sobota, 19 października 2019

Śmieciogród, książka która wyjaśni wszystko...

ŚMIECIOGRÓD- ZERO WASTE- ksiażka dla dzieci szkolnych i nie tylko, ta pozycja zainteresuje też dorosłe grono walczących o dobro naszej planety.

Życie bez śmieci, czy to możliwe? Dzisiejszy świat to świat plastikowych opakowań i pojemników, aluminiowych puszek i sztucznej odzieży. Naprzeciw temu plastikowemu „DOBRODZIEJSTWU” wyszła z genialnym pomysłem na książkę Pani Ola Woldańska- Płocińska. Nie tak dawno nakładem Wydawnictwa Papilon ukazała się ciekawa książka ŚMIECIOGRÓD- ZERO WASTE, którą mam właśnie przyjemność czytać razem z córką. Takiej książki brakowało w naszej domowej bibliotece. Wszystkie zagadnienia głoszone z szerokich mass media były jakby małym pokłonem w kierunku natury, z książką SMIECIOGRÓD sprawa ma się nieco inaczej. W 38 tematach autorka uświadamia czytelnika o słuszności niesienia pomocy planecie ziemi. Na każdej stronie pisarka przekonuje nas, że małe codzienne kroczki w kierunku oszczędzania i zmiany upodobań to wielki krok ku zdrowej przyszłości.Śmieciogród Ola Woldańska-Płocińska
Format 230x300 mm Rok wydania 2019 Wydawnictwo Papilon Ilość stron 80 Wydawnictwo Papilon
Oprawa: TwardaŚmieciogród- W 38 tematach zadzieje się wiele, rozwieje się jeszcze więcej... Problemów, które trapią naszą matkę ziemię. Eco waste. Minimalizm i wszystko to, co przyda się młodym ludziom w codziennym życiu, w dążeniu do życia w zgodzie z naturą, znajdziemy tu w solidnej książce.Każdy temat opisany jest krótkim, acz treściwym tekstem, poparty ciekawą grafiką. Osobiście, gdy pierwszy raz przeglądałam tę książkę, poczytując, coraz bardziej zachwycała mnie dobrze dopasowana grafika, grafika o nowoczesnym wyrazie.


Słowa z książki :

Nie chcemy, żeby Ziemia każdego dnia stawała się coraz większym Śmieciogrodem
Możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci.
Przekonaj się – to łatwe!"Poczytamy o Minimalizmie zakupowym, kim jest Minimalista i czy warto zacząć nim być. Co ma wspólnego minimalizm z ochroną środowiska? Książka to skarbnica wiadomości. Wiecie, że liście bananowca można użyć jako talerza. A z łodyg bambusa bardzo prosto stworzymy miseczki i kubki. Poczytamy też o historii, niestety dowiemy się, że wygoda idzie w parze z zaśmieceniem ziemi. Niejednokrotnie ta właśnie wygoda to cios dla naszego zdrowia. PLASTIK- z nim często bawią się nasze dzieci, a nie wiem, czy jesteście świadomi tego, że to właśnie on jest sprawcą zaburzeń hormonalnych. Wszystko jest dla ludzi, lecz wszystkiego powinniśmy używać z umiarem.
...


 Książka ŚMIECIOGRÓD, w tym wypadku to taka mała encyklopedia proekologiczna, do której zawsze można zajrzeć, którą warto zabrać do szkoły, w czasie zajęć o ekologi.
Każdy, kto ma tę książkę w domu, wspiera finansowo organizacje, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Każdy szczytny cel to duży krok naprzód.


Po ten tytuł zapraszam w zakładkę  KSIĄŻKI DLA DZIECI.

→ ŚMIECIOGRÓD- ZERO WASTE


                               

4 komentarze:

 1. Na pewno warto tę książkę mieć i przeczytać, ale dopóki producenci nie włączą się do tej akcji, to nie pomoże segregowanie śmieci...ze smutkiem muszę to stwierdzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, ja jestem bardzo zadowolona z tej książki, czesto w szkole dzieci maja przygotowac coś na zajęcia z ekologi, ta książka to wspaniały pomocnik.

   Usuń
 2. świetnie, że powstają takie książki dla dzieci, warto edukować dzieciaki od najmłodszych lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się również, ze coraz więcej tak świadomych książek adresowanych jest dla naszych dzieci.

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.