poniedziałek, 5 czerwca 2017

Bąki i z Naszej łączki.


Bąki i z Naszej łączki. 


Pewnego razu na naszej łące bąk opowiadał kawały biedronce...

Bączki z łączki to bardzo wesoła publikacja, zbiór wszelakich prawd, przysłów, powiedzonek, wyliczanek, wierszyków. ENCYKLOPEDIA HUMORU I ZABAWY SŁOWEM, którą warto postawić między słowniki. Książka może być znakomitym prezentem urodzinowym dla dzieci w wieku szkolnym, znakomicie się nada jako ściąga dla młodej mamy, babci, gdyż często zapominamy słowa piosenki, a coś trzeba maluszkowi zanucić, jakoś je zabawić, a my ograniczeni do słów aaa kotki dwa, szare bure oby dwa... „Czas to zmienić, ta książka zostanie z nami na długo. 
W tej księdze każdy znajdzie coś dla siebie od niemowlaka , starszaka, uczniaka , mamy, taty do dziadka i babci.

W książce spotkamy takie kategorie jak:

1. KAWAŁY- i to mało znane, przynajmniej dla mnie.

2. Podstępne ZAGADKI-Jak czadowo jest komuś zadać podchwytliwe pytanie, a później zaskoczyć oczywistą odpowiedzią. Kiedyś znałam kilka tego rodzaju dowcipów, a tu są wszystkie, wiele nieznanych, świetnie się bawiliśmy w tym dziale zagadek.

- CO TO JEST: Służy do siedzenia, spania i mycia zębów?
Odp: Krzesło, łóżko i szczoteczka do zębów.

- CO TO JEST: Żółte i kopie?
Odp: Żółta koparka.

- CO TO JEST: małe, zielone, szczeka, miauczy i kwacze?
Odp: Żaba na lekcji języków obcych.


Prawda, że świetne i jak zawsze najciemniej pod latarnią.

3. CO TO ZNACZY-Jak wyjaśnić dzieciom trudne powiedzonka: Cały w skowronkach? Ptasi móżdżek, puścić komuś kukułcze jajo, tracić grunt pod nogami, dzielić Skórę na niedźwiedziu i wiele innych, które dla naszych milusińskich są jeszcze zagadką, a warto byłoby je wtajemniczyć.

4. ZAGADKI DLA NAJMŁODSZYCH-MOJA CÓRKA JE UWIELBIA, SĄ DOSTOSOWANE DLA PRZEDSZKOLAKÓW, A ILE IM Sprawiają SATYSFAKCJI.
Zagadek jest 14 i szczegółowe opisy podają na talerzu wiele cennych informacji.

- W dalekiej Afryce, na Sawannie żyje zwierzę co najdłuższą ma na świecie szyję. Na wszystko dookoła patrzy sobie z góry. Zgadnij, jak się nazywa, taki cud natury?

- Jaka to pora roku, gdy wędrowne ptaki w podróż wyruszają na podniebne szlaki? Bociany, dzikie gęsi odlecą za chwilę. Przylecą gawrony, jemiołuszki, gile. Jaka to pora roku? Kończy się już wrzesień. Lato już za nami, Zaczyna się...

- Możesz go w ogrodzie spotkać lub na łące. Wygląda zupełnie jak małe słońce. Albo tez jak talerz z żółtymi płatkami. Jego pestki latem zjadasz czasami.

5. WYLICZANKI- 115 wyliczanek, wybór jest spory, a na etapie takich wierszyków jest moje dziecię. Uczymy się wspólnie, wyliczając i pokazując palcem:

Przez tropiki przez pustynie toczył zając wielką dynię. Toczył, toczył dynię w dół, pękła dynia mu na pół! Pestki z niej się wysypały, więc je zbiera przez dzień cały. Raz, dwa, trzy! Ile pestek zbierzesz Ty?
6. WIERSZYKI Znajdziemy tu na przykład 4 wersje wiersza: SROCZKA KASZKĘ GOTUJE, każdy wybierze coś dla siebie. A w szczególności to dobra rubryczka dla niemowlaków i małych dzieci, uczymy prostych bardziej lub mniej znanych wierszy.

7. PRZYSŁOWIA NA Każdą OKAZJĘ, PRZYSŁOWIA O POGODZIE,
- Przysłowia bardzo zaciekawiły mojego syna, czytał, zaglądając w kalendarzyk, dzięki prastarym przysłowiom można skutecznie się dowiedzieć, jakie nas czeka lato.

8. PIOSENKI DLA DZIECI-Gotowe teksty do pośpiewania z przedszkolakami, w samochodzie z rodzicami. My jesteśmy krasnoludki, pluszowe niedźwiadki, była sobie żabka mała, jestem sobie przedszkolaczek, stary niedźwiedź mocno śpi itp.

9 . WIERSZYKI DO PAMIĘTNIKÓWdla starszych pannic wierszem gotowe teksty do pamiętnika:
FIKU- MIKU, I JUŻ JESTEM W PAMIĘTNIKU.
NA GÓRZE RÓŻE NA DOLE GRUSZKI, MY SIĘ KOCHAMY JAK DWIE PAPUŻKI.


Popatrzcie jak pięknie ilustrowana jest ta pozycja, pracowało nas nią wielu znakomitych grafików.Bąki z naszej łąki

Bąk Jolanta, Willman Anna, Żywczak Krzysztof
Oprawa twarda
Liczba stron: 304
1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.