sobota, 19 października 2019

Śmieciogród, książka która wyjaśni wszystko...

ŚMIECIOGRÓD- ZERO WASTE- ksiażka dla dzieci szkolnych i nie tylko, ta pozycja zainteresuje też dorosłe grono walczących o dobro naszej planety.

Życie bez śmieci, czy to możliwe? Dzisiejszy świat to świat plastikowych opakowań i pojemników, aluminiowych puszek i sztucznej odzieży. Naprzeciw temu plastikowemu „DOBRODZIEJSTWU” wyszła z genialnym pomysłem na książkę Pani Ola Woldańska- Płocińska. Nie tak dawno nakładem Wydawnictwa Papilon ukazała się ciekawa książka ŚMIECIOGRÓD- ZERO WASTE, którą mam właśnie przyjemność czytać razem z córką. Takiej książki brakowało w naszej domowej bibliotece. Wszystkie zagadnienia głoszone z szerokich mass media były jakby małym pokłonem w kierunku natury, z książką SMIECIOGRÓD sprawa ma się nieco inaczej. W 38 tematach autorka uświadamia czytelnika o słuszności niesienia pomocy planecie ziemi. Na każdej stronie pisarka przekonuje nas, że małe codzienne kroczki w kierunku oszczędzania i zmiany upodobań to wielki krok ku zdrowej przyszłości.Śmieciogród Ola Woldańska-Płocińska
Format 230x300 mm Rok wydania 2019 Wydawnictwo Papilon Ilość stron 80 Wydawnictwo Papilon
Oprawa: TwardaŚmieciogród- W 38 tematach zadzieje się wiele, rozwieje się jeszcze więcej... Problemów, które trapią naszą matkę ziemię. Eco waste. Minimalizm i wszystko to, co przyda się młodym ludziom w codziennym życiu, w dążeniu do życia w zgodzie z naturą, znajdziemy tu w solidnej książce.Każdy temat opisany jest krótkim, acz treściwym tekstem, poparty ciekawą grafiką. Osobiście, gdy pierwszy raz przeglądałam tę książkę, poczytując, coraz bardziej zachwycała mnie dobrze dopasowana grafika, grafika o nowoczesnym wyrazie.


Słowa z książki :

Nie chcemy, żeby Ziemia każdego dnia stawała się coraz większym Śmieciogrodem
Możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci.
Przekonaj się – to łatwe!"Poczytamy o Minimalizmie zakupowym, kim jest Minimalista i czy warto zacząć nim być. Co ma wspólnego minimalizm z ochroną środowiska? Książka to skarbnica wiadomości. Wiecie, że liście bananowca można użyć jako talerza. A z łodyg bambusa bardzo prosto stworzymy miseczki i kubki. Poczytamy też o historii, niestety dowiemy się, że wygoda idzie w parze z zaśmieceniem ziemi. Niejednokrotnie ta właśnie wygoda to cios dla naszego zdrowia. PLASTIK- z nim często bawią się nasze dzieci, a nie wiem, czy jesteście świadomi tego, że to właśnie on jest sprawcą zaburzeń hormonalnych. Wszystko jest dla ludzi, lecz wszystkiego powinniśmy używać z umiarem.
...


 Książka ŚMIECIOGRÓD, w tym wypadku to taka mała encyklopedia proekologiczna, do której zawsze można zajrzeć, którą warto zabrać do szkoły, w czasie zajęć o ekologi.
Każdy, kto ma tę książkę w domu, wspiera finansowo organizacje, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Każdy szczytny cel to duży krok naprzód.


Po ten tytuł zapraszam w zakładkę  KSIĄŻKI DLA DZIECI.

→ ŚMIECIOGRÓD- ZERO WASTE


                               

5 komentarzy:

 1. Na pewno warto tę książkę mieć i przeczytać, ale dopóki producenci nie włączą się do tej akcji, to nie pomoże segregowanie śmieci...ze smutkiem muszę to stwierdzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, ja jestem bardzo zadowolona z tej książki, czesto w szkole dzieci maja przygotowac coś na zajęcia z ekologi, ta książka to wspaniały pomocnik.

   Usuń
 2. świetnie, że powstają takie książki dla dzieci, warto edukować dzieciaki od najmłodszych lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się również, ze coraz więcej tak świadomych książek adresowanych jest dla naszych dzieci.

   Usuń
 3. Coraz więcej osób decyduje się na takie podejście do życia, świetna sprawa. Na stronie http://betterbetter.com znajdziecie też coś świetnego dla domu w kwestii ekologii

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.