piątek, 7 kwietnia 2017

Zajączek Franio i wesoła rodzinka. Wielka księga przygód i zagadek


 Zajączek Franio i wesoła rodzinka. Wielka księga przygód i zagadek

  Wraz z zaczynającym się sezonem przedświątecznych porządków i kompletowaniem wielkanocnego  koszyczka  postanowiłam przedstawić wam świetną książkę, która rozbawi i zaciekawi nasze maluszki. Książka jest cała w szczegółowych obrazkach rodzinki zajączków, spotkamy je przy pracy jak i w beztroskiej zabawie. Zobaczymy  warsztat z prawdziwego zdarzenia do malowania pisanek. Następnie te kolorowe jajeczka trzeba dobrze ukryć w miasteczku, by dzieci nie mogły ich za szybko znaleźć.
  Po wyczerpujących Świętach czas na zasłużony odpoczynek, co pokazuje kolejna strona, błogi rejs całej rodziny zajączków starym statkiem dziadka. 
W książce zahaczymy też o Lunapark, dzieci to uwielbiają: diabelski młyn, strzelnica, samochodziki i bańki wodne, a wszystko to na kolorowych ilustracjach dość dużej książki. Ilustratorzy wykonali kawał dobrej roboty. Tematy poruszone w książce są wybrane jak najbardziej pod gust dzieci. Praca, jaką wykonują zajączki, jest przyjemna i ciekawa, a wypoczynek trwa na większości stron w książce, począwszy od wodnych igraszek do zjazdów na stokach górskich.


Mama czyta tekst a, dziecko odszukuje i pokazuje paluszkiem. Uwielbiamy książki, w których może uczestniczyć dziecko, jest aktywnym słuchaczem i chętnym do współpracy dzieckiem.
  
Takie dopracowane graficznie ksiazi rzadko się spotyka, a my usilnie takowych poszukujemy i wkłądamy do naszej biblioteczki.
 W skład Rodziny Zajączków wchodzą:

Zajączek Franio, siostrzyczka Kiki, mama i tata, babcia i dziadek, wujek lek, ciocia Lilka, malutki zajęczy dzidziuś, malarz Marek, maks i Mysia i wiele postaci drugoplanowych w które obfituje każda strona. Jest bardzo wesoło!Wielkie porządki od piwnicy aż po sam dach, nikt się nie leni, każdy chodzi jak w zegarku.


 Najlepsza nasza strona. a szukanie jajeczek tresuje spostrzegawczość, a powiem,że nie jest łatwo.Święto Lampionów w Zajęczym Grodzie
Przedszkolaki z KUKUŁCZEGO GNIAZDA zrobiły kolorowe lampiony i idą przez park śpiewając piosenki. Wygląda to zjawiskowo.Podróż hen przed siebie starym stateczkiem Dziadziusia, to jest to co zające lubią najbardziej.


Harce w wodzie? A może stłuczki małymi samochodzikami? Ewa wybrała by przejażdżkę na karuzeli.


Wyprawa do muzeum, ciekawskie zajączki podziwiają wielkiego zajęczozaura.
" -Zajęczozaur jest supraśny woła zajączek Franio.
-A ja się cieszę ,że potwory już wymarły... - wzdycha Kiki. "


Ekonomia wg,zająca w warsztacie malującym pisanki.

KOMU POLECAM TĄ KSIĄŻKĘ?

Małym detektywom, uwielbiającym łamigłówki i zagadki,  rodzicom ceniącym dobrą książkę i wspólną zabawę z dzieckiem. Dzieci wnikają w obrazki,szlifując przy okazji logiczne myślenie i spostrzegawczość.


Zajączek Franio i wesoła rodzinka. Wielka księga przygód i zagadek
Autor: Ursel Scheffler;
 ilustracje: Max Walther
Stron: 24
Oprawa: twarda
Format: 233x313 mm
ISBN: 978-83-7971-491-9
Rok wydania: 2016
Wiek czytelnika: 5+
Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec

Książkę oferuje WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ i tam tez jej poszukujcie.


4 komentarze:

  1. Lubimy książki, w których Tygrys zamienia się w poszukiwacza :) Scenka ze strajkiem przezabawna.

    OdpowiedzUsuń