środa, 7 lipca 2021

Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1

 Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1

Anola to dziewczynka, która niedawno straciła swoją ukochaną mamę. W czasie 8 urodzin, które spędza tylko z zatroskanym ojcem, dzieje się coś niesamowitego. Prezent jaki córka otrzymała od ojca, pozytywka w kształcie kuli, pozytywka która należała do jej matki Anny, przenosi dziewczynkę do magicznego świata. I tu akcja w książce zaczyna przyspieszać. Dziewczyna trafia do domu pewnego rodzeństwa. Sam dom jest siedzibą wielu dziwnych mieszkańców, stwory mają ludzkie osobowości i mieszkają w zgodzie z innymi. Cały świat Pandorii może przerażać, wbrew pozorom swej straszności, toczy się tu zwyczajne życie, jest nawet policja zwana KGH, każde łamanie prawa jest surowo karane. 

Młoda bohaterka Anola wraz z nowo poznanymi rówieśnikami, prowadzi śledztwo, które odnosi wielki sukces. Jeden z mieszkańców domu prowadzi eksperymenty z wodą, Dzieci demaskują truciciela wody, przez którego zachorowała matka rodzeństwa pochodzącego ze świata kryjącego się w pozytywce.

Anola dowiaduje się wiele informacji o swojej zmarłej matce, i zauważa swoje niebywałe podobieństwo do rodzicielki. Dziewczynka sprawnie posługuje się wiedzą o ziołach. Cechuje ją również niezwykła odwaga. 

Pozytywka po zmarłej matce rzuca Anolę w wir niebezpiecznych sytuacji, które oddalają ją od żałoby bo matce. 


Fabuła książki wbrew pozorom jakie mogą stwarzać Mroczne ilustracje to przyjazne treści pełne współpracy i odwagi młodych ludzi.


Kończąc czytanie tego niezwykłego komiksu, nasuwa się jedna myśl, czy i Kiedy pojawi się cześć druga. 
Książka to świetna propozycja prezentowa dla młodszych i starszych wielbicieli gatunków literackich fantasy.

Komiks w sztywnej oprawie to już nie pierwsza tego typu książka na mojej półce. Komiksy wydane w tym stylu śmiało nazwać można wytworną kolekcją.

Mogłabym się pokusić o nazwanie komiksów tego rodzaju picturebook- ami. Mała ilość tekstu i zjawiskowe ilustracje, ilustracje rodem ze świata fantasy uwodzą czytelnika i sprawiają, iż czujemy się jak postacie trzecio- planowe włożone do książki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.