Wielka Misja Małej Sondy. Niezwykła Podróż Sondy, New Horizons przez Układ Słoneczny.
Seria Akademia Mądrego Dziecka - Chcę Wiedzieć Wydawca Harper Kids.
Sonda New Horizons, maleńki statek kosmiczny to o nim dzisiaj książkowa historia.
Horyzontka, tak nazwał autor ożywioną sondę, bohaterkę książki, Joyce Lapin.
Jak się dowiemy książce sonda kosmiczna to zaledwie kruszyna w bezkresnej galaktyce, waży jedynie 478 kg,a już podjęła się wielkiego wyzwania, poznania najdalszej naszej planety, Plutona. Ale czy jej się to uda? Tego dowiemy się czytając książkę która wyszła lutowym nakładem Wydawnictwa Harper Kids.
Nasza mała bohaterka by dotrzeć do Plutona, musiała przelecieć 6 miliardów kilometrów by ludzkość mogła wreszcie się dowiedzieć, co takiego się wyprawia na tej zagadkowej planecie.
Każdy chyba kiedyś zastanawiał się zapewne czy powierzchnię tej planety pokrywa lawa? Czy są tam wulkany lub skały? A może pełzające stwory? Na tą odpowiedź ludzkość czekała 10 długich lat, tyle trwała droga naszej kosmicznej bohaterki do Plutona. Może to dziwić, ale prędkość tego statku wynosiła 16 km na sekundę ale jak widać kosmos jest okazał się bardziej bezkresne niż myśleliśmy.
Horyzontka dotarła do Plutona dokładnie 14 lipca 2015 roku, okazało się że, tajemnicza planeta ma w sobie strzeliste góry lodowe i doliny opadające bardzo głęboko głębiej niż sam Wielki kanion. 70% to skały 30% lodu, skały są w środku a, na około skorupa lodowa.
Nasza dzielna bohaterka, mała sonda kosmiczna i informacje które poznaliśmy dzięki przesłaniu ich na ziemię. Zdjęcia i czas który na to poświęciła nasza sondatsonda to 16 długi miesięcy. Miesięcy w których mała sonda dryfowała zawieszona hibernacji i w strefach czuwania.
Sonda New Horizons wykonała swoje zadanie, jako pierwsza odkryła co kryje się na Plutonie i myślicie zapewne, że to już koniec kosmiczne przygody ale nic bardziej mylnego, ciekawski statek poleciał dalej, by 1 stycznia 2019 roku odkryć nowe ciało niebieskie o nazwie Arrokoth.
Oczywiście nasza kosmiczna fotografka udokumentowała kolejnego całkiem nowe zjawisko kosmiczne, a dobrej jakości fotografiamie cieszą oczy fanów kosmosu.
Na pierwszej fotografii nowe odkrycie, Arrkhrot wygląda jak bałwan, jak dla mnie to piaskowy bałwanek a tak naprawdę jest to widok dwóch lodowych odłamków, które musiały zdarzyć ze sobą i już nigdy się nie rozłączyły.
Ciekawostki rozbudzone elektryczną wyobraźnię dzieci muszę przyznać, że byłam bardzo zaciekawiona czyta nam bajką naukową jak również nie znałam ciała niebieskiego jako najdalszego punktu za planetą Pluton.
To sama seria naukowa wydała książkę o tytule kosmiczne urodziny lecimy na księżyc niestety jej nie czytałam ale teraz już wiem że na pewno ją zamówię gdyż układ słoneczny jest jedną z tych dziedzin które chętnie a głębia ją się moje dzieci.
👉👉Wielka Misja Małej Sondy 👈👈
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.