piątek, 19 kwietnia 2019

Gra planszowa -POTWORNE PORZĄDKI


POTWORNE PORZĄDKI Gry dla młodszych graczy Wiek: 3-103 lat
Liczba graczy: 2-4 Czas gry: 15 min


Bądź szybszy w porządkowaniu swojego pokoju,  niż gracz na przeciwko. Wyciągnij  z czarnego  woreczka przedmiot i dopasuj go do swojej planszy. Niestety nie zawsze idzie jak z płatka. Psotne stworki nie śpią i często krzyżują nam plany, wchodzą w szukającą rączkę, kształtem przypominają lampę lub łóżko. Nie będzie łatwo- wygrywa ten kto jako pierwszy ułoży wszystkie przedmioty typu: łóżko, maskotka, lampa, obraz, na swojej planszy. 
A tu filmik, co znajdziemy w pudełku POTWORNE PORZĄDKI.ELEMENTY GRY

 • 4 plansze pokoi (w 4 kolorach) 
 • 16 przedmiotów (w 4 kolorach)
 • 4 łóżka
 • 4 obrazy
 • 4 lampy
 • 4 pluszaki
 •  Płócienny woreczek


Gra rozwija sprawność dłoni, koncentrację, wyobraźnię oraz orientację przestrzenną. A co najważniejsze może właśnie z ta gra dziecko zrozumie, że wszystko ma swoje miejsce i warto dbać o porządek?Niewątpliwie mocnym atutem tej prostej gry są ilustracje: Macieja Szymanowicza, potworki uśmiechają się do nas przebiegle, a pokoje to ciepłe miejscówki dla każdego z graczy.

***
Na czym polega gra:

 - Każdy gracz bierze pokój w wybranym przez siebie kolorze i kładzie go przed sobą. 

- Wrzucamy wszystkie elementy mebli i potworków do Czarnego woreczka.
- Zaczyna zawodnik , który wstał ostatni z łózka, wkłada dłoń do woreczka, miesza i bez podglądania szuka palcami przedmiotu, który pasował by do jego pokoju.
- Gdy wylosowany przedmiot pasuje do pokoju gracza, dokłada go i zaciera ręce, gdy zaś wylosowany element jest psotnym stworkiem, wyrzuca go jak z procy, krzycząc POTWORKI DO NORKI.
- Z woreczka losuje drugi zawodnik.

Dodatki do każdej gry, to Specjalna Karta i Naklejka, którą my wklejamy w środek, pisząc imię właściciela gry.Bardzo lubimy tez Karty Megamocy, których mamy już kilka z różnych pudełek od Naszej Księgarni, i zwyczajnie je losujemy miedzy sobą przed każdą grą.

**

Gra może posłużyć  do zabawy i kształtowania poprawnej orientacji przestrzennej.Pojęcia „nad”, „pod”, „po lewej”, „po prawej”  we wczesnej edukacji sprawiają wiele problemów, gra idealnie przysłuży się każdemu, kto chce przećwiczyć, pobawić się w umieszczanie "czegoś"Z LEWEJ strony pluszaka, wieszania obrazu NA ścianie.Poznajemy kafelki, jakich będziemy szukać w worku. Naszemu maluchowi bardzo spodobały się pluszaki.


Warto przed pierwsza rozgrywką, rozłożyć wszystkie plansze i poukładać przedmioty pasujące do danego pokoju kolorami. Łatwiejsza wersja dla  dzieci trzyletnich to nie przestrzeganie kolorów. Starszym dzieciom warto podnieść poprzeczkę i grać w znacznie dłuższą i ciekawszą wersję, przestrzegając kolorów.
Autor: Gamewright                           
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Wiek: 3-103 lat
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 15 min

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia
za udostępnienie egzemplarza gry do recenzji


Tu znajdziesz grę:


4 komentarze:

 1. Ciekawa gierka :) Nie znałam jej wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna jest ta gra, podoba mi się. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój syn lubi wszelkie gry z potworkami 😉 to też coś dla niego

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra planszowa GO? Od lat korzystam z usług https://polgote.com/ i jestem bardzo zadowolona z poziomu treningu!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.