środa, 7 lipca 2021

Smerfy i świat emocji, książki do pracy z dziećmi. Nauka poprzez zabawę.

 SMERFY I ŚWIAT EMOCJI- Smerf, który lubił tylko deser i druga książeczka- Smerfetka jest takim samym smerfem jak inne.

Te mini komiksy to ważne orędzie w dłoniach mamy, która za sprawą bajek wprowadzi dziecko w rozmowę o emocjach i tym samym  rozłoży wroga"strach" na łopatki. Dzieci boją się tego czego nie rozumieją, nie zawsze wiemy jak podjąć temat by trafił do delikatnej psychiki naszego dziecka.

W marcu ruszył niezwykle ciekawy cykl komiksów: SMERFY I ŚWIAT EMOCJI. Pokażę wam kolejne tomiki, tym razem z czerwca, Książki są świetną pomocą dla pedagogów i rodziców, którzy chcą pomagać naszym milusińskim w nie lada kłopotach.


SMERF, KTÓRY LUBIŁ TYLKO DESER.

 To tytuł najnowszej książeczki z znanej już serii o emocjach. Emocjach, z którymi walczą nasze pociechy.

Tym razem bohaterem książki jest Smerf Łasuch i jego złe nawyki żywieniowe. 

Każda książeczka to nie tylko bajka, a również porady dla rodziców. Opinia na samym końcu książki wydana przez znaną psycholożkę Sylwię Jatczak, pozwala ona wiele zrozumieć zatroskanym rodzicom. Pani Sylwia jak bajkowy Papa Smerf kieruje rodziców w skuteczne rozwiązania, celnie opisuje metody działania i pomocy naszym milusińskim..
W historii kulinarna przygoda w wiosce smerfów. Poczytamy jak łakomstwo Łasucha o mały włos doprowadziło by do tragedii. Słabość smerfa, który jadał tylko desery wykorzysta Gargamel, ale jak zwykle pomysłowość Papy Smerfa uratuje mieszkańców wioski i ostudzi apetyt Łasucha, kierując go na dobre tory.

Lęki i problemy , które spadły na małą główkę z racji wieku, są jak gradowa chmura, która to my rodzice musimy przegonić w sina dal. Nowa seria komiksów o Smerfach, to przede wszystkim zrozumiałe porady, w kwestii skutecznej pomocy dzieciom, mającym kłopoty natury emocjonalnej
SMERFETKA JEST TAKIM SAMYM SMERFEM JAK INNE

W tej historii dzieci nauczą się czym jest TOLERANCJA. Poznają różne odcienie inności, i zrozumieją, że być innym to znaczy być wyjątkowym.W historii i Smerfetce nasza niebieska panienka miała dość specjalnego traktowania. Chciała być taka sama jak inne smerfy, chciała uczestniczyć z niebieskimi chłopakami w sporcie, w pracy. Niestety smerfy zamiast spędzać wspólnie czas z Smerfetką, dawały jej kwiaty, których nie lubiła. Choć dostawała szacunek i wszyscy o nią dbali, była nieszczęśliwa. 

Smerfetka postanowiła to zmienić, miała swoje zdanie i nie godziła się z nieciekawą rzeczywistością. Dziewczyna o niebieskiej skórze uświadomiła wszystkim czego pragnie i jak chce żyć i udało się!!! 


Kolejne książeczki z serii SMERFY I ŚWIAT EMOCJI wędrują na naszą półeczkę. Publikacje które rozwiązują dziecięce problemy to idealna propozycja dla przedszkolaka, gdyż tak zaczyna się prawdziwa nauka życia wśród rówieśników.👉 Smerfy i świat emocji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.