środa, 17 kwietnia 2019

Strzał w 10 Sport&Fun Alexander -Gra Zręcznościowa.

Gra zręcznościowa, prawdziwym hitem w naszym domu!

Gra Strzał w 10 z serii gier zręcznościowych Sport&Fun, którą mamy okazję gościć w naszym domu wprowadziła niemałą zmianę zwyczajów, dzieci zamiast przed monitorem komputera stoją przez czerwonym sznurkiem wyznaczającym linię rzutu do tarczy i ćwiczą swoje sokole oczko.

Grę można zabrać na dwór, ale nie jest to konieczne. My swoją matę z punktowaną tarczą przykleiliśmy do podłogi. Co do tego, że rozgrywki rodzinne będą trwały kilka dni, nie miałam najmniejszych wątpliwości. Pierwszy raz spotykamy się z tak aktywną formą rozrywki dla całej rodziny, która można zaproponować dzieciom w domowym zaciszu.Grę można zaproponować  już bardzo małym dzieciom, czterolatek, pełen wigoru,  nauczy się skupienia, uczeń pierwszych klas świetnie przygotuje  na szkolne zawody, a rodzice maja okazję rozegrać rundę między sobą, co może być bardzo zabawnym doświadczeniem :) Polecam.W pudełku znajdziemy takie oto elementy:  • mata 
  • woreczki 12 szt.
  • krążki 3 szt.  • tablica suchościeralna.
  • mazak.
  • sznurek.
  • klepsydra.
  • instrukcja.


Sznurek na trawce wpinamy na śledzie, w domu można go przykleić na taśmę.

**

W Grze Strzał w 10 dużą atrakcją jest kolorowa mata z tarczą o imponujących  wymiarach 80 x 120 cm, na dobrej jakości foli, na uwagę zasługują też
 krążki - z numerami 1,2,3 , które na drugiej stronie posiadają znaki X, dzięki nim można urozmaicić rozgrywkę. Krążki maja zadanie dodawać dodatkowe punkty lub zerować licznik już zdobytych punktów.Punkty notujemy na zmazywalnej tablicy, która znajdziemy w pudełku.

**

Gra Strzał w 10 jest zgoła inna niż gry, w które graliśmy dotychczas. W tej grze trzeba się ruszać i wykorzystywać wszystkie pokłady  zręczności. Do zabawy możemy zaprosić kolegę lub 2, a nawet trzech. Do dyspozycji mamy 4 kolory woreczków, po 3 sztuki dla każdego. CZERWONE, POMARAŃCZOWE, NIEBIESKIE I ZIELONE. Gra jest dla wszystkich, ciekawi zarówno chłopców jak i dziewczynki, a i tata nie pozostał obojętny, każdy z domowników sprawdził na ile go stać. 


Gdy pierwszy raz rozłożyłam matę,  moje najmłodsze dziecko znalazło się na niej w kilka sekund, dumnie tupiąc, następnie dotykając paluszkami cyferki i usadawiając się na samym środku, także już wtedy wiedziałam, że ja swoja matę będę musiała przykleić na taśmę. Tym sposobem reszta domowników mogła grać spokojnie, ćwicząc rzuty i bawiąc się w każdej wolnej chwili.


Gra tego typu motywuje dzieci do ćwiczeń sprawnościowych, wyrabia nawyk rzutu do celu. Inaczej rzuca się woreczkiem, inaczej podkową a inaczej obręczą. Każdy z elementów ma inny ciężar, więc musimy wyważyć ile siły użyć by trafić w sam punkt.
Gra polega na rzutach kolorowymi workami do punktowanej tarczy. Rzuty trzeba kierować na najwyżej punktowane pola, 10, 8, 7, 6, 4,  2, co na samym początku nie jest takie proste. To od nas zależy jaki wariant gry wybierzemy. Do dyspozycji mamy 8 wersji: Na czas, rzut w biegu. rzut z odległości,


 Strzał w 10
Producent: Alexander
Płeć:  chłopiec dziewczynka
Wiek:  od 4 lat
Marka:  Alexander
Liczba graczy:  2-4 osób

Za egzemplarz gry  Strzał w 10 dziękuję Wydawnictwu Alexander.


Gry szukajmy tu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.