poniedziałek, 9 lipca 2018

100 Zabaw z kapitanem Nauką.

Wakacyjna Publikacja, co by się nasze pociechy  nie nudziły, zabawa z pisakiem sucho- ścieralnym i bogato ilustrowanymi kartami pełnymi  przygód i letniego wiatru.

    100 zabaw z kangurem Arturem to świetne dopełnienie wakacyjnego czasu w rozmaite rozrywki umysłowe. Kangur Artur zabierze nas do Paryża, nad rzekę, gdzie po kamykach można przejść na drugi brzeg, polecimy balonem, zwiedzimy zamek, zjemy lody, wybierzemy się do zoo, muzeum, potrzebne są tylko kredki, mazak sucho- ścieralny i do dzieła. 
   Z książeczką i kolorowymi, dwustronnymi kartami zajdziemy w najdalsze zakątki świata. Tematy o podróżach tych mniejszych i większych dla młodego odkrywcy, w przedziale wiekowym od 4 do 6 lat, zaciekawią i utrwalą cenna wiedzę, którą skutecznie zastosujemy w czasie szkolnych opowiadań.
Zadania rozwiązywała zaciekawiona sześciolatka, przy łatwiejszych zadaniach córka się relaksowała, przy trudniejszych zaś główkowała z pełnym zapałem. 
  Dzieci z tą publikacją poznają świat, utrwalają poznaną już wiedzę, a i rodzice, pracując z dzieckiem, sprawdzają, co dziecko już umie, a co jeszcze można, by podszkolić.
Pudełko i 100 zabaw bawi nas już nie po raz pierwszy, w czasie wielkanocnym pracowaliśmy z królikiem Kazikiem, który zaciekawiał nas  pracami w ogrodzie.Zapraszam  do małej galerii zdjęciowej, z naszych plenerowych zabaw z kangurem Arturem.
Najlepiej pracuje się na nagrzanych deskach w drewnianym domku, przy dziennym świetle, umysł jest wtedy jasny i chęci sporo na zabawy myślowe.

Wakacyjny zestaw z kangurem Arturem zawiera:
Książka z łamigłówkami,
kolorowe karty obrazkowe
suchościeralny flamaster.
Karty są sztywne, dobrze zabezpieczone, jakość 1 klasa, a więc możemy zabrać je wszędzie i bawić się wielokrotnie, ścierając i rysując. Dzieci lubią wracać w znane już zadania, pełni satysfakcji rozwiązują w ekspresowym tempie niegdyś trudne polecenia.

Dołączona książeczka, to dodatkowy cykl zabaw, tym razem z kredkami i mazakami .Tu między innymi pogłówkujemy nad zadaniami o miejscach, które zazwyczaj odwiedzamy w wakacyjnym czasie: zaprojektujemy znaki informacyjne dla odwiedzających  muzeum, pomożemy lodziarzowi w dokładaniu smakowitych lodowych porcji, wykorzystamy barwne kody by pokolorować wielki zamek i będziemy podziwiać malownicze krajobrazy z szybkiego samolotu.
Kreatywnego pudełka z zadaniami szukajmy klikając w poniższy tytuł:


6 komentarzy:

 1. My bawimy się z bocianem Stefanem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę, za moich czasów takich rzeczy nie było haha :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy ja byłam mała nie było takich książek. Fajnie, że teraz dzieci mogą się rozwijać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy 100 zabaw z Królikiem Kazikiem i córka bardzo lubi rozwiązywać wszystkie zadania. Bardzo fajne są.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym,że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.