wtorek, 21 marca 2017

Zuzia na tropie dobrych wróżek Anna Potyra


Zuzia na tropie dobrych wróżek Anna Potyra.
   
Dziś czytaliśmy kolejną część z serii Zuzia i Dobre Wróżki. Książka TO ZBIÓR ŻYCIOWYCH PRZEMYŚLEŃ małej właścicielki dwóch jasnych kiteczków.

Wzruszająca bajka o przyjaźni, o zatroskanych i opiekuńczych wróżkach i o pięknej relacji mama-córka.

  W poprzedniej części Zuzia nie wierzyła w dobre wróżki i Świat był o wiele łatwiejszy, nie musiała się przejmować, co pomyślą małe czarodziejki, gdy porysuje ścianę, czy zmartwią się, jak kolejny raz pociągnie
za ogon kotka Kluska?
  Książka w twardej oprawie, premierę miała nie dawno,  w 2017 roku, są to jeszcze nieznane książki, godne polecenia dla dzieci, nam się pysznie *czytało -ilustracje czarują czytelnika, zastanawiałam się nawet czy przy tworzeniu grafiki nie pomagała któraś z wróżek, sypiąc obficie magicznym pyłem.
Tekst czyta się leciutko*.
Priorytetem małej bohaterki Zuzanny jest:
   Wróżki koniecznie trzeba odnaleźć i ustalić zasady co można a czego nie!! To postanowienie pcha czteroletnią Zuzię w wir niebezpiecznych przygód. Czy wróżkom uda się ochronić nieroztropną dziewczynkę?
Zapraszam do magicznej książki.
  


Bajkowi bohaterowie : Zuzia, mamusia, piesek Hultaj, kotek Klusek i oczywiście najukochańszy mis na świecie o imieniu Fredzio. I cztery Wróżki: Wierciuszka, Pietruszka, Łakomczuszka i Ostróżka. 


Zapraszam na małe streszczenie : 

Zuzia z pełnym zaangażowaniem szuka małych  opiekunek  nie ma ich nawet w lodówce, za to jest tam pyszny krem czekoladowy "Kilka razy umoczyła paluszek i aż mruknęła pod nosem .Taki był pyszny ...
 Gdy w domu  nie było ani śladu wróżek dziewczynka wyrusza w szeroki świat, co martwi szczególnie jej osobistą opiekunkę Ostróżkę, na odsiecz przylatują trzy pozostałe wróżki  Łakomczuszka,Pietruszka i Wierciuszka . 
  Mała Zuzia trafia na Łąkę z zamiarem przeszukania kwiatków  .. lecz zamiast szukać zdaje sobie sprawę ,że  jej jej tu samej tak smutno i źle , chce do mamusi , lecz nie zna drogi do domku .Polała się rzeka łez ..
  Dzielne wróżki biorą sprawy w swoje rączki, angażują psa Hultaja , co nie jest wcale takie proste i kierują nowym " konikiem " -
prosto do domku Zuzi .. 


Pilnie trzeba powiadomić mamę ..
  Mama dziewczynki bardzo się martwiła , widząc psa Hultaja kręcącego się w kółko szybko biegnie za nim ...W nadziei odnalezienia dziecka . 
Uścisków nie ma końca . 
  Zuzia  nauczyła się wiele z tej przygody ..

Na dorosłość przyjdzie jeszcze czas ... 


Z mamą świat wydaje się mniejszy i piękniejszy ..


A jednak Dziewczynka zauważa malutką istotkę w kolorowym dresiku   na grzbiecie psa, gdy przygląda się bliżej znajduje tylko pyłek brokatu...  Widziała Łakomczuszkę, co do tego ma malutkie wątpliwości, a jednak mama miała rację -
 WRÓŻKI SĄ WSZĘDZIE!!!


 7 rozdziałów  łączących się w jedną ciekawą historię, okraszonych bajecznymi ilustracjami Agnieszki Filipowskiej.

 Zapraszam na Recenzję pierwszej części tutaj  


Zuzia na tropie dobrych wróżek
Autor: Potyra Anna
Ilustrator: Agnieszka Filipowska
Seria wydawnicza: Zuzia i Dobre Wróżki
Kategoria wiekowa: 3 – 6
Format: 240x210 mm
Objętość: 72 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 2017

5 komentarzy:

  1. Bo mama to najlepsza wróżka :) Urzekła mnie ta ilustracja z łąką.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. oj tak , ta ilustracja na mnie podziałała emocjonalnie , mama i dziecko..

      Usuń