sobota, 5 marca 2022

Moja rodzina i Złość- jak sobie z nią poradzić. dwie książki ze znanej już nam serii: Akceptuję co czuję, polecam!!

 Przedstawiam dziś dwie lutowe nowości z serii akceptuję co czuję pierwsza- Moja rodzina i druga: Złość- jak  sobie z nią poradzić.

Seria Akceptuję co czuję, Wydawnictwa Harper kids, to seria książek/ poradników, która porusza arcyważne tematy dla nas dorosłych jak i naszych dzieci. Książeczki są niebywałą pomocą w pracy z dziećmi dla rodziców, psychologów szkolnych jaki wszystkich placówek, które wiedzą jak ważny jest spokój i poczucie bezpieczeństwa w życiu naszych pociech. 



W poprzednich publikacjach pojawiły się takie tytuły jak: 

-  Moje emocje-

-Pewność siebie 

 -Strach- wróg czy przyjaciel 

- Bracia i siostry

- Prawa dziecka  Przyjaźń- kłócimy się godzimy się

-Moja rodzina 

i książka którą mam w rękach o tytule: Złość- jak sobie z nią poradzić.


Złość- jak sobie z nią poradzić.

W książce wybitni specjaliści od psychiki najmłodszych, doradzą jak uczyć dzieci  wyrażać złość, skąd właściwie się ona bierze, jak się szybko uspokoić.


Wspaniałe sposoby które warto zaproponować dzieciom by jak najszybciej pożegnać to destrukcyjne uczucie.
Przez nadmierną złość dzieci tracą wiele ze swojego dzieciństwa, sypią im się przyjaźnię, czują się źle same ze sobą. My rodzice powinniśmy być czujni i szybko reagować,by nasze dzieci odnalazły spokój i weszły w dobre sposoby, szybkiego radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach


Książka - Złość - jak  sobie z nią radzić, to idealne narzędzie do pracy z: sześciolatkiem, siedmiolatkiem, ośmiolatkiem, a nawet i 9 latkiem.

Wiele zadań nawiązuje do rozkładówki ze strony 17, widzimy tam ilustrację chłopca, którą musimy wyciąć, w środek postaci wsuwamy pasek z chmurką.  stworzymy genialną windę oddechu, za którą będą chwytały nasze dzieci w chwilach kryzysu i dzięki , której nauczą się oddychać, w sposób, który będzie je wyciszał. Dokładna instrukcja w książce, z wyciętą postacią dzieci nauczą się prawidłowo oddychać w sytuacjach stresowych, uważam ten pomysł za genialny.



Kolorujemy/ relaksujemy się!!


Wycinamy, zwijamy i wręczamy, ( mamie, tacie, siostrze, bratu, cioci i wujkowi, babci i dziadkowi), wiadomość  którą ciężko nam wypowiedzieć, a przecież chcielibyśmy, by nasi bliscy wiedzieli co chcemy w danej chwili by czuć się kochanym i szczęśliwym.

👇👇👇



Książka kryje w sobie również karteczki, przez autora określane jako skarby, tak właściwie są to słowa, a nawet zdania, które są prawdziwym skarbem dla każdego dziecka. 

12 karteczek z napisami do wycięcia, typu: lubię spędzać z tobą czas, lubię kiedy mnie przytulasz, jesteś moim skarbem, kocham cię, karteczki wycinamy i chowamy w części garderoby naszego smyka, gdy nasza pociecha znajdzie taką karteczkę, na pewno skutecznie poprawi jej to humor. Sami przyznajcie, że większość zadań w tej książce jest genialnie przemyślana i świetnie poprawia relacje między dzieckiem, a rodzicem.


Książka:  Złość-  jak sobie z nią poradzić.  ma również całą rozkładówkę naklejek które użyjesz do zadań.

Ważnym punktem całej książki jest poradnik dla rodziców , gdy rodzic zrozumie jak pracować z dzieckiem, będzie już tylko lepiej. Autor świetnie objaśnia poszczególne problemy i emocje.



Akceptuję co czuję moja rodzina

Druga książka z serii: Akceptuję co czuję,  z serii której kilka tytułów mamy już w domu i wiemy, że  każdy kolejny tytuł zbliża nas do harmonii w życiu rodzinnym.

Ta książka jest bardziej informatorem, niż poradnikiem, pomaga zrozumieć dziecku na czym polega rodzina. Pomaga również zaakceptować rodziny niepełne, gdzie mama lub tata żyją osobno.

Tytuł: Moja rodzina uświadamia maluchom, że to nic strasznego, tak się po prostu dzieje, że rodzice, żyją w innych domach i trzeba to zaakceptować, im prędzej tym lepiej.

 Dzieci nie mogą wchodzić w złe relacje między zwaśnionymi rodzicami, są to osobno funkcjonujące jednostki, które do pełnego rozwoju potrzebują spokoju i kochających go rodziców. Rodziców którzy niekoniecznie żyją razem, ale oboje spełniają się jako wartościowi opiekunowie.



Jak w każdej tego typu książce warto przygotować przybory plastyczne takie jak: nożyczki, taśma klejąca, gumkę do ścierania, klej, kredki i pisaki oraz naklejki które znajdziemy na ostatnich stronach książki.

Zapraszam do galerii, poniżej przedstawiam formę w jakiej prowadzona jest ta książka zadaniowa.



Na stronie 61 rodzina buduje igloo, składające się z białych i różowych elementów. Na różowych blokach, przyklejamy wartości jakie ma nasza rodzina, bardzo ciekawa jestem co wyszuka i  wklei i moja latorośl. Jest to jedno z wielu zadań które dają do zrozumienia dzieciom, jak ważne są wartości rodzinne, a rodzicom uzmysławia że mocne wartości w rodzinie sprzyjają harmonijne mu rozwojowi dzieci.

Polecenie:

👇👇👇



Polecenie:

👇👇👇



Wykonaj/pokoloruj listki pasujące do Ciebie i zawieś na lodówce, na drzwiach:

👇👇👇



Poradnik dla rodziców: Cenne wskazówki, które warto wprowadzić w życie.

👇👇👇



Pudełko na smutki, objaśnienie jak działa owe pudełko na jednej ze stron w poradniku dla dorosłych, na ostatnich stronach w książce.

👇👇👇



Schemat pudełka na smutki do wycięcia i sklejenia, zrób razem z dzieckiem. Ciekawe czy zadziała jak sama wrzucę weń swe smuteczki, warto spróbować.

👇👇👇



Książki w serii: Akceptuję co czuję, śmiało mogłabym nazwać książkami zabaw, wiele kart pracy, które trzeba wyciąć, przypomina mi nawet pamiętnik, 



  1. Moja rodzina 
  2.  Złość-  jak sobie z nią poradzić.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.