poniedziałek, 19 czerwca 2017

ABECADŁO. Wierszyk na bogato.


ABECADŁO- Wierszyk na bogato.


Książka w twardej oprawie, solidnie wykonana. Strony są szyte z grubszego papieru, co ważne przy młodszych dzieciach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka →Tu więcej informacji o książce.
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 24
Przedział wiekowy: 3+

Co się stało z ABECADŁEM, gdy spadło z pieca, to chyba wszyscy wiemy. Wielka kraksa, w książce, gdzie ilustrowała Agnieszka Kuglasz, wiersz JULIANA TUWIMA dostał nowego wyrazu, który bardzo przypadł mi do gustu. Wiersz nie jest długi a biegnie przez dość objętościową książeczkę, gdzie śledzimy losy potłuczonych literek, aj się dzieje...   "O JAK BALON PĘKŁO, AŻ P SIĘ PRZELĘKŁO "i jak widać popłakało. Ilustracjom towarzyszy rodzina  pomocnych myszek, jak dobre pielęgniarki próbują opatrywać stłuczenia literek. Myszy układają stłuczone brzuszki literki B, niczym puzzle, zabandażowały również nóżki literce A.
Każda literka to wielka osobowość, ma oczy, usta, brwi, przez co wyraża pełną mimikę, a że nie jest za wesoło, jest płacz, wyszczerzone zębiska, krzyk, zdziwienie, wystawiony jęzorek i krzyk i właśnie te miny spodobały się mojej córce, odgadywała emocje z dobrym rezultatem.

Książka idealna na prezent, na zakończenie roku w młodszych klasach jak i do poczytania w domowym zaciszu, dzieci zaciekawią się na pewno.Wydawnictwo: Zysk i S-ka


3 komentarze:

  1. Jeden z pierwszych wierszy czytany córce. Cechy ludzkie nadane literką sprawiają wiele frajdy a grafika w tej książce podkreśla te cechy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby tego wierszyka. A tu jeszcze w takim pięknym wydaniu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Doskonałe pamiętam ten wierszyk z dzieciństwa. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.