czwartek, 8 czerwca 2017

Moje miasto

Moje miasto

Każdy ma swoje  miejsce na ziemi, odwiedzamy ulubione zakątki w swojej miejscowości, poznajemy nowych ludzi, robimy zakupy. Dzieci lubią to, co znane, a więc pobawmy się w urządzanie Miasta z książką i naklejkami "Moje miasto Wydawnictwa Arkady. Autorka Schmidt Petra niczym czarodziejka na bogato zaprojektowała rozkładówki książki i dała nam w dłoń różdżkę, do ożywiania 14 miejsc w Wielkim mieście. Niech w Zoo chodzą zwierzątka, na basenie wesoło pluska się rodzinka, na szkolnym podwórku panuje wesoły gwar, a w Centrum Handlowym półki uginają się od produktów.
Ilość naklejek, które znajdują się w książce, zachwyciła moją córkę, jest ich baaardzo dużo, co pokarzę na zdjęciach. Książka ma przejrzysty interfejs, każda grupa naklejek przypisana jest do danej strony, z pomocą dorosłego dzieci w grupie  4+ dadzą radę. Choć powiem wam, że moja panna poleciała na intuicję i zrobiła" kilka stron doskonale.

Książka w bardzo przystępnej cenie sprawiłaby radość każdemu dziecku, nie bardzo wiem jak określić wiek użytkowania, gdyż ja razem z córką bawiłam się wyśmienicie, tworząc Wielkie Miasto krok po kroku.

14 rozkładówek: kino, park, basen, centrum handlowe, szkolne podwórko, zoo, plac zabaw, kawiarniany ogródeczek, sklep z butami.
8 stron różnorodnych naklejek z: mieszkańcami miasta, zwierzętami, zabawkami, przedmiotami codziennego użytku.
400 naklejek


Książka jest starannie wykonana, naklejki nie sprawiają trudności w odklejaniu, a często są to duże postacie jak mama z wózkiem. W naklejaniu można wykazać więcej swobody, nie ma przymusu trzymania się twardych zasad, „co gdzie nakleić” Dzieci mogą tworzyć swoje własne Miasto, wymarzone miejsca. Mozliwości jest wiele, możnaby wprowadzić zebrę do centrum handlowego albo pójść z gorylem do kina. Trzyma nas tylko wyobraźnia. Najważniejsze, by się dobrze bawić, nam się udało, spędzić dwa po południa na wspólnym wyklejaniu.

Książki szukajmy pod tym adresem: http://www.arkady.info/moje-miasto.htmlMOJE MIASTO
Autor Schmidt Petra
Wydawca Arkady
Rok wydania 2016
Format 21X30
ISBN 978-83-213-4956-5
Oprawa miękka, Stron 30


4 komentarze:

 1. Dzieci lubią naklejki. Tygrys też ma książeczki, które wykleja i stolik, na którym może bezkarnie przyklejać naklejki. A Wasza propozycja wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. AAAAALE fajne! Naklejki to jest coś, co dzieciaki wprost kochają!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej akurat nie miałyśmy ale podobnych książeczek Dusia wykleiła wiele ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest co robić! :) Świetna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.