykowe marzenie, która dziewczynka nie marzyła o swoim własnym kucyku? Nasza panna nagina tatę, na własnego kucyka, ale póki co nie ma takiej możliwości, jest zbyt mała i w pełni nie zaopiekuje się zwierzęciem wielkogabarytowym. 
Na otarcie łez wyszukałam świetną książkę przygotowawczą. Wszystko o koniach, Wydawnictwo Dragon, popatrzcie jak jest szczegółowa, w naszym domu wzbudziła wielki zachwyt i zainteresowanie.

W książce znajdziemy wszystkie informacje na temat tych dużych, mądrych zwierząt. Przyjrzymy się pierwszym krokom źrebaczka, zajrzymy do szkoły brykania dla starszaków koniowatych. Zahaczymy też o zawody jeździeckie i konie w Mitologi,
Wiedzieliście na przykład, że koń ma pięć zmysłów? I jest jednym z nielicznych zwierząt które widzi kolory
A dla prawdziwych hobbystów będzie wyjaśnienie profesjonalnego słownika, którym posługują się starzy koniarze: Anglezowanie? Dresaż? Hipologia? Padok? Lonża? Wibrysy? Ja pierwszy raz słyszę te słowa.

Rozkładówki w książce są w pełni zilustrowane, graficy Dalylle Antoinette, Mabire Gregoire ujęli sylwetkę konia w bardzo humorystycznym stylu i mieli tu wiele racji, gdyż konie wyrażają wiele emocji od radości po strach. Na każdej stronie tekst przeplata się z rysunkami. Książka wygląda niczym dobra encyklopedia, streszczająca wszystkie fakty o koniach.
Taka książka to wielka niespodzianka dla fascynatów tych dużych zwierząt.
Popatrzcie na ilustracje:Zapraszamy na filmik.

Książki szukajcie pod tym linkiem:
 http://troy.net.pl/dziecieca-top/1722-Wszystko-o-koniach-9788378874409.html


Wszystko o koniach

Autor Dalylle Antoinette, Mabire Gregoire
Data dodania 2017-03-16
ISBN 978-83-7887-440-9
Format 229 x 285
Oprawa: twarda
Strony: 64
Wydawca: DRAGON
3 komentarze:

  1. Książka jest świetna, aż żałuję, że Chrześniaczce Męża przeszła fascynacja końmi, bo miałabym idealny prezent na urodziny. Podejrzewam, że i Tygrysa kiedyś dopadnie faza na konie, więc wtedy skorzystam. A jaka fajna stylizacja Ewki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Konie, to niegdysiejsza moja pasja. Myślę że wspólną lektura z synkiem obudziła by na nowo tęsknotę do tych pięknych zwierząt

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.