poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Gra planszowa Siódme Poty

Gra, która dziś przedstawię promuje zdrowe nawyki, o których często zapominamy. 
Pudełko z grą SIÓDME POTY zainteresuje przede wszystkim małych sportowców, a w leniuszkach uruchomi  pokłady niezużytej energii i być może zachęci do częstego sięgania po właśnie to pudełko, pełne GOTOWYCH ZESTAWÓW ĆWICZEŃ !
W grę przy pomocy mamy śmiało może zagrać już 4 latek. Do gry planszowej zapraszamy od 2 do 4 graczy, tyle mamy stanowisk na planszy i kolorów pionków.Gra SIÓDME POTY z wszystkich gier z serii Sport&Fun jest chyba gra najbardziej domową. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje pudełko zabrać w plener i poćwiczyć na zielonej trawce. Gra dzieli się na kilka etapów: Rzucamy kostką, przesuwamy pionki, odrywamy karty, wykonujemy proponowany na karcie zestaw ćwiczeń, mieszcząc się w czasie, odmierzanym przez klepsydrę. Po pomyślnej rundzie otrzymujemy puzzel. Gdy zdobędziemy 9 puzzli, w tym element z pucharem, zaczyna się ostateczna rozgrywka.

Co znajdziemy w pudełku:

  • zestaw 9 puzzli- 4 szt, 
  • karty z ćwiczeniami - 110 szt.
  • plansza- 1 szt.,
  • klepsydra, 
  • pionki- 4 szt.,
  •  kostka- 1 szt.,
  •  instrukcja.


Filmik z układania puzzli, jako jeden z głównych celów gry. 
W grę grałam razem z siedmioletnią córką, w wolnej chwili przed świętami, gdy na dworze było jeszcze dość zimno. Wykonywałyśmy pompki, przysiady, pajacyki, skłony, piruety, bieg w miejscu i... wyszły ze mnie siódme poty, gdzie moja latorośl fikała koło mnie jak kózka.


Puzzle z obrazkami ćwiczeń jakie musi wykonać każdy zawodnik, by otrzymać puchar i sięgnąć po zwycięstwo.

Gra nie jest trudna, nie ma wielkiej rywalizacji, jest przyjemnie, a czas odmierzany przez klepsydrę wystarcza na wykonanie każdego układu ćwiczeń, który znajduje się na kartach. Z powodzeniem możemy grać bez odmierzania czasu, chowając klepsydrę do pudełka, choć uważam, że troszkę adrenalinki nie zaszkodzi.


Patrząc na kolorowe pudełko z grą, śmiało rzec mogę, iż nadaje się ono znakomicie na nagrodę dla małych sportowców w szkołach i przedszkolach. My jako fascynaci gier wszelakich, szczególnie z tą grą spędzamy wiele czasu po szkole.

*
Gra SIÓDME POTY pochodzi z  serii gier Sport&Fun, jakie przed świętami Wielkiej Nocy stały się dostępne w wielu sklepach w Polsce. Te wspaniałe gry można również zdobyć w konkursie na stronie: Jake  -jeże,nici i inne takie. Konkurs trwa do 19 maja, a więc jest sporo czasu na wygranie dużego pudełka z grą. Serdecznie zapraszam.Za egzemplarz gry: SIÓDME POTY Sport&Fun  do recenzji, dziękujemy Alexander Toys.


Gry szukajcie tu: ↓Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.