środa, 19 kwietnia 2017

Króliczki!!! Kevan Atteberry

Króliczki!!! Kevan Atteberry


Niesamowity komiks dla najmłodszych i tych troszkę starszych. Autor za pomocą bajecznych rysunków i minimum tekstu, ograniczających się do krótkich komunikatów, stworzył prawdziwe dzieło Sztuki. 
Moja córeczka, niespełna sześciolatka często wraca do książki opowiadając jej treść, z wielkim przejęciem w głosie. 

Autorka podjęła bardzo ważny temat:
Przyjaźń nie zawsze jest łatwa, ile znaczy wygląd i pierwsze wrażenie, i dlaczego nie powinniśmy oceniać ludzi wnioskując po wyglądzie.
Po zapoznaniu z ta Książka w główce maluszka rodzi się myśl, być może już nie będzie się bał sąsiadki z długim nosem, wujka Waldka z grubym głosem. Bardzo dobra propozycja dla dzieci bojących się obcych.


Ach, te kolorowe, słodziachne królisie, któż by ich nie kochał, któż by się nie chciał przytulić??
Niestety to małe tchórze, na widok potwora zmykają gdzie się da. Ale gdzieś w połowie książki, przełamują swój strach, widząc jak potworek rozpacza, jest to idealna propozycja dla naszych wrażliwców, autorka trafia tu w samo sedno problemu.


Musielibyście słyszeć jak głośno Ewka  woła"KRÓLICZKI", i śmiejemy się z komiksu  do łez. :)


Nieważne jaką kto ma twarz, ciało, głos, książka pokazuje,że nie jest to odzwierciedleniem duszy. Potworek jest przemiły, zauważa najdrobniejszy szczegół na swojej drodze, cieszy się życiem, mimo,że los nie obdarzył do słodkim bytem królika.


Ach! Co za niezgrabność, a jaka to radość, szczególna... Szkoda,że nie przekonała króliczków.


 Pogoda ducha idzie w złą stronę,potworka nachodzą złe myśli,smuteczki za smuteczkami kołatają dobrym serduszkiem.


Komiks opowiada o potworku i jego wielkim sercu, kocha wszystkich , przywita się z każdym kamykiem i zasmuca go ogromnie fakt, że małe króliczki uciekają zanim się pojawią. 
Ale przychodzi chwila w której malusie zwierzątka  stawiają czoło wielkiemu przyjacielowi, pokonują swój strach i jest naprawdę przyjemnie i wesoło.
STRACH MA WIELKIE OCZY!!!


Ile zyskujemy, ten tylko się dowie kto zaryzykuje, kto spojrzy głębiej, nie sądźmy po wyglądzie, nie dajmy wiary plotkom, zawsze sprawdzajmy sami, ile wart jest przyjaciel postawiony nam na drodze przez los, gdyż: 
ZNALEŹĆ CHOĆ JEDNEGO PRAWDZIWEGO PRZYJACIELA W SWOIM DŁUGIM ŻYCIU TO NAJWIĘKSZY SKARB!!!


Książka kończy się bardzo zabawnym akcentem, gdy potworek zauważa ptaszki, zakochuje się w nich od pierwszego spojrzenia, a ptaszki wziuuuuu, zapewne  będą wiały. Chcemy kolejnej części przygód  sympatycznego potworka.Książkę znajdziecie tu: https://czy-tam.pl

2 komentarze: