niedziela, 28 kwietnia 2019

Gra podwórkowa- Uni Sport&Fun

Zapraszam na zdjęcia z gry, oraz na 2 filmiki z montażu. Gra od 2-4 graczy. 3+

Mimo wietrznej pogody i mżawki spadającej z nieba wybraliśmy niedzielne popołudnie na pierwsze spotkanie z grą: Uni Sport&Fun. Emocje jakie towarzyszyły dzieciom przeplatały się z salwami śmiechu, gdy podkowa wypadła za pole punktowe. oraz z brawami, gdy lot podkowy, kończył się, okalając palik. 


*
Gra odpowiednia jest już dla małych dzieci, jak wiemy, trzylatki umieją i uwielbiają rzucać, wszystkim, czym się tylko da, od niemowlaka ćwiczą sztukę rzutów.W grze co prawda liczy się celne oko, ale i pomyślne wiatry są nie bez znaczenia. Do gry warto zaprosić całą rodzinkę, choć instrukcja głosi, że zawodników, może być od 2 do 4, to zawsze można zagrać w parach. Nasza rodzinka liczy sobie czterech rzucających i roczniak, który chętnie biegał po podkowy i nie zawsze chętnie je oddawał. :) Nie ma co się dziwić, podkowy są tym elementem gry, który sam w sobie jest bardzo absorbujący dla dzieci.


Gra Uni  jest to gra w którą można zagrać  tylko i wyłącznie na dworze. Jeden z ważniejszych elementów, jakim jest PALIK, w kierunku, którego rzucamy podkowami, musimy wbić w ziemię. W niedzielne popołudnie rozpakowaliśmy pudełko, z podkowami, palikiem, młoteczkiem, śledziami i linkami

Techniczną stroną montażu zajęła się córka, nie pozwalając sobie pomóc.


- MAMO, JA UMIEM CZYTAĆ INSTRUKCJĘ, A TA GRA JEST PRZECIEŻ DLA DZIECIElementy gry, były już nie raz wyjmowane i oglądane w domu ale rozpakowanie pudełka na trawie z możliwością wbijania palika dołączonym młotkiem to niezła gratka.Ostatni rzut oka na instrukcję i do dzieła,  zaczynamy.


*Mała uwaga !!! 2 NIEBIESKIE SZNURKI SĄ PRZEZNACZONE DO WYZNACZENIA PÓŁ OKALAJĄCYCH PALIK, A CZERWONY SZNUREK WYZNACZA LINIE RZUTU. U nas jest nieco inaczej, wszak montażem zajęła się w 100% córka i tak jej było najwygodniej.

*
Co znajdziemy w pudełku z grą Uni Sport&Fun:
  • 1 palik,
  •  4 podkowy, 
  • 1 sznurek do pola dużego, 
  • 1 szunrek do pola małego, 
  • 1 sznurek lini "START",
  •  8 szpilek do mocowania sznurka, 
  • 1 młotek, 
  • 1 notes,
  •  instrukcja

Filmik z montażu cz.1Filmik z montażu cz.2


Jak widać na krótkim filmiku, montaż jest dziecinnie łatwy, i sprawie wiele satysfakcji. Dzieci uwielbiają wbijać, tudzież śledzie w grunt.


Pierwsze rzuty-poszło nawet dobrze.


Spisywanie punktów.


Podkowy zebrane, czas na rzuty taty.Punktacja nie jest zbyt skomplikowana. Bazujemy w zakresie liczb od 1 do 10. No chyba, że mamy sokole oko i podkowa otoczy palik, nie opierając na nim z żadnej strony, w takim wypadku zdobywamy 20 punktów, co zazwyczaj może przesądzić o wygranej! 
Zliczaniem Punktów zajęła się córka. W pudełku z grą znajdziecie przystosowany do tego celu specjalny notes z tabelkami.Gre polecam każdej rodzinie lubiącej spędzać czas ze swoimi dziećmi, Zapewniam, zabawa będzie przednia. Z tą forma aktywności spotykamy się po raz pierwszy. Okazuje się,ze w domowym zaciszu, oraz na własnym podwórku można się bawić, trenując celność i propagując zdrowy styl życia.


Gra Uni pochodzi z całej serii gier Sport&Fun, jakie przed świętami Wielkiej Nocy stały się dostępne w wielu sklepach w Polsce. Te wspaniałe gry można również zdobyć w konkursie na stronie: Jake  -jeże,nici i inne takie. Konkurs trwa do 19 maja, a więc jest sporo czasu na wygranie dużego pudełka z grą. Serdecznie zapraszam.Za egzemplarz gry: Uni Sport&Fun  do recenzji, dziękujemy Alexander Toys.


Gry szukajcie tu: ↓


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.