środa, 1 kwietnia 2020

Sylaby. Nauka czytania

Sylaby. Nauka czytania Agnieszka Łubkowska

Sylaby z Puciem, tu zapraszamy dzieci stojące u progu edukacji szkolnej. Dzieci od 7 do 12 lat, to ta grupa ludzi odkrywająca jak wspaniale jest czytać. 


Pierwsze próby zazwyczaj nie są proste, a nauka to proces długo falowy. Warto wprowadzić zabawę w sylaby. Taką ot przemyślaną karciankę od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Szczerze polecam tym, którzy wypróbowali już wszystko i nadal nie posunęli się do przodu.


Sylaby. Nauka czytania Agnieszka Łubkowska

ilustrator: Joanna Kłos
wiek: 7-12 lat
liczba graczy: 2-5
czas gry: 30 minut
wymiary: 70 x 135 x 135
waga: 297 gramów


"Sylaby. Nauka czytania" W pudełku znajdziemy dwie talie kart i dwa poziomy trudności. Sylaby na początek, później spółgłoski dla bardziej zaawansowanych. Z takim karcianym arsenałem, zaczynamy za pomocą sylab układać swoje pierwsze sekwencje wyrazowe. 

Ta gra przypomina mi karty pracy, z książek moich dzieci, z tym, z tamte kartoniki ginęły gdzieś w szufladzie.


Forma nauki czytania opracowana przez Agnieszkę Łukowską bardzo nam odpowiada, co prawda moja uczennica ma już osiem lat, i dość dobrze opanowała sztukę czytania, ale chętnie zasiadła ze mną do poznania nowej gry, którą zaoferowało nam Wydawnictwo Nasza Księgarnia. 

Pudełeczko Sylaby. Nauka czytania zaczeka więc cierpliwie na moje najmłodsze dziecko. Dobre pomoce do nauki, trzeba strzec jak oka w głowie.


  
Wachlarz możliwości jest bardzo duży. W początkowym etapie zapoznawania się z grą, warto "na sucho" wspólnie poćwiczyć układanie wyrazów z udziałem powyższej tali dwuznaków.


RYBA, PAKA, WADY, NITKA, GADY, RANA, PAKA, MUCHA... Często bywa tak, że słowa układają się bez większego wysiłku, a czasami jest też tak, że ni w ząb, nie możemy ułożyć nic i tracimy kolejkę za kolejką. Jak w każdej grze dużo zależy od szczęścia i przypadku...


To pudełeczko to arsenał kart dla poważnie myślących o nauce czytania. Polecam serdecznie powyższe zabawy, w gronie najbliższych nauka idzie sprawniej, pamiętajcie o tym i bawcie się często ze swoimi dziećmi.

Gry szukajcie TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.