piątek, 23 czerwca 2017

MISIA i jej mali pacjenci.


MISIA i jej mali pacjenci.


Pokażę dziś książki, które polubiłam, zanim pojawiły się w naszym domku. Każdy ma swój gust, a do mnie ilustracje Agnieszki Filipowskiej przemawiają bardzo. Przedstawię dziś dwie książki z serii MISIA i jej mali pacjenci

- Niespodziewani goście 
- Weterynarz z Lipowej Kliniki. 


Bohaterka to rezolutna siedmiolatka, dziewczynka o niesłychanym talencie weterynaryjnym, wnuczka swojego dziadka Weterynarza Tadzia. Niby zwykła dziewczynka o płomiennym kolorze włosów, z piegami na nosku, taka jak nasze córeczki, uwielbiająca zwierzaki i ptaszki, a jednak zaskakuje czytelnika intuicją i odwagą, wielkim sercem dla braci mniejszych, dzikich i udomowionych zwierzątek.
 

WETERYNARZ Z LIPOWEJ KLINIKI:

Tekst jest świetny, Aniela Cholewińska-Szkolik obok ciekawych historii bohaterów, szczegółowo opisuje przyrodę: łączy słodki smak śliwek z promykami jesiennego słonka. Razem z córką  czytamy popołudniami, jest wspaniale i ciekawie.
 W książce przeplata się kilka wątków, najważniejszym jest pomoc zwierzakom, później sielskie opisy życia w rodzinie, pogodna mama Kasia, wesoły tata i  dziadek Tadzio, który jak nikt inny rozumie swa wnusię. Mała Misia ma tez swoich przyjaciół,Ewcię i jej braciszka,z którą można konie kraść, leżeć na kocu i się chichotać, opowiadając śmieszne  historie.

Ta książka niesie z sobą wiele cennych informacji, dowiadujemy się jak sprawdzić, czy zwierzę jest odwodnione, a jeśli tak, to, jak zapobiegać. Czy wystarczy sama woda? Otóż nie!! Woda plus szczypta soli cukru = napój izotoniczny. W książce spotkamy chorego wróbelka, przyjrzymy się jak Misia, poradzi sobie z rannym skrzydłem. Poznamy też małą wiewiórkę ze złamaną łapką. Przyjrzymy się losom jeżyka znajdy, odwodnionego i wychudzonego. Misia ma u boku wiernego przyjaciela i pomocnika, pieska Popika z dobrym węchem, często to właśnie on wyszukuje nieboraków i razem z Misią niosą pomoc mieszkańcom lasu.

Książki znajdziemy pod tym linkiem: 
2. NIESPODZIEWANI GOŚCIE


Tym razem Misia, mała opiekunka zwierzaków, zajmie się nieszczęśnikami w wiejskiej zagrodzie. Ranne kopytko źrebaka, czy dziewczynka sprosta temu zadaniu? Bolące uszko małego szczeniaka, czy to dlatego piesek nie chce się bawić? I ranna sówka spotkana w lesie, DLACZEGO JEST TAKA WYSTRASZONA I NIE UCIEKA? Tego i wielu innych ciekawych informacji dowiedzieliśmy się bardzo szybko, książki zostały przeczytane jedna po drugiej. 

SZEŚCIORO URATOWANYCH ZWIERZACZKÓW i szczegółowe instrukcje pomocy, to prawdziwa gratka dla dzieci. Ile to razy moja panna bawiła się w weterynarza.
 Moja pięciolatka słuchała z zainteresowaniem, wpatrując się w ilustracje, a zaznaczę, że  książki gdzie po jednej stronie ucieka do zabawy. Tym razem została ze mną do końca. Książki zdały test na medal. Uważam publikacje o małej Misi za Hit lata 2017.


Książki znajdziemy pod tym linkiem: 5 komentarzy:

 1. Znając gust Dusi to spodobałyby się Jej ;-) ale narazie wzbogaciła się w 2 inne książki od Zielonej Sowy ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę do Was zajrzeć, Zielona Sowa przypadła nam bardzo do gustu. :)

   Usuń
  2. Na blogu akurat ich nie ma ale tutaj mogę zdradzić tytuły ;-) "Magiczny piesek" oraz "Magiczny Królik". My mamy takie grube, w każdej po 3 części ;-)

   Usuń
 2. Moce empati i wspaniały przykład dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.